Автор Тема: Колекция на Апостол  (Прочетена 3594 пъти)

Adyankov

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 6
Колекция на Апостол
« -: 18 Февруари 2023, 20:58:28 »
Здравейте, ще представя тук някои от влакчетата, които съм насъбрал. По принцип се целя в епохи V, VI централно и източноевропейски влакове, особено достъпни в Хобиленд издания на БДЖ вагони и каквото друго минава през нашата китна държава (ÖBB - имам цели 4 Taurus в различни разновидности и вагони на DB). Имам амбиция да направя една контейнерна композиция, един въглищен влак като бобовдолския от YouTube клиповете на Мартин Гетов и ако ми попадне отнякъде Серия 43/44 и един пътнически експрес със спални БДЖ вагони (от тях имам 2). Събирам и пътни превозни средства, имам 2 голфа, строителни и минни машини.

Направена диорама си нямам още освен пдч бордове и евтините тунелчета от Хобиленд, но и с тях правя какво е възможно.

Имам една много специфична идея да снимам влакчетата на открито, за което разполагам с малък фотоволтаик и ръчно динамо, с което да ги пускам, та като се запролети сигурно ще пускам и тук такива филмчета от ютуб канала. И още една идея, съчетаваща моделиране с трейнспотинг разходки имам, но ще видим дали ще успея да я осъществя.

По случай днешното възпоминание за 150 години от кончината на Васил Левски, ето една от по-добрите ми снимки снимка на "разходка в Искърския пролом"

Adyankov

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 6
Re: Колекция на Апостол
« Отговор #1 -: 18 Февруари 2023, 21:57:14 »
Eто и линк към видео с контейнерното влакче - все още има само 5 вагона, 4 от които са на Hapag-Lloyd, няма много разнообразие и скъпичко излиза да ги увеличавам, но смятам да докарам влака до реалистични дължини един ден. Край релсите се наблюдават и други благини!  :)

https://youtu.be/QxrBN_yFGiA

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Колекция на Апостол
« Отговор #2 -: 19 Февруари 2023, 21:56:42 »
Здравей! Добре дошъл в света на моделизъма!  :hi: :hi: :hi:
Добро начало. Аз съм фен на БДЖ и правя за себе си БДЖ модели.
Видях Ю-ТЮБ канала ти, ако искаш идеи за БДЖ влакове, виж и моя  https://www.youtube.com/user/nulashesta/videos

Успех с хобито!

Adyankov

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 6
Re: Колекция на Апостол
« Отговор #3 -: 27 Юли 2023, 15:03:05 »
Здравейте  :hi:, споделям специално предизвикателство за хората във форума - на ЮТуб канала ми, който по принцип е посветен на трейнспотинг и не толкова на моделчета вече има geocaching предизвикателства, сиреч когато ходя да гледам влакове понякога оставям по нещо, да бъде намерено от друг трейнспотър и/или моделист.

Днешият първи подарък (по случай, че имам вече 100 абоната на канала) са фигурки за гара от Noch (плюс SD карта с моите видеоклипове).
Ако случайно сте в София, потърсете го, сигурно още е там  :search::
Линк към видео: https://youtu.be/D5pCNFf3Psw