Електроника и Електротехника | Electronics and Electrical Engineering > Аналогово управление | Analog Control

Захранващ блок за 16V променлив ток

(1/2) > >>

Vlado:
Слагайки преди време двата модула за обръщателно ухо, аз окончателно технически се ориентирах към дигиталното управление на макета, защото за въпросните модули е невъзможно да работят в аналогов режим, а изключването им е доста трудно и поради това няма да го правя. В следствие на това, ще трябва да махна двата траснформатора (Пико) за класическо управление, които вече са ми ненужни. Но отстранявайки ги, няма да мога да захранвам принадлежностите на макета като светофори, стрелки, осветление и др. Въпросът ми е: Има ли някакво независимо захранване, което бих могъл да вградя в бъдещият ми блок за управление, което да не е трасформатор (Пико), да захранва само 16V променлив ток и то така, че да включа всички принадлежности, които в момента имам, че и повече в бъдеще? Ако туй нящо се продава свободно на пазара, моля, посочете място, от където да го закупя и каталожен номер на продукта.
:)

EMPEROR:
Ако не те мързи вземаш трансформаторче 16V DC и прескачаш Грец схемата... а такива можеш да намериш лесно почти навсякъде :)

lok45111:
По принцип има трансформатори 220V АС/16V АС в Конрад. Също така можеш да провериш в магазин "Колд - Лайт" в безистена на женския пазар. Там има богат избор от трафове за всякакви нужди.

Жоро:
Не разбрах, защо искаш да махнеш двата Пиковски трафа? Те имат чудесни изходи по 16в и са много по-мощни от други. Това, че минаваш на цифрово управление не значи, че трябва да изхвърлиш трафовете. Спокойно можеш да използваш единия да захранва дигиталното управление, а втория - за освеление, ел. механизми и светофори, както досега.

toniemi:

--- Цитат на: Жоро link=topic=551.msg5938#msg5938 date=1211709736 ---Не разбрах, защо искаш да махнеш двата Пиковски трафа? Те имат чудесни изходи по 16в и са много по-мощни от други. Това, че минаваш на цифрово управление не значи, че трябва да изхвърлиш трафовете. Спокойно можеш да използваш единия да захранва дигиталното управление, а втория - за освеление, ел. механизми и светофори, както досега.

--- Край на цитат ---
Точно така,и аз му се чудя,защо?!?!?!?! ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия