Автор Тема: Модел на електрически локомотив на БДЖ серия 42 от Тechimage (мащаб НО)  (Прочетена 55308 пъти)

Nenchev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (4)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 664
  • Рейтинг: 406
  • Баш Майстора
    • 3D Принтирани модели и макети
Цитат на: Величко link=topic=5381.msg122539#msg122539 date=1635153592
Само да вметна, че на доста повече хора ЦЕНАТА не им е проблем и дори са готови да платят и малко повече от обявената, но да го купят от друго място. Ще споена също, че 46.124 на акме са се продали около 150 броя при все, че преди години са излезнали две партиди, дъмите и тн. А 42.081 пряко сили 50 броя от клуба и още няколко от друго място. Защо така се получава? Всеки сам може да си отговори на въпроса.

Я не сакам на мен да ми е добра, а на КЖМБ да им е зле !  Шоплука чак до тепетата ли се е разпрострял....?

Ами да взема аз да купя няколко броя и да им ги препродам с 10-15-30% надценка - печеливша ситуация - хем ще имат моделите, хем няма да са ги купили от КЖМБ, хем аз ще изкарам някой лев...(тъкмо не ми стигат за ново Бентли)

Величко

  • Trade Count: (17)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 421
  • Рейтинг: 200
  • Само ЦСКА !
Цитат на: Nenchev link=topic=5381.msg122545#msg122545 date=1635236709
Я не сакам на мен да ми е добра, а на КЖМБ да им е зле !  Шоплука чак до тепетата ли се е разпрострял....?

Ами да взема аз да купя няколко броя и да им ги препродам с 10-15-30% надценка - печеливша ситуация - хем ще имат моделите, хем няма да са ги купили от КЖМБ, хем аз ще изкарам някой лев...(тъкмо не ми стигат за ново Бентли)
Интересна логика изкара...не е като да не си противоречиш сам. Както се казва: "Свят широк, пътища много!"
Сиренето е с пари, ама всеки сам си решава от къде да си го купи. А доколкото съм те чел, ти си от хората, дето си подбират магазините .
Не случайно направих паралел с 46-цата и колко са продадени. Кефиш ме и с мнението си, явно вестибуларният ти апарат работи добре :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Off-Topic:
Според матрицата, дежавюто е бъг в системата!
« Последна редакция: 26 Октомври 2021, 21:57:33 от Dispatcher »

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Дискусията започва да завива в посока, която рано или късно ще доведе до моята (не)желана и (не)нужна намеса - според гледната точка.

Затова ви предлагам да преустановите коментарите по офертата, преди да са се изродили в по-груби лични нападки и обиди, както неведнъж е ставало в миналото.

Ако желаете, възползвайте се от офертата. Ако не желаете, действайте самостоятелно или предложете своя оферта в отделна тема.

Ако все пак държите да кажете нещо допълнително извън темата, да коментирате офертата извън вече казаното, да дадете акъл или да поискате такъв, най-добре го направете в лично съобщение, за да не сгазите лука ("неволно" разбира се). Само напомням :hi:

Dispatcher

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
30 дни до края на тази поръчка!

Не пропускайте да се сдобиете с този наистина уникален модел на електрически локомотив серия 42 в мащаб НО! Създаден с основното съдействие на наши родолюбиви моделисти, моделът поразително прилича на своя по-голям брат. Като добавим и качественото оборудване (ел. мотор и др.) се получава наистина нещо уникално. Възползвайте се! Друг шанс най-вероятно няма да има. :hi:

Отново да напомня условията:

Цените на модела са, както следва:
1.   Аналогов локомотив  – 549,80 лева;
2.   Дигитален локомотив (DСC) - 589,80 лева;
3.   Дигитален локомотив със звук (DСC-sound) – 696,80 лева.

Въможност за избор на два номера - 42.081 и 42.077 (заедно или поотделно).

Поръчки ще се приемат след плащане на пълната сума на банковата сметка на Клуб "Железопътен Моделизъм - България" до 30.11.2021 г.

Данните за банковата сметка, по която следва да се превеждат сумите:
Титуляр: Клуб „Железопътен моделизъм-България“
IBAN: BG49FINV91501204167429
Основание: Аналогов/DСC/DСC-sound (посочвате каквото сте избрали), желан/и номер/а и бройката и разбира се, името на човека, за когото се поръчва.

Моля, всеки извършил превод на сумата, съответно заявил желаната бройка модели на серия 42, да изпрати и на имейл адрес: club@railwaymodellingclub.com информация за извършения превод и телефон за обратна връзка с цел потвърждаване от наша страна за успешно извършения превод (или липсата на такъв), а в последствие и за уведомяване за получаването на модела.
« Последна редакция: 01 Ноември 2021, 17:21:50 от Vlado »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
26 дни до края на поръчката!  bg&flag

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
18 дни до края на последната възможност да се сдобиете с модел на локомотив серия 42.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Седем дни до края на последната възможност да се сдобиете с модел на електрически локомотие серия 42 в мащаб НО.

За цени и условия може да погледнете по-горе в темата.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Огън, служба не остана! Последни два дни за поръчка на този уникален локомотив.  bg&flag

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Така... мили хора, срокът за поръчки изтече, като искам да благодаря на всички, които си платиха модел/и, защото така, наред със собствения кеф, подкрепят и, поне за мен, една голяма и благородна кауза, а именно създаването на модели на бг подвижен състав!
Успехът на тази инициатива до голяма степен предопределя бъдещи подобни, че и по-хубави неща.

По поръчката - в момента комуникираме с чехите, за да уточним подробности, разберем до къде са стигнали с изработката, евентуално получим снимки и при тяхна готовност да изпратим даннните за брой модели, номера, декодери и пр., но тъй като както знаем и от първата поръчка, те са бавни, но за сметка на това лаконични, няма пречка ако има още някой, който все още иска да си вземе 42-ка и досега не го е направил, веднагически да ни уведоми за това, съответно плати необходимата сума за нея по условията, посочени навсякъде в темата. За сведение останаха само 6 бр. свободни модели на Ламинатки, тъй че не се бавете, ако желаете да придобиете някоя от тях, като имате предвид, че в момента, в който чехите ни кажат да даваме бройката, това незабавно ще се случи, което може да стане, о, чудо и твърде скоро и което незабавно ще прекъсне възможността за поръчки, тъй че "няма време", както се казваше в едно популярно предаване.

Ние, разбира се, както беше и първият път, ще ви уведомяваме за всяко развитие по темата, като венецът на това начинание ще бъде желаният модел, държан в собствените ни ръце, придужен с широка доволна усмивка на уста.

Още веднъж благодаря на всички, които се включиха!

Изберете българското!  bg&flag
« Последна редакция: 02 Декември 2021, 08:50:44 от Vlado »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Останаха само две свободни бройки!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Преди малко получихме имейл от чехите, които вече искат окончателните данни за поръчката. Предвид това ще може да запазите последните оставащи две бройки до утре 20,00 ч., след което ще обобщим и изпратим данните на производителя такива каквито са.

Още веднъж искам да благодаря на всички, които се включиха в тази поръчка и така подкрепиха усилията ни да правим модели на БГ подвижен състав!



 bg&flag

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Някакви вести от чехите - днес след дълго мълчание ни писаха, че поръчката най-вероятно ще е готова към края на март, гарнирани с извинения за забавянето и дъра-бъра...
Търпение му е майката!  :hi:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Здравейте! Получихме някакви вести за направата на 42-ките - в момента работят по пантографите - тоест и до някъде очаквано с оглед случилото се при първата доставка, отново ще има забавяне на крайния резултат.
Ще ви споделям новостите по поръчката, веднага щом се появят такива.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Здравейте! За съжаление още известно време ще трябва да проявим търпение към тъй дълго очакваната изработка на 42-ките. Чехите ни писаха, че имат сериозно затруднение с набавянето на декодери, което всъщност е световен проблем и не можем да ги виним за това. След като ги получат и монтират на моделите, ще предприемат необходимото да ни изпратят вече готовата поръчка.