Автор Тема: Попитай въпроси за някоя линия  (Прочетена 4092 пъти)

Mart04ka

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: 0
Попитай въпроси за някоя линия
« -: 17 Април 2021, 08:02:50 »
Здравейте,искам да попитам за гара Витановци.Тя е разположена на 61 линия. Открита 1987 заедно с линията
закритата някъде 199Х години. Пътя на линията започва със стрелка малко след гара Разменна,след това преминава покрай село Мещица. Следва гара Витановци. По нататък минава още няколко селища и  стига до РП Спартак и гара Батановци. Също е имало идея линията да е пътническа,но за съжаление не се реализира. Сега минават само товарни. Много ми е интересно какво е правила гарата от откриването до закриването си.



« Последна редакция: 17 Април 2021, 08:05:03 от Mart04ka »

Mart04ka

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: 0
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #1 -: 18 Април 2021, 09:46:39 »
На скоро разбрах за съществувал клон около 1200 м.. Той е по линията София-Банкя.  Започва на завоя при Божурище и минава през няколко предприятия. Пресича бул.Европа и продължава до него отива до някакви порутени сгради. Нито знам кога е открит,нито закрит. Сега съществува само до бул.Европа.

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #2 -: 18 Април 2021, 10:34:17 »
Отива в момента до сградата на Schenker. Това разколонение, вероятно някога е ходило и до летището. Разклонението е интересно защото е със стрелка на открит път. Или за по-кратко СОП. Ключ-жезълт е на гара Волуяк. Има една сграда, която се води завод ТЕРЕМ Срещу нея се виждат остатъци от линия, точно до шосето. може там някога да е имало прелез. А иначе темата ти е по-редно да се обедини с темата " Изчезнали ж.п. линии и малко известни съществуващи клонове".

Mart04ka

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: 0
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #3 -: 18 Април 2021, 19:58:28 »
Off-Topic:
Цитат на: jopeto link=topic=5415.msg121488#msg121488 date=1618731257
Отива в момента до сградата на Schenker. Това разколонение, вероятно някога е ходило и до летището. Разклонението е интересно защото е със стрелка на открит път. Или за по-кратко СОП. Ключ-жезълт е на гара Волуяк. Има една сграда, която се води завод ТЕРЕМ Срещу нея се виждат остатъци от линия, точно до шосето. може там някога да е имало прелез. А иначе темата ти е по-редно да се обедини с темата " Изчезнали ж.п. линии и малко известни съществуващи клонове".
Благодаря

Mart04ka

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: 0
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #4 -: 18 Април 2021, 20:09:14 »
За още един клон. Той започва  от гара Пазарджик завива и продължава на юг. След това отново завива,но на изток покрай Главиница там има малко нещо като гара,но не е. След още един завой на север минава някакъв завод и отива до съборена мина. (Не знам как се казва тя).

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #5 -: 19 Април 2021, 14:36:24 »
 На там има много заводи и тец, вероятно са индустриални клонове. От гара Пазарджик е имало и теснолинейка до гара Септември мисля, която в последствие е закрита.Първоначално, мислих че са митове и легенди, но после се оказ, че е имало!

Mart04ka

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: 0
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #6 -: 19 Април 2021, 18:18:27 »
Off-Topic:
Цитат на: jopeto link=topic=5415.msg121496#msg121496 date=1618832184
На там има много заводи и тец, вероятно са индустриални клонове. От гара Пазарджик е имало и теснолинейка до гара Септември мисля, която в последствие е закрита.Първоначално, мислих че са митове и легенди, но после се оказ, че е имало!

Да имало е теснолинейка Пазарджик- Варвара открита 1927 мисля и закрита 2002 заедно с много други клонове ( това и 17 линия)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #7 -: 19 Април 2021, 20:55:28 »
Цитат на: Mart04ka link=topic=5415.msg121492#msg121492 date=1618765754
За още един клон. Той започва  от гара Пазарджик завива и продължава на юг. След това отново завива,но на изток покрай Главиница там има малко нещо като гара,но не е. След още един завой на север минава някакъв завод и отива до съборена мина. (Не знам как се казва тя).


Мартине,приятелю,колко много индустриални клонове е имало и има още в България....всичко е на доизживяване,тотална разруха и безхаберие! :(
Причини много... :(
Малко са новите и добре подържаните!Ще го преживеем!Така е и в Германия,особено в източната....
 :(
Има тема по въпроса с 11 страници:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,3586.0.html

Прочети,като не намериш отговори,питай!
Който може ще ти отговори! :hi:

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #8 -: 20 Април 2021, 11:18:22 »
Цитат на: Mart04ka link=topic=5415.msg121487#msg121487 date=1618728399
На скоро разбрах за съществувал клон около 1200 м.. Той е по линията София-Банкя.  Започва на завоя при Божурище и минава през няколко предприятия. Пресича бул.Европа и продължава до него отива до някакви порутени сгради. Нито знам кога е открит,нито закрит. Сега съществува само до бул.Европа.
Този клон съществува от преди линията до Банкя, която е построена като негово продължение от мястото, където се разделят. В момента се ползва до терминала на DB Schenker.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Попитай въпроси за някоя линия
« Отговор #9 -: 21 Април 2021, 08:11:00 »
Той всъщност от прелеза нататък не съществува вече. Миналата година асфалтираха и самият прелез.