Магазини / Поръчки / Оказион | Shops / Orders / Bargains > Зона на търговеца | Retailer's zone

Модел на електрически локомотив на БДЖ серия 42 от Тechimage (мащаб НО)

<< < (41/41)

IvanC:

--- Цитат на: sandovr link=topic=5381.msg124766#msg124766 date=1699386085 ---Благодаря, всичко е наред вече!

--- Край на цитат ---

А какво не беше наред?

Иван

sandovr:
Писах ЛС, да не раздуваме темата

IvanC:
Форумите са за това - да си помагаме, като имаме проблеми или не знаем нещо. Добре е да се публикуват проблемите и решенията, за да може четящите да ги намират, като им потрябват вместо да питат и чакат отговор. Поне аз така ги разбирам форумите, но може и да съм сбъркан в това отношение.  ::)

Както и да е - в ZIMO МS450 (а и другите модели на MS декодерите), CV111 задава закъснението при аварийно спиране:



При мен стойността е 0 (заводската), т.е. би трябвало да спира веднага при подаване на команда за аварийно спиране. Аз лично не съм го тествал и в момента не знам как и дали работи. Ще го пробвам, когато имам възможност.

Да дам идея - смени стойността на CV111 на 1, 2, 3 или друга малка стойност и виж дали ще има някаква промяна при аварийно спиране.


Иван

sandovr:
Ами изключих MFX поддръжката на декодара и след това изтрих и локомотива от станцията Piko Smartcontrol. След това сложих локомотива на релсите и станцията си го намери автоматично и всичко заработи. Не съм сигурен кое точно помогна, най вероятно нещо Piko- то се е объркало. За аварийния стоп ще пробвам със смяна на стойностите на CV 111, което при мен също е нула към момента.

IvanC:
Днес имах възможност да извадя 42 77 и да проверя как се държи при аварийно спиране. Няма проблеми - заковава веднага на място.

И за да не съм голословен, направих две съвсем кратки клипчета. На първото локомотивът спира от позиция 84, като завъртях врътката на тротъла ("мишката") от тази позиция на нула:

https://youtu.be/4xZrXDvsdNA


На второто клипче, от позиция 85 натиснах бутона за аварийно спиране:

https://youtu.be/x-vnxLU1Q5Y


Стойностите на CV4 и CV111 са тези в таблицата, която публикувах по-горе, т.е. CV4 = 18 и CV111 = 0.

Станцията е самоделна DCC++, тротълът ("мишката") е моя разработка за работа с DCC++ станцията.


Иван

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия