Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Представете модел на български подвижен състав | Review a BG model

Електрически локомотив на БДЖ 61 017.0 от месинг в Н0

<< < (2/2)

Krasi Tankista:

--- Цитат на: toniemi link=topic=5385.msg122861#msg122861 date=1640692673 ---Те сега разбрах ,от къде сте взели идеята за задвижването! :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=3TCyiQJCSbg

--- Край на цитат ---

Шасито и задвижването бяха поръчани от мен, по мои спецификации на чешките колеги преди 5 години. След това поръчах и изработката на нашата версия също в Чехия. Тъй като приоритетно бяха изработени шаситата на 55 - та серия, този проект се забави. Най - важно и за двата проекта беше, възможността за монтаж на пълноценен интериор. Именно затова шаситата имат тази конфигурация и нямат нищо общо с твоите домисли.
Колегите в Чехия имат огромен опит в тази сфера и аз реших да си съкратя проблемите и разходите по създаването на моделите, като им поръчам задвижването. Тогава все още не се беше появил Иво Ненчев с неговите опити за задвижване. Единственото, за което съжалявам е, че не поръчах и шаситата на 43 - та серия там - щях да си спестя сума ти главоболия и време. Ето това е истинската история, разказана накратко.
 :hi:

toniemi:

--- Цитат на: toniemi link=topic=5385.msg122861#msg122861 date=1640692673 ---Те сега разбрах ,от къде сте взели идеята за задвижването! :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=3TCyiQJCSbg

--- Край на цитат ---

Очевидно е че се шегувам,но това провокира твоето обяснение,което е полезно а моделизма като цяло!
 :hi: :hi: :hi:

В интерес на истината,когато сподели клипа със задвижването на чехите,останах впечатлен от тази система на задвижване.
Дори го споменах в коментара с оценките.
До тогава никога не я бях виждал.Сега от този клип с хАмериканския грозен локомотив,я виждам за втори път.
Това значи ,че не е нищо ново,освен за мен.
От една страна ми се вижда излишно сложна,но от друга страна,освобождава пространство в коша за интериор или тежести.
Аз се занимавам с това хоби от дете и винаги се опитвам да си правя сам моделите, търсил съм различни варианти за задвижване,но този ми бе непознат.
Човек се учи цял живот и форума обогатява.Жалко че малцина пишат нещо.....

 :drinks: :drinks: :drinks:

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия