Автор Тема: Ръжда по релсите, как се имитира ?  (Прочетена 23480 пъти)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ръжда по релсите, как се имитира ?
« Отговор #30 -: 13 Юли 2010, 17:49:03 »
Цитат на: Mixy link=topic=555.msg44230#msg44230 date=1279026702
Еми добре е станало :).

Като че ли първия вариант седи по-добре. 2-рия с изцяло кафяви релси и траверси май не е много подходящ за П-профил, но това е само мое мнение.

Аз пък съм на обратното мнение ! При първия вариант е прекалено голям контраста межди светлата и тъмната боя. В действителност траверсите (опс...за малко да напиша "травеститите" :sarcastic:) от бетон са също ръждиви заради ръждилката която тече по тях. Погледнато като цяло и баласта доста ръждавее - сякаш е посипан с тухлено брашно !
Според мен специално за траверсите най-удачно е смес от сивата боя и грунт. ( досега съм пробвал само с блажна бяла + грунт)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Ръжда по релсите, как се имитира ?
« Отговор #31 -: 13 Юли 2010, 17:54:34 »
Цветовете на траверси, баласт и релси зависи изключително много от времето, което са престояли на трасето. Ако бетонните траверси са на 5-6 години - да, станали са вече кафяви.. Ама ако са на 2-3 месеца? Така че тук варианти безброй. Аз съм се постарал да го направя без много заигравки, подробности, губене на време за мацане на всяка траверса и т.н. Който иска - моля, да си маца всяка линия по един месец в десетина цвята, негов си проблем.. Само дано му остане време до края на живота да си сглоби първия макет...  :drinks:
« Последна редакция: 16 Януари 2011, 13:38:02 от Best Ripper »

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Ръжда по релсите, как се имитира ?
« Отговор #32 -: 17 Април 2014, 11:39:20 »