Автор Тема: Стендов /засега/ БДЖ 60 /70/  (Прочетена 168 пъти)

dred77

  • Trade Count: (2)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
  • Рейтинг: 328
Стендов /засега/ БДЖ 60 /70/
« -: 23 Март 2024, 20:13:18 »
 Привет!
 Понеже като келеш все се въртях в в депо Ст.Загора /80s/, Баща ми беше нач.смяна Възст.Влак, приятел с инж.Л.Ангелов, та същият този инжинер ме качи в една от машините и голяма радост-даде ми да натискам копчерлаци и врътки. Още помня как посочи ръчката за позиции /тротъла/-тогава не знаех къв е тоя полуволан, и се оплака на Баща ми, че "само ей това струва 17хил.лева".
 Имали са проблеми създателите, но са ги събрали, с изцяло БГ схема.
 Има още какво да се желае но началото винаги е трудно:


 Капаците отгоре,интериора, буферите, два вида :) едни тукмаци по шасито, ще "перна" допълнително, като тези доп.неща:


 Които съм качил за свободно теглене.
 
Като цяло да напиша как процедирах. Принтирах схемата на локомотива /качени са 3 схеми от инж.Деянов в трудовете му/, избрах си единственият останал жив, има и доста снимков в нета от Красен Панев  :good: :good: :hi:, на който ако чете тука-Искренно Благодаря, за споделените в нета снимки.
 Не знам колко е верен метода /за първи път ми е/. Принтирах схемата на лист хартия, след това установих един коефциент /примерно колелото е дадено 1100/, на принт.схема обаче е Х на чертежа, делите 1100/Х и имате коефициент, който когато искате да сметнете други параметри, които ги няма на схемата, може да си ги мернете и преобразувате. За смятането на коеф., не е лошо да сравните и с нещо друго /да си направите чек сума :)/- друг параметър, спрямо шублера.
 Топъл топъл:


 Първи опити за боя-той този и без това е "заплют" от малкия :), установих, че Тамия акрил, се отлепя с тиксото :).




Скоро и доп.неща:

 Линк към целият албум

 Ако някой реши, че имам някъде грешка, да не се притеснява да сподели, ще съм благодарен!
 Успех на всички с начинанията!
« Последна редакция: 23 Март 2024, 20:18:34 от dred77 »

IvanC

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 274
  • Рейтинг: 198
Re: Стендов /засега/ БДЖ 60 /70/
« Отговор #1 -: 23 Март 2024, 22:08:11 »
Би ли споделил STL-ите на детайлите?

Иван