Автор Тема: Модел на електрически локомотив на БДЖ серия 42 от Тechimage (мащаб НО)  (Прочетена 55326 пъти)

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
За чехите, на мен ми прави впечатление, че колкото по - големи пари им даваш, толкова по - разговорливи стават. Никога обаче не пестят визуална информация, буквално ме заливат със снимки и видеа.
 :yes:

Mironista

  • Trade Count: (13)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 131
  • Рейтинг: 49
  • Напред и нагоре
Цитат на: Krasi Tankista link=topic=5381.msg121000#msg121000 date=1613795615
За чехите, на мен ми прави впечатление, че колкото по - големи пари им даваш, толкова по - разговорливи стават. Никога обаче не пестят визуална информация, буквално ме заливат със снимки и видеа.
 :yes:

Ами именно, не виждам проблем да се изпратят 3 снимки по мейла - как се казва това го може всяко хлапе. Наистина не разбирам. Ясно е че в света всичко е пари, спор няма, но освен пари в една сделка има и така наречени търговски условия като: Условия на плащане, срок на доставка, гаранция и качество и те хич не са за пренебрегване и в много случай водят до успешна сделка. Нито се правя на умен нито на нищо. Ясно е че в чехите е ножа, хляба, дъската, сиренето и луканковия салам, но си мисля че клиента винаги е прав, поне така беше до сега. Но света явно се е променил не знам.... Поздрави и пак казвам това не е заяждане ако някой го възприема като такова може да трие, блокира или каквото там се прави по форумите.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Ще го кажа така, приемете, че Чехите не искат да ни продават нищо, вършат ни услуга. Ние сме ги потърсили и "помолили" да ни обърнат внимание и да направят 42 081. Приемете, че те са така добри и ни правят услуга. Със или без нашите 50 броя - те си продават техните. Имайте малко търпение.  bg&flag

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Аз така и не разбрах какви снимки очаквате? Видяхме снимки, имаше и мостра на живо. Или ще я направят както трябва, или ще си оставят ръчичките, това от снимките няма да се види.

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Смятам, че тези, които се съгласиха с ПРЕДВАРИТЕЛНО ПОСТАВЕНИТЕ ОТ ЧЕХИТЕ УСЛОВИЯ и ПЛАТИХА/изпълниха предварително поставените от нас условия/, могат да си получат парите обратно, ако имат проблем с търпението си или със собствените си за този казус представи за политики, касаещи правото на купувача.... Желаещите да се включат в първите 50 бройки са толкова много/както винаги след крайния срок/, че овакантената бройка може и на търг да се разиграе....Не ангажирам Клуба със собственото ми мнение!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Аз предлагам да спрем полемиката до тук и търпеливо да изчакаме изработването на модела, като аз се ангажирам, да ви запознавам веднагически с всичко ново по темата. Разбира се, който се чувства несигурен за дадените от него пари, сме готови да му ги върнем незабавно, но както добре е написал горе Марио, закъснелите желаещи не са един или двама и овакантеното място няма дълго да бъде такова.
« Последна редакция: 20 Февруари 2021, 21:01:04 от Vlado »

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Ми като има толкова много мераклии, защо не поръчате още бройки? :unsure:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Защото уговорката ни е първо 50 и после още 50, и е твърда. Те не са голяма фирма, която с щракване на пръсти да изкара бройките. С ограничен капацитет са и до там им стигат силите.

Mironista

  • Trade Count: (13)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 131
  • Рейтинг: 49
  • Напред и нагоре
Цитат на: mgirginov link=topic=5381.msg121007#msg121007 date=1613845143
Смятам, че тези, които се съгласиха с ПРЕДВАРИТЕЛНО ПОСТАВЕНИТЕ ОТ ЧЕХИТЕ УСЛОВИЯ и ПЛАТИХА/изпълниха предварително поставените от нас условия/, могат да си получат парите обратно, ако имат проблем с търпението си или със собствените си за този казус представи за политики, касаещи правото на купувача.... Желаещите да се включат в първите 50 бройки са толкова много/както винаги след крайния срок/, че овакантената бройка може и на търг да се разиграе....Не ангажирам Клуба със собственото ми мнение!

Ако визираш мен аз проблем нямам нито с търпение нито с политики и не виждам с какво съм засегнал обидил или т.н. някой, просто както е нормално в една демократична държава изказвам мнение, както каза и Владо спираме полемиките и чакаме моделчето да се появи за да му се радваме. Нито търся драма, нито конфликт, нито спор, просто казвам че в повечето случай клиента винаги има право, явно този случай не е така за което няма проблеми. Точка и край както казва един наш великолепен спортист - ПРОДЪЛЖАВАМЕ НАПРЕД!  &bgflag

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Ново от чехите - нашите моделите ще са готови към края на месец март, след което ще се пристъпи към изпращане към БГ.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Топли, топли от моделонаправницата:




gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Супер! Очаквам с нетърпение...  :give_heart:

От снимката не виждам добре, но ми се струва, че "елементът" (вместо прозорчето) е оправен. Но, решетките над фаровете (в сивото) нещо липсват... Дали ще се коригира? Или това е тампонен печат и впоследствие ще се добави?



Все пак, това беше едно от плюсчетата отличаващи модела от Пиковския...
Решетките над прозорците (при чистачките) е ясно, че са отделен елемент.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Вижда се от прототипа, че въпросните решетки ги има, тъй че нямам съмнения, че и в завършения модел ще са налице.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Нова информация от чехите, макар и не точно тази, на която се надявахме:
Нов срок за изпълнение на поръката 15 април. Обещават също уикенда да направят снимки, които да споделят с нас.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
По коментара на Адри в оценъчната система: надеждите или по-скоро намеренията ни наистина са след този проект да ги натискаме за 43-та серия, тъй че ако всичко е наред и направим и следваща поръчка на бройки 42-ра серия, да започнем разработка на 43-та.