Автор Тема: Макетът на Стоян Божанов - TANO  (Прочетена 175348 пъти)

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #405 -: 10 Август 2015, 16:17:29 »
Така! Още една телеграмка от днес. "От R=13:30 ч. на 10.08.2015 след провеждане на пълни функционални проби се въвежда в пробна 72-часова експлоатация преустроената МРЦ Н-68С в г. Божановци. Със същата телеграма се възстановява и движението на влаковете."
 Пък аз довечера мога да се почерпя по случая. Всичко бачка без проблеми, да видим само колко ще са надеждни в експлоатация новите релета. Остава да се пробва движението с цифрово, въпреки че съм сигурен, че ще работи. Това ще стане с приемателната комисия, след изтичане на 72-часовата проба. Проблема е, че ще събирам комисията чак някъде след 20-ти. Дотогава съм в разход, ама членовете на комисията да се готвят. :drinks: :drinks: :hi:







pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #406 -: 11 Август 2015, 09:16:54 »
Тюххххх, изпуснахме момента...а тъкмо уреждах да покараш влакове тук.
Да видя дали би се справил с това ..."смесено" МРЦ  :lol: :lol: :lol:

ма сега кото гледам подвижния състав...добре че влезна в 72 часовите проби на твоя макет !!! ;) :drinks:

« Последна редакция: 11 Август 2015, 09:18:27 от pach »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #407 -: 11 Август 2015, 10:42:38 »
Ти се майтапиш, но на мен отдавна ми е мерак да си спретна една такава моделна механична централизация със семафори. Ще трябва малко компромис и опростяване, но ако имаше фирма, която да прави такива моделни ръчази ще се видя  в ново приключение. Трябва да са не по големи от 10-15 см. с ел. контакти в двата края. Трябват ми 12 такива ръчага и 9 коловозни ръчки. Може и дистанционни апарати да измоделирам. Само ми дайте ръчазите!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #408 -: 11 Август 2015, 11:45:19 »
Дай чертежити (или поне хубави снимки) Професоре, на модела който искаш,  бройката е ясна, но какво е коловозни ръчки)...
 и ги имаш!!!!!! И аз сега говоря сериозно! 15 см външен габарит ли искаш ? (ако трябва с мащабиране ще ги направим)
може дори с най-тънката струна да ги задвижим на място!!! Колкото до електроконтактите - не е никакъв проблем!

В тази връзка - ние имали ли сме такива ръчази (ясно че без тях не става) и дали можеш да намериш нещо повече по въпроса за
външният им вид? Ако са били немско или чешко производство ще можем евентуално и оригинални чертежи да ползваме.
Имам снимки и чертежите на български семафор за нормално релсов път, който се оказа чешко производство,
 следователно може и ръчага му да е бил от същата фабрика производител. Как не съм се сетил да питам спеца по
сигнализацията и управлението тук... :friends:
« Последна редакция: 11 Август 2015, 11:47:20 от pach »

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #409 -: 11 Август 2015, 11:59:53 »
Хвърлям ръкавица на Всички, които искат да правят колкото си може 1:1. /Не се отнася за Тано, него си го знаем... :yes:/

Ето Ви долу в този линк истински ръчки.

Държал съм ги в ръце и сме ги пробвали в предсерийното изпълнение - само от метал(Това 2013-14). Сега е смесено производство за да може да се плати.
Такива ескперименти сме правили и през 70те години с Еди, Дамянов, Стойко, Стефан Чернев, и Данчо Финтата...но това е от едни години дето са табуизирани от водещите в бранша... :dirol:

http://wenz-modellbau.eshop.t-online.de/epages/Store_Shop00671.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Shop00671/Categories/Stelltechnik_Z2

 :drinks:


« Последна редакция: 11 Август 2015, 19:22:34 от Boris 2-12-4 »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #410 -: 11 Август 2015, 12:10:12 »
Ми тая снимка съм я качвал и преди. Това горе вдясно от най десния вдигнат ръчаг е коловозна ръчка.

Сега понеже ми подсказаха къде да бръкна, намерих това. Не е мо-тамо същото, ама със замижаване на едното очо може да мине.

Не мога да преценя размера, видях обаче някаква цена, която не ми хареса много. Обаче де да знам, някой ден може и да се прежаля.

 
П.С. Сега виждам, че Борето е пуснал нещо, ще го видя

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #411 -: 11 Август 2015, 12:27:40 »
Съдейки по размера на болта от снимката (М8) би трябвало да е ...около 15-те см!!!
Къде го видя това и каква е толкова цената му?
Впрочем това от снимката може сравнително лесно и бързо да бъде изработено със съвременните технологии!
А по горе моделния "пулт" с мини ръчазите ми изглежда мнооого добре и ...става универсален за всеки макет.
Както казва нашия приятел Миро - ти отвори нова "бездна" пред мен (подобно на минитранс и дековилките за теб).
 А на първата снимка български ръчази ли са? ...и Ша ма прощаваш, но кое "там в дясно" е коловозната ръчка - за
мен изглеждат еднакво, но най-вероятно имат различно предназначение може би?

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #412 -: 11 Август 2015, 15:59:01 »
Тургам втора серия предизвикателства:

http://www.orasch.de/stellwerk.htm

http://157949.homepagemodules.de/t779f89-Stellwerk-Sf-der-BAE.html

Нали се търсят 1:1 - ето още няколко....истински ръчки...

« Последна редакция: 11 Август 2015, 16:06:06 от Boris 2-12-4 »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #413 -: 07 Септември 2015, 16:52:39 »
Докато текат 72-часовите проби на инсталацията (демек като успея да събера приемателната комисия), се появи още един обект за поливане, ъъ пардон за приемане. На мястото на старата N-ска витринка...


...изникна това





Така около първоначалната голяма витрина, която навремето едвам напълних, се появиха пристройки от ляво, дясно, горе...гледам от долната страна има място ;D ;D

още малко


По хубави снимки след комисията. Сега наздраве :drinks: :drinks:
« Последна редакция: 25 Януари 2017, 20:58:02 от TANO »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #414 -: 23 Септември 2015, 12:51:11 »
Разгеле, 72-часовите проби изтекоха. Ето нЕкои моменти от работата на приемателната комисия:














KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #415 -: 23 Септември 2015, 13:04:36 »
Невероятни!

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #416 -: 15 Октомври 2015, 12:04:37 »


liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #417 -: 15 Октомври 2015, 13:03:14 »
С колегите от втората работа все се шегуваме като завършим проект:
„-Стана кат пловдивския панаир!“  :haha:

Страхотна подредба Стояне!  :good:
« Последна редакция: 15 Октомври 2015, 13:04:46 от liro »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #418 -: 18 Януари 2016, 21:54:57 »
 :hi:Напоследък хоби лудостта ми избива в гарови постройки. Като начало качвам снимки на първообраза на приемното здание на гара Plottenstein/Божановци. Оказва се гара в Австрия, близо до Виена, но с оригинално име Pottenstein. Самата гара е само два коловоза на еднопътен участък, а колкото до приемното здание - да благодарим на Аухаген. Освен едната буква повече в името, са я доукрасили доста спрямо оригинала. Последната снимка явно е по стара - има някакви черти по фасадата





« Последна редакция: 25 Януари 2017, 21:03:15 от TANO »

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #419 -: 19 Януари 2016, 18:52:59 »
Още едно приемно здание с акт 16. Отдавна го заглеждам, накрая реших да си направя кефа да си го купя. То няма да замества старото, просто от време на време ще си ги "менкам" двете за ранообразие. Като сигналите - отдавна не бях слагал тези по БДЖ. Мисля, че пасна добре на макета, но в никакъв случай не е в точен мащаб. Май са го направили в 1:100 или нещо подобно. Другия път - снимки на истинската. :drinks:










« Последна редакция: 25 Януари 2017, 21:13:26 от TANO »