Автор Тема: Интересни снимки на влакове  (Прочетена 482368 пъти)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #90 -: 24 Март 2009, 16:27:12 »
Цитат на: lubomir link=topic=534.msg21869#msg21869 date=1237903612
Е тва е! Браво, най-после се получи отговор на въпроса. А като херкулеса мина оня ден с другия ES значи ли че и той е сертифициран? Явно да! Ако е така, това трябва да се отрази и по моделите. Така че в скоро време може да очакваме да гледаме надписи на кирилица даже и по немските модели машини. Да живее ЕС ;D!
Сертифицирани са разбира се.

ES64U2

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #91 -: 24 Март 2009, 19:56:56 »
Цитат на: lubomir link=topic=534.msg21846#msg21846 date=1237884335
Немеца, български надиписи на немска машина случайно не слага. Интересно каква ли е причината тогава за изписването им? В техниката случайни неща няма.
Всички тауруси имат надписи на български, но пак казвам, това не значи, че някой от тях ще идва насам. :(
Между другото не е точно така  - ако продължи пилотния влак да минава може и някой таурус да видим на него.  :good:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #92 -: 24 Март 2009, 20:23:41 »
И на мен това ми беше идеята, ама докато се разберем.... Щом германеца е надписал на кирилица един локомотив, значи може би има в пред вид че за в бъдеще може, евнтуално, тази или онази машина да пътува в съответната страна(България). Инак не виждам смисъл да се прави това упражнение. Това имах в предвид, като казах че случайни неща в техниката няма.
А пилотния влак е само пилотен, но като нищо може да стане редовен. От това което четох в нета, ще е 1 път седмично, ако има товари може и повече.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #93 -: 25 Март 2009, 08:11:58 »
Надписите на кирилица са задължителни за Европейският съюз от както и България е членка - това е официална азбука в съюза!!! :yes:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #94 -: 25 Март 2009, 13:29:32 »
E, не че искам да се заяждам, ама въпреки че Турция ще гледа евросъюза през крив макарон, това не е попречило на братския немски народ да тури и турски надписи по таури. Защо ли ;D? Имам чувството че гледате детайла без да видите общото, а за мен то е че тези машини са с тези надписи единствено поради това че е въпрос на време(надявам се кратко) да тръгнат по нашите изтерзани жп пътища.
Изобщо няма да ви занимавам за по далечните ми виждания ;D.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #95 -: 25 Март 2009, 13:58:09 »
надписите се махат , дори по бързо отколкото се слагат!!!
Това малко ми прилича на гледане на кафе...
 :lol: :lol: :lol:
Не че не е възможно , но от един надпис да си направиш изводи за икономиката на региона в следващите десет години , си е направо за Нобелова награда по икономика!!!
 :pleasantry: ;D

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #96 -: 25 Март 2009, 14:46:19 »
Надписите са там защото ES серията са сертифицирани за България! Както за Турция, Унгария, Германия, Австрия и още много други.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #97 -: 25 Март 2009, 15:03:56 »
Към кракомобила - дезирото е сертифицирано за доста страни, ама честно не съм гледал на нашите дали пише на езиците на всички държави дето са го сертифицирали. Ако някой еобърнал внимание да казва!
Чух една идея преди време... Пък отгоре на всичко Германците дори направиха пилотен директен влак от Китай до Германия... през Русия. Стана, макар и доста бавно по обективни и субективни причини. От чисто ориенталско естество. Обаче пичовете имат друга цел, и тя е че се работи по свързването на европейската жп мрежа с китайската и индийската чрез строителството на нови жп линии през Индия и Пакистан. Хората знаят че петрола свършва, а корабите са бавни(горят петролни продукти), заобикалят доста, движат се бавно... Та скромната им идея е влаковете да се товарят в Китай и Индия с боклуци за Европа, пък от Европа за Китай, Индия, Пакистан и др.  с каквото там има. До къде ще пътува таури и компания е само въпрос на време, нужда желание... и доста пари за инвестиции. Обаче аз съм сигурен че ще стане по една проста причина, и тя е че железницата е транспорта на бъдещето за далечни разстояния. Който не го е разбрал си е за негова сметка ;D
Това знам аз и такива са ми предположенията. Може и да греша.
Само времето ще покаже!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #98 -: 25 Март 2009, 16:07:38 »
Цитат на: lubomir link=topic=534.msg21917#msg21917 date=1237986236
... Обаче аз съм сигурен че ще стане по една проста причина, и тя е че железницата е транспорта на бъдещето за далечни разстояния. Който не го е разбрал си е за негова сметка ;D
Това знам аз и такива са ми предположенията. Може и да греша.
Само времето ще покаже!

Това е малко абсурдно !
Освен ако не измислят "нулевата клетка" и свръхпроводимостта стане при стайна температура!

Колкото и скъп да е един товарен кораб ,е по-евтин с пъти при неговата употреба на дълги разстояния!!!
Защото , 
ако елиминираме пристанището (щото и ж.п.гарите вече са скъпи) ,
ако елиминираме фактора време - при изчерпани други източници на енергия ,времето ще има нови измерения,
ако елиминираме обема на товарите (колко влака се товарят на един среднотонажен контейнеровоз?),
и не на последно място - корабите са плавали и плават с помощта на вятъра ,
 докато локомотивите унищожават горивото си (водата връщат , но другото?-електрото е на същият принцип - за сега)!!!
Остава една единствена причина по която влаковете винаги ще са губещи спрямо водоплаващите!!!
Това е пътя (или трасето или както искаш го наречи) ,
щото една жп линия трябва да се прокара и поддържа ,
пък водните трасета съществуват и се самоподдържат!!!


---------------------------

( Нулева клетка - за сега фантастичен енергиен източник произвеждащ енергия от вакуума - по точно от пространството.Но дори и да се създаде подобен енергиен източник , щото изследванията продължават , ако не се направи нов пробив за свръх проводниците , пак няма да ни стигне енергия , защото нейното потребление , или по скоро нейното "провеждане" до консуматора е свързано с големи загуби включително и топлинни.
Доколкото знам в момента са достигнали до стабилна свръхпроводимост при "- 38" (минус 38)  градуса по Целзий.Счита се че когато стане при 0 градуса , ще е върха на сладоледа...)

Та така...абсурди някви - то и аз чета и мечтая фантастични неща , амааа....
 ;D ;D ;D

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #99 -: 25 Март 2009, 16:50:18 »
Да ти кажа, аз само споменавам какво съм гледал, слушал и чел. Аз таквиз работи не мога да предричам щот не съм гадател.


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #100 -: 25 Март 2009, 16:59:49 »
 ;D ;D ;D

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #101 -: 30 Юни 2009, 23:13:41 »
Реклама на наш'те чешми "Видима Идеал Стандарт" произведени в Севлиево (Севиля) на централната гара в Милано  :blink:




...то преди време и наш'та фирма "Данон" беше спонсор на Ювентус  :lol:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #102 -: 01 Юли 2009, 08:11:05 »


Само да отбележа , че Видима Идеал Стандарт не е българска фирма и заводът, който ги произвежда, е в Холандия ; мощностите в Севлиево са закупени от фирма , която почва производство на климатици там ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #103 -: 01 Юли 2009, 08:14:26 »
Не че пък "Данон" са българска...
http://www.danone.com/home.php?lang=en
...но според мене колегата се бъзика по-скоро.  :lol: :lol: :lol:

br185

  • Trade Count: (19)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 4
  • HO 1:87/всички епохи без I/DB,OBB Велико Търново
Re:Интересни снимки на влакове
« Отговор #104 -: 06 Август 2009, 22:17:45 »
Не снимка на влак а на железен път :
http://www.fotocommunity.de/pc/pc/cat/4112/display/17984043

Някой по-специалист да даде повече информация  :blink:? Защо и къде се използват такъв тип траверси иа какви са им предимствата пред традиционните?
« Последна редакция: 06 Август 2009, 22:19:20 от br185 »