Ревюта и поддръжка на модели | Reviews and maintenance of models > Представете модел на български подвижен състав | Review a BG model

06-та на Albert-Modell

<< < (11/19) > >>

IvanC:
Тони,

Не съм запознат с моделите на Алберт и коментарът ми беше чисто принципен и основан на опита ми от моделите които имам - аз съм си почитател на Роко, Флайшман (само на парните им локомотиви) и новото Пико. Ламинатката на Техимидж е също изпипана и механиката е подобна на тази на Роко.

Имам и една камара "американски" китайчета (или май са китайски "американчета), които използват същите принципи на окачване на талигите и при тях няма гуми - всичко се докарва от тегло, което при тези модели е без проблеми, заради по-големия габарит.

Това, което пишеш за колоосите на Алберт обаче наистина разваля впечатлението от иначе много доброто външно изпълнение.

Откъде се сдобиваш с тези модели?

Иван

toniemi:

--- Цитат на: IvanC link=topic=5391.msg122674#msg122674 date=1637454849 ---Тони,

Не съм запознат с моделите на Алберт и коментарът ми беше чисто принципен и основан на опита ми от моделите които имам

Това, което пишеш за колоосите на Алберт обаче наистина разваля впечатлението от иначе много доброто външно изпълнение.

Откъде се сдобиваш с тези модели?

Иван

--- Край на цитат ---

Разбирам че коментара ти е принципен, заради това направих уточнение , конкретно за този модел.
Питаш, откъде се сдобих с моделите....
Шестицата е от ибей, другите 2 шестици са самоделни!
2 седмака,кошовете са на Ревел,а задвижването е на Роко и Трикс, всички от Ибей.
Един седмак е на Брава от Ибей.
2-те 232 ДБ Карго са на Мерклин от Ибей.
42 Ламинатка Техимидж ,от клуба.
42 Ламинатка Пико,от Ибей.
2 Ламинатки китайски кошове, задвижването самоделно,от Ибей.
44 серия,кош от Слав Стоянов, задвижването е Мерклин от Ибей.
46 серия от клуба.
52 серия Пико от Ибей
55 серия,кош Слав Стоянов, задвижването Роко от Ибей.
86 Булмаркет от клуба.
Парната машина е наа Мерклин от Ибей.
Имам и неща от Иво Ненчев......и от пиле мляко!
Поръчал съм си още две шестици , директно от Румънците.....

toniemi:

--- Цитат на: toniemi link=topic=5391.msg122673#msg122673 date=1637447188 ---
Старият собственик е премахнал на две колооси зъбните колела,поръчал съм си и ги чакам!


--- Край на цитат ---

Писах на Алберт-Модел,че съм си купил от Ибея локомотива и какво е сторил този разбойник-старият собственик,хората ми върнаха отговор:
Кажете си адреса,ще ви изпратим!
Изпратиха ми , безплатно!  :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

toniemi:
По-горе в коментара споменах за слабите червени светлини на локомотива.
Вчера прокарах допълнително червени светодиоди сложих ги до фаровете и сега съм доволен. :dance1:

Преди:


Сега:

IvanC:
Без много коментар (коментарът направих по-горе в темата):




Джамът хлътнал в кабината, счупена ръкохватка, малкото странично прозорче изпаднало:






Счупен детайл на талигата (макар че в БДЖ май липсва поначало):



Рамата и кошът зеят в единия край - вижда се на горната снимка.

Надявах се, че са си взели поука и са променили опаковката, но не би...!

Иван

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия