Автор Тема: Играчките на Пи моделс  (Прочетена 28536 пъти)

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Играчките на Пи моделс
« -: 23 Ноември 2020, 21:46:17 »
Господа Офицери и все остолная....

Мисля, крайно време е да започна една тема, където да споделям снимки на нашите колекционерски модели с висока ювелирна стойност.  От сега да си кажа:  макро снимки няма да има, защото ги снимам с камера, подобна на камерата на телескопа Хъбъл - 4 мегапиксела, а и смятам, че макро снимките са прекалено голям фетиш...

Друго уточнение, което държа да направя е, че няма да публикувам снимки на модели, които сме закупили - на тях няма какво да им се показва - те, производителите са си казали и показали достатъчно, а да се фукаме с купешки модели ми звучи прекалено перверзно - ще показваме само модели, които са окепазени собственоръчно от нас или, още по-зле - изработени от нула от нас.

Та, започвам с флагмана на 2020 г, белязана за добро или зло от корона вирус някой си.  Попадна ни ето този вагон, разработван, доработван и изработван от неназован талант-творец:



На пръв поглед нищо и никакъв, невзрачен вагон, старо пико, недостоен дори за продажба в Лидл.  Обаче гравираните, дървени бъчви направо изкъртиха дограмата.  Затова спретнахме едни, малко по-модерни и вече не само достойни за Лидл, но може би и за промоционалната брошура на Кауфланд:



Последва малко кит/грунд (само малко, че иначе щяха да станат перфектни и щяхме да засенчим светила в бранша), малко боя, малко декали:



Следваха още няколко детайла - колкото да се различим една идея от продукт на булгар-плод:



Получихме един вагон, достоен да докара аритмия на феновете на рИализЪма, но оценяван по достойнство от агитката на Салвадор Дали, а колкото до вагона за мляко.....това е друга бира...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #1 -: 23 Ноември 2020, 23:09:54 »
Би било хубаво да си мааалко по-умерен в изказа си,
защото се движиш по много тънко острие, между скрития
негативизъм и откровената провокация!
Моля...намали си малко и сарказЪма, щото трябва да си разбрал
разликата между нас! Тя явно те дразни, то това не ти дава грам
възможност да раздаваш скрити обиди наоколо!!!
Моля, дръж се като зрял човек,
съзнаващ, че не всички могат да бъдат като теб!!!

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #2 -: 24 Ноември 2020, 07:49:28 »
Тенкю, мистър Пач!!

не съм искал да ползвам сарказъм, нито да обидя някого (скрито или явно).  По-скоро целта ми беше да подчертая абсурдността на моделчето - нищо повече.  Взимам си поука.  Даже, може ако си съгласен, първо да ти пращам постовете на теб - да ги редактираш и цензурираш и след това, ако отговарят на критериите да бъдат публикувани.

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #3 -: 24 Ноември 2020, 19:24:59 »
Цитат на: Nenchev link=topic=5376.msg120112#msg120112 date=1606160777
Господа Офицери и все остолная....

Мисля, крайно време е да започна една тема, където да споделям снимки на нашите колекционерски модели с висока ювелирна стойност.  От сега да си кажа:  макро снимки няма да има, защото ги снимам с камера, подобна на камерата на телескопа Хъбъл - 4 мегапиксела, а и смятам, че макро снимките са прекалено голям фетиш...

Друго уточнение, което държа да направя е, че няма да публикувам снимки на модели, които сме закупили - на тях няма какво да им се показва - те, производителите са си казали и показали достатъчно, а да се фукаме с купешки модели ми звучи прекалено перверзно - ще показваме само модели, които са окепазени собственоръчно от нас или, още по-зле - изработени от нула от нас.

Та, започвам с флагмана на 2020 г, белязана за добро или зло от корона вирус някой си.  Попадна ни ето този вагон, разработван, доработван и изработван от неназован талант-творец:

(Image removed from quote.)

На пръв поглед нищо и никакъв, невзрачен вагон, старо пико, недостоен дори за продажба в Лидл.  Обаче гравираните, дървени бъчви направо изкъртиха дограмата.  Затова спретнахме едни, малко по-модерни и вече не само достойни за Лидл, но може би и за промоционалната брошура на Кауфланд:

(Image removed from quote.)

Последва малко кит/грунд (само малко, че иначе щяха да станат перфектни и щяхме да засенчим светила в бранша), малко боя, малко декали:

(Image removed from quote.)

Следваха още няколко детайла - колкото да се различим една идея от продукт на булгар-плод:

(Image removed from quote.)

Получихме един вагон, достоен да докара аритмия на феновете на рИализЪма, но оценяван по достойнство от агитката на Салвадор Дали, а колкото до вагона за мляко.....това е друга бира...



Господа офицеры, медсестры, и вся остальная непьющая сволочь !
Выпьем за то, чтобы в одной руке у нас всегда был бокал вина, а другой мы могли дать по физиономии каждому, кто вздумает его отнять!"


Официалният език в България е българският!

Dispatcher
« Последна редакция: 27 Ноември 2020, 11:56:20 от Dispatcher »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #4 -: 24 Ноември 2020, 19:35:02 »
Не знам на машиниста бояджията къде му е била едната ръка, но като гледам как е отсечено черното и как са налепени ваденките, най-вероятно другата му ръка е била завряна някъде ...

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #5 -: 24 Ноември 2020, 20:01:24 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=5376.msg120120#msg120120 date=1606239302
Не знам на машиниста бояджията къде му е била едната ръка, но като гледам как е отсечено черното и как са налепени ваденките, най-вероятно другата му ръка е била завряна някъде ...

Според мен е бил под влияние на съдържимото в бъчвичките..... :lol: :lol: :lol:

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #6 -: 24 Ноември 2020, 20:40:46 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=5376.msg120120#msg120120 date=1606239302
Не знам на машиниста бояджията къде му е била едната ръка, но като гледам как е отсечено черното и как са налепени ваденките, най-вероятно другата му ръка е била завряна някъде ...

Моля, моля!  С чужда баница бащин помен не се прави.  Машиниста няма нищо общо, освен морална подкрепа, за изработката на този модел, достоен за търг в Кристис.

Колкото до черните ивици, те се наричат "обръчи на бъчва", а при нас е важно съдържанието на бъчвата, а не толкова ъгълът на огъване на дъските.

По отношение на декалите - отново машиниста няма заслуги (за добро или лошо).  Лепих ги аз, но пробвах с левия крак.  И понеже не си бях изрязал ноктите на краката, та станаха малко криви.

И не на последно място, радвам се, че става такава разкошна дискусия, извисена на интелектуални новини.  Надявам се, никой не приема нещата толкова на сериозно, че да се обиди - просто има нужда от малко раздвижване в този карантиниране форум.  Ако, все пак, има хора, които смятат, че забавлението излиза от рамките на културното (то след 4-5 мастики по принцип така става), моля диспечера да заключи/изтрие/форматира темата, та мъките да приключат един път за винаги.

п.п.  Мите, съгласен съм.  Моделът е наистина отвратително боядисан.  Чакай да видиш първия ми модел - ТЕ116....ни се старая, уча се и смятам, че като стигнем до модели версия 2020, ще се забележи разликата....

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #7 -: 24 Ноември 2020, 20:43:51 »
Въобще не бях забелязал обръчите ...

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #8 -: 24 Ноември 2020, 20:52:15 »
Цитат на: mitko0888 link=topic=5376.msg120123#msg120123 date=1606243431
Въобще не бях забелязал обръчите ...

Добре де, и аз сега ги гледам....може малко да ми е отплесна фулмастера...И единия надпис, верно, е крив...Ама пък "ВЕРЕЯта" добре се е получила....

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #9 -: 24 Ноември 2020, 20:55:52 »
Цитат на: toniemi link=topic=5376.msg120121#msg120121 date=1606240884
Според мен е бил под влияние на съдържимото в бъчвичките..... :lol: :lol: :lol:

Тонка,

Подценяваш уменията и възможностите на Машиниста....Съдържанието, ако е Corona - ни мой го събори....трябва нещо по в стил Вагнер...

МАШИНИСТ

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 367
  • Рейтинг: 41
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #10 -: 24 Ноември 2020, 21:01:27 »
Цитат на: Nenchev link=topic=5376.msg120125#msg120125 date=1606244152
Тонка,

Подценяваш уменията и възможностите на Машиниста....Съдържанието, ако е Corona - ни мой го събори....трябва нещо по в стил Вагнер...

ААА, първите 5-6 литра не ги усещам ! :drinks: :yahoo:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #11 -: 24 Ноември 2020, 21:03:18 »
Цитат на: Nenchev link=topic=5376.msg120115#msg120115 date=1606196968
Тенкю, мистър Пач!!

не съм искал да ползвам сарказъм, нито да обидя някого (скрито или явно).  По-скоро целта ми беше да подчертая абсурдността на моделчето - нищо повече.  Взимам си поука.  Даже, може ако си съгласен, първо да ти пращам постовете на теб - да ги редактираш и цензурираш и след това, ако отговарят на критериите да бъдат публикувани.

Радвам се, че нвъв времената на "короната" върху бидоните (за бъчви бих спорил)
имаш чувство за хумор и желание за разведряване на форума, но както казах,
всичко е добре, докато не се преминава границата и се превръща във водевил с лоши клоуни!
Благодаря за доверието, но нито съм цензура, нито админ, да си позволя,
да приема предложението ти. И все пак нали не съм натиснал "информирай админ"?!!!!
 :hi:
Всичко е добре, когато свършва добре!
...а на Машиниста му спри пийенеито или бардовете, щото двете
при него стават "избухлива смес"!!! ;D
Поздрави и наздраве!!!
 :drinks:

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #12 -: 24 Ноември 2020, 21:07:07 »
Цитат на: pach link=topic=5376.msg120127#msg120127 date=1606244598
Радвам се, че нвъв времената на "короната" върху бидоните (за бъчви бих спорил)
имаш чувство за хумор и желание за разведряване на форума, но както казах,
всичко е добре, докато не се преминава границата и се превръща във водевил с лоши клоуни!
Благодаря за доверието, но нито съм цензура, нито админ, да си позволя,
да приема предложението ти. И все пак нали не съм натиснал "информирай админ"?!!!!
 :hi:
Всичко е добре, когато свършва добре!
...а на Машиниста му спри пийенеито или бардовете, щото двете
при него стават "избухлива смес"!!! ;D
Поздрави и наздраве!!!

 :drinks:

На Машиниста съм му спрял пиенето от много време насам.  Даже ме мрази за това.  Проблемът е, че той на мен не ми е спрял пиенето.  Колкото до бидоните - да взема да ги ги брандирам "Петърч", по-реалистично ли ще стане?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #13 -: 24 Ноември 2020, 21:13:44 »
Уф, един път от монархия да се върнем в републиката,
па да се съберем, на маса (нали сме "настолния" или маса(ов),
моделизъм - ще черпя едно баш машиниста!!!!
 &bgflag :lol:

ПП. за зелето вече е късно - ние го консумираме с пуйки и патици вече!!!...и червено вино за  преглъщане !

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Играчките на Пи моделс
« Отговор #14 -: 24 Ноември 2020, 21:17:36 »
пп2 сега видях че са БДЖ...ма ти си откривател, пич!!!