Автор Тема: Електрически локомотив на БДЖ 61 017.0 от месинг в Н0  (Прочетена 7000 пъти)

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
  Когато ходих в депо Дупница да сканирам 43 - та серия, което беше в самото началото на реализацията на проекта, ми се отдаде възможност да направя същото и с 61 - цата:





   Този локомотив ми е наистина любим и още тогава реших да го превъплатя в модел. Българската версия на машината се различава драстично от всички достъпни модели до момента. Това и желанието ми моделът да има пълноценен интериор, ме накараха отново да прибегна до помощта на чешките колеги при проектирането на задвижването. Поради тяхната заетост, проектът малко се проточи, но мисля че мога вече да ви запозная и с него.

  И така какво имаме до момента - фотоофорти от месинг:









  Първи нулев екземпляр:



  И шаси:













  Двигателят отново е Мashima , но за по - капризните е предвидена възможност за монтаж на  Faulhaber или Maxon...
 ;D bg&flag

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Фотоофортните комплекти вече са готови:


 
;D

evgeni200

  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 33
  • Рейтинг: 59
Re: Електрически локомотив на БДЖ 61 017.0 от месинг в Н0
« Отговор #3 -: 26 Ноември 2021, 21:58:35 »
Краси, вземам забележката и от неделя горе долу ще има подробно за прототип 2

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Електрически локомотив на БДЖ 61 017.0 от месинг в Н0
« Отговор #4 -: 28 Декември 2021, 13:57:53 »
Цитат на: Krasi Tankista link=topic=5385.msg120530#msg120530 date=1609678048
Ето видео от пробите на шасито:
https://photos.google.com/share/AF1QipMDg_T8XXDIfEAjFr2B2gruCV6DWqRYwxjfY_LpPFjpB_QMyZaFf-hnd32uulu6yA/photo/AF1QipOekuCok9tnnPiBluY_PML2ohia80GIIUrygEsI?key=QkVRUDNtNHA1RXJpb29vdkNhR192Qkh3ZHZ5RjZn
 ;D bg&flag

Те сега разбрах ,от къде сте взели идеята за задвижването! :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=3TCyiQJCSbg

Krasi Tankista

  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 910
  • Рейтинг: 593
Re: Електрически локомотив на БДЖ 61 017.0 от месинг в Н0
« Отговор #5 -: 29 Декември 2021, 05:48:22 »
Цитат на: toniemi link=topic=5385.msg122861#msg122861 date=1640692673
Те сега разбрах ,от къде сте взели идеята за задвижването! :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=3TCyiQJCSbg

Шасито и задвижването бяха поръчани от мен, по мои спецификации на чешките колеги преди 5 години. След това поръчах и изработката на нашата версия също в Чехия. Тъй като приоритетно бяха изработени шаситата на 55 - та серия, този проект се забави. Най - важно и за двата проекта беше, възможността за монтаж на пълноценен интериор. Именно затова шаситата имат тази конфигурация и нямат нищо общо с твоите домисли.
Колегите в Чехия имат огромен опит в тази сфера и аз реших да си съкратя проблемите и разходите по създаването на моделите, като им поръчам задвижването. Тогава все още не се беше появил Иво Ненчев с неговите опити за задвижване. Единственото, за което съжалявам е, че не поръчах и шаситата на 43 - та серия там - щях да си спестя сума ти главоболия и време. Ето това е истинската история, разказана накратко.
 :hi:


toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Електрически локомотив на БДЖ 61 017.0 от месинг в Н0
« Отговор #6 -: 29 Декември 2021, 11:59:12 »
Цитат на: toniemi link=topic=5385.msg122861#msg122861 date=1640692673
Те сега разбрах ,от къде сте взели идеята за задвижването! :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=3TCyiQJCSbg

Очевидно е че се шегувам,но това провокира твоето обяснение,което е полезно а моделизма като цяло!
 :hi: :hi: :hi:

В интерес на истината,когато сподели клипа със задвижването на чехите,останах впечатлен от тази система на задвижване.
Дори го споменах в коментара с оценките.
До тогава никога не я бях виждал.Сега от този клип с хАмериканския грозен локомотив,я виждам за втори път.
Това значи ,че не е нищо ново,освен за мен.
От една страна ми се вижда излишно сложна,но от друга страна,освобождава пространство в коша за интериор или тежести.
Аз се занимавам с това хоби от дете и винаги се опитвам да си правя сам моделите, търсил съм различни варианти за задвижване,но този ми бе непознат.
Човек се учи цял живот и форума обогатява.Жалко че малцина пишат нещо.....

 :drinks: :drinks: :drinks: