Автор Тема: Макетът на Стоян Божанов - TANO  (Прочетена 176816 пъти)

tazcho

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #375 -: 19 Януари 2013, 20:47:36 »
Да са ти живи и здрави витринките ;) да знаеш без да се обиждаш обявявам открито че ще ти открадна идеята , за което като се видим някога и запознаем лично почерпката ще е от мен  :drinks:

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #376 -: 20 Януари 2013, 16:03:01 »
Мен изключително ме впечетлиха някои неща, които и на макети с много по-големи размери не могат да се забележат. Ето някой от тези неща:
1. Всичко е навързано в цяла система, ако нещо се прави, то е свързано с другите неща. Няма самоцелни работи.
2. Мисли се поне десет хода напред!!! :hi: :hi: :hi:
3. Макетът е така конципиран, че може да бъде използван поне в ЧЕТИРИ ЕПОХИ!!! Разбира се, не едновременно...Примерно, смяната на сигналите, става за секунди...
4. Макетът зарежда, както карачите, така и зяпачите, така и броячите на нитове, хайде холан и те да се почустват веднъж разбрани..., за кашонерите въобще да не говорим и те си получават порцииите оргазми...
5. Толкова си е готино, че както В ПРИРОДАТА, КОГАТО ВИДИШ ПРЕКРАСНА ПОЛЯНКА, СЪРЦЕ НЕ ТИ ДАВА ДА СТЪПИШ НА НЕЯ, в
дадения случай да пуснеш или спреш влак... :give_rose: :angel: :dance1:
6. Домакинът е така подготвен, че  ако ,примерно, се опиташ да пуснеш вагон конструктивно пригоден за максимална скорост 80 км/час , със скоростта на експрес........ просто не става и ВЕДНАГА излита въртолет с надпис " НЕ НА ГЪЗАРИИТЕ В ЖП МОДЕЛИЗМА " и тръгват едни водни помпи, сирени....... :diablo: :wild: :agree:
7. Хайде да спирам, че ще ме обвинят в продаване на гласове... :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re:Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #377 -: 20 Януари 2013, 18:08:34 »
Тотова е целата на макета, не просто да е няква дъска, дето да си таркаляш, поредния пълнеж за кашоните!  Респект за Тано, системата за сигнализацията е изпълнена уникално, така както на истина се прави.  За малкото място, което има е направил максимален брой ефектни детайли за едно жп трасе, при това в НО! Шапки, долу!  :hi:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #378 -: 20 Януари 2013, 22:15:57 »
Ако решиш да изхвърляш нещо, кажи кога и къде ще е...  ::) За предпочитане на ЛС...  :pardon:

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #379 -: 10 Февруари 2014, 11:45:08 »
Я тука да се самоцитирам отпреди 1 година: "Т.е. пълно разглобяване на макета и як ремонт на цялата стая. Това е и основната причина досега да не съм направил ландшафта. Но ако всичко върви по план наесен ще мога да го започна най после. "

То не само тая есен и зима отмина ами още малко и пролет ще дойде, но както казват бабичките у наше село:
“Божанов забавя, но не забравя”
Ми след 2 месеца копане и садене ето какво се получи:
Общ изглед:





На сектори
















« Последна редакция: 03 Февруари 2017, 10:44:37 от TANO »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #380 -: 10 Февруари 2014, 11:51:13 »

















« Последна редакция: 03 Февруари 2017, 10:37:16 от TANO »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #381 -: 10 Февруари 2014, 12:03:07 »










Ето какво се виждаше преди като влезете в Google earth:


Сега е така:


И тука на Сашо му загря фотото, та се наложи да спрем и да го охладим с 2 бири. Та това е. Винаги ме е било страх от този момент (озеленяването). Някак си чувствам, че не ме бива много по тая част. Наложи се да ползвам безвъзмездните услуги на една частна консултантска фирма по озеленяване:


 Трябва съвсем честно да си призная, че ако не беше огромната морална и
физическа помощ от тази фирма, май нямаше да се престраша изобщо да го започна. Не знам като как е станало. Вече 5-6 човека го видяха на живо, но къде от добро възпитание, къде от страх да не ядат бой :bb2:, ми казаха, че било добре. Сега е момента за по обективни критики.

А, независимо как е станало все пак това е цял етап от изграждането на макета. И както си му е ред при завършването на всеки етап има официално откриване. Сега ги разбирам някои дето толкова обичаха да режат лентички – то било голем кеф.


« Последна редакция: 03 Февруари 2017, 10:39:21 от TANO »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12281
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #382 -: 10 Февруари 2014, 12:18:08 »
Какви ти критики?!!!
Сега ще си добавя нов раздел в PDF - ръководството от твоя макет!!!
 :clapping: :clapping: :clapping:
Майстор-професоре дори пътеки си "утъпкал" не безцелно, а точно там където биха се получили!!!
Поздравление за завършения етап.
Имам питане - мостовете сиви ли ще си останат, или водата дето се стича по подпорите им ще ги "окепази" и тях?
 :clapping: :clapping: :clapping: :hi:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #383 -: 10 Февруари 2014, 12:23:07 »
Перфектише!  :yes:

Ама много трева прорасла между коловозите в гарата, нещо май НКЖИ не я поддържат добре, ша са глобяваме значи...  ;)

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #384 -: 10 Февруари 2014, 12:55:32 »
Цитат на: pach link=topic=587.msg93573#msg93573 date=1392027488
Имам питане - мостовете сиви ли ще си останат, или водата дето се стича по подпорите им ще ги "окепази" и тях?
Значи доколкото си спомням по норма мостовете се боядисват един път на 10 години. Светофорите и всички други СЦБ съоръжения ги боядисват на 3 години. Ако има боя, де! Приемните здания и всички други гарови съоръжения ги стягат с това, което остане от средствата от някой европейски фонд, след като мине през няколко ръце първо. При мен обаче по съвпадение всичко това се случи преди 2 месеца и затова всичко изглежда така чисто. Приеми го като идеализъм, видян през моите очи. Ако ида на някоя гара да си купя билет, за да се возя на влак, искам тя да е чиста и спретната, влака, който дойде да ме вози да е чистичък, пък ако щеш сега както ме подсеща Адри и кондукторките да са облечени само по високи токчета и служебна чанта, а инфраструктурата покрай която преминавам да е стегната и поддържана. Някога това наистина е било така(без кондукторките) - вижте някои от снимките, които качва Иво. Баластовата призма сякаш е правена с фотошоп. Така и съм оставил нещата на макета, както искам да ги виждам наистина. Никога не съм си падал по мърлявизма в моделизма. Въпреки, че от друга страна настина състаряването в моделизма си е сериозен занаят. :drinks:
« Последна редакция: 10 Февруари 2014, 13:34:14 от TANO »

zong

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #385 -: 10 Февруари 2014, 14:20:03 »
Спря ми въздуха! Благородно завиждам! :) Дано поне половината от тази красота да успея да постигна при моя :)  :drinks:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #386 -: 10 Февруари 2014, 14:39:31 »
Обстановката се е променила, макета е станал перфектен, само че, дай на Марио една лупа, че нещо не ги скива нещата.

Браво, Тано. :drinks: :drinks: :drinks:

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #387 -: 10 Февруари 2014, 17:08:39 »
СкИвам ги, скИвам ги...По време на цялостното изпълнение действах като млад.сержант : "Казвам, показвам и наказвам". Не се наложи да наказвам. Стоян беше благодатен ученик, за много кратко време дилетант и след това се отпУши... ;D
Видя ли, приятелю, няма страшно! Важното е да го правиш, както на теб ти харесва - това е истинското удоволствие :yes:
Е, сега е време да обърнеш внимание и на любовницата... :spiteful:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #388 -: 10 Февруари 2014, 17:10:30 »


"Любовницата" ? - това ли е кодовото име на проекта 7-ма серия ??

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #389 -: 10 Февруари 2014, 17:14:18 »
Оставам безмълвен ....