Автор Тема: Здравейте от Апостол  (Прочетена 6871 пъти)

Adyankov

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 6
Здравейте от Апостол
« -: 23 Януари 2023, 23:08:13 »
Здравейте,

Казвам се Апостол и влаковете са ми любима тема от малък, макар че едва наскоро си дадох сметка, че знам достатъчно за тях и прекарвам достатъчно време около тях, за да имам претенция, че съм начинаещ трейнспотър. Също така имам достатъчно HO моделчета из къщи, за да имам надежда да стана жп моделист един ден, макар че едва сега започвам да мисля за първата сериозна диорама, за която вкъщи определено място няма.

При мен има един усложняващ фактор, че освен, че обичам влаковете, работя като "еколог", от тези, които понякога говорят по радиото защо зимата е много топла или защо трябва да затворим въглищните централи. Няма да навлизам в темата защото е политическа, но ако ме засечете някъде и се чудите дали съм аз това във форума, това съм аз, да. Вярвам, че влаковете са едно от най-важните решения, които ще спасят човечеството от екологичната криза, която само си предизвиква и колкото повече влакове заместват коли и самолети и колкото повече ги ползваме, толкова по-добре.

Сигурно няма да се учудите, че интересът ми към жп моделирането са пътнически и товарни влакове на БДЖ и централно и източно европейските железници епоха IV-VI. Макар, че харесвам електрическите локомотиви по гореописаните екологични причини, уважавам и техните дизелови и парни събратя, защото разбира се те са огромно постижение на човешкия технологичен напредък.

Когато имам време, правя клипчета от трейнспотърски разходки и ги качвам в YouTube - тук: https://www.youtube.com/channel/UCx_nICRJijwADI74WzHJAHQ
Не съм Иво Радоев :), но се старая колкото мога.

Когато напредна с диорамата, част от която е на село, ще се радвам да я споделя тук.
Радвам се, че тук има много полезни теми относно направата на диорами и макети.



Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Здравейте от Апостол
« Отговор #1 -: 24 Януари 2023, 13:11:59 »

Добредошъл, под шарената сянка  :hi: