Автор Тема: Макетът на Стоян Божанов - TANO  (Прочетена 174129 пъти)

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #435 -: 16 Юни 2017, 11:29:30 »
Предпочитам да ги направя така, както бяха по времето, когато БДЖ беше истинска железница. Сегашното безумие не ми е по вкуса, нито пък искам да го моделирам. БДЖ беше БДЖ до края на ХХ век. Оттам нататък - прогресивен регрес. :angry:

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #436 -: 08 Октомври 2017, 12:52:57 »
Едно цитатче от другата тема:
"До къде го тикна локчето?"


Ми овапцах го, ама чака надписи. Нещо се разминахме с баш майстора на ваденките, ама все някога ще стане работата. Друг е въпроса, че черното не стана идеално, и се чудех дали да не го почна наново. Обаче май ще си остане така.


Докато чакам си спретнах едни предсигнални табелчици. Не че ще трогна някой, ама все двама - трима може да им се зарадват:









pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #437 -: 08 Октомври 2017, 23:28:54 »
Емиииии, крайно време беше да има и предсигналните...а то все се стряскам(е) като отмине влака покрай светОфора, какво е светил!?!!!!
 ;D :lol: :haha:
Не знам какво не му харесваш на черното (все пак не е на живо),
но мен ме кефи...ако има недостатъци...тъкмо няма да го "състаряваш", за да ги прикриеш!!!
Много ме кефи обаче табелката на цилиндровия блок...
...както и рамата със задвижването...въпреки огромните "калници"
на първа и последна от колоосите.

...и казваш, че в крива все пак не е много "читав"?!
 :scratch_ones_head:

Kalin

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: 2
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #438 -: 10 Ноември 2017, 17:40:06 »
Привет ,

 Имаш невероятен макет! Много изкусно направен. От около половин година мисля как да започна своя. Изненадах се като видях твоя макет , защото разположението на релсите е доста близко до твоето. Снимките ти също са страхотни , а за колекцията нямам думи.

Поздрави и не спирай да качваш снимки да им се радваме!

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #439 -: 16 Ноември 2018, 11:32:23 »
Бре!
Не била активна тая тема повече от година. Активна си е – всяка сутрин си пия кафето пред макета, вечер пийвам и други работи. Чат – пат даже го пускам и да върви. Обаче някой най - накрая ще трябва да ме хване и да ми върже два шамара. И да ми каже да взема да се спра. Щото и тая новата теснолинейна витринка не изкара три години, и отесня като другите. Наложи се да я разтуря и да я надстроя. На снимките ще я видите с три реда, но е изчислена за четири, с още един бъдещ ред в N. И понеже и това не ми стига, сега се налага да поливам и още една по малка, съвсем нова витринка. Та така:














Сега само тавана на стаята остана свободен, ама пак добре, че гравитацията все още не са я отменили. Иначе и той щеше да стане като стената.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #440 -: 16 Ноември 2018, 11:43:23 »
С нетърпение очаквам нещо за/по/и Болдуин-чето!!!
А за цялата витрина с него,
някои биха убили да я имат :spiteful:! :music:
От пред, пред пулта (само за снимките) трябваше да разпънеш
и малкото макетче (макет на макета-хихихи)!!!!
 ;D :hi: :drinks: &bgflag

Тааааа, да си дойдем на думата:
- представяне.
- разпарчетосване.
- тунинговане.
- сглобяване.
- повторно представяне като БГ модел на Болдуин!

Та кога го почваш - да се абонирам за темата ( :pleasantry:)

 
« Последна редакция: 16 Ноември 2018, 11:46:08 от pach »

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #441 -: 16 Ноември 2018, 18:21:37 »
Витринките домашно пр-во ли са или са поръчани някъде. Добре изглеждт и от известно време се назландисвам за нещо подобно. Дай някакви размери моля. Поздрав за постигнатото до момента   :ok:

Old Boris

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 359
  • Рейтинг: 163
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #442 -: 16 Ноември 2018, 19:45:46 »
Поздравления! Не се познаваме лично, но винаги съм се възхищавал на постовете ви с макета и витрините. Те са пример за прецизност, последователност в реализиране на цел и желание. Това е обратното на известния лаф : много sprechen, малко arbeiten, т.е. Усилен и всеотдаен труд в хобито и по-малко публични изяви. Браво

bobo1123

  • Trade Count: (0)
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 0
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #443 -: 28 Юни 2019, 12:08:49 »
До Стоян Божанов - TANO
Здравейте имам следните въпроси понеже планирам да си направя макет на гарата в моето село с ОТ.
1. Как направихте пулта на ОТ от какви материали  какви размери, как го направихте с кубчетата и как ги гравирахте с коловознпто развитие
2. С какво напрежение се захранва пулта светофорите и стелките
3. как контролирате заетостта на коловоза и стрелките
4. светлонните индикации на пулта с диоди ли са или с крушки

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #444 -: 03 Юли 2019, 20:44:56 »
До горният пост!!!
Лято е...отпуски...ремонти...ангажименти!
Може би ще ти отговори към началото на септември...
ако е приключил с горните точки.
Сега или не влиза тук въобще...или няма време.
Без лоши чувства и други "екстри"...просто е!
Всички сме заети хора....
 :yes: ;D

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #445 -: 04 Юли 2019, 19:53:57 »
За ремонтите и ангажиментите си 100% прав. В момента хобито е дълбоко затрупано във фризера и изобщо не ми е до него. Но не ми се пише много най-вече по друга причина. Тук е засегнат въпрос за пултове, ОИ и релсови вериги, пък това са неща свързани с ж п моделирането в по комплексен план. А те нямат нищо общо с цифровото управление. За 90% от хората тук жп моделизма се изчерпва напълно с поставянето на декодер в новия им локомотив и светването на фарчетата му. Както и с възможностите на централата да се връзва с WI-FI, Фейсбук, сателити в космоса от видимата и обратната страна на Луната и най-важното – с ГСМ. Пък тези по горните отживелици могат да си останат само в реалното  жп. За какво да пиша за неща, които никой няма да ползва? Преди 2-3 години захванах тема точно за РВ, която силно дразнеше един самоотстранил се тук член. То не бяха заяждания в ефир, не бяха и гневни писма на лична да престана да занимавам хората с глупости от миналия век и т.н. От мълчанието на другите(с изключение на един-двама)останах с впечатлението, че общо взето са съгласни с него. Затова не ми се пише по темата и от страх да не би да му се пръсне сърчицето от яд, че си позволявам да пиша по такива отнесени и непотребни неща.


ПС 1: Наясно съм, че разбърквам лай*ата, но Ви уверявам, че нямам намерение да предизвиквам скандали, това просто е моето виждане по въпроса. Затова и нямах желание да отговарям. Ако искате се заяждайте, но Ви моля  не тук, може би в локумената тема.


ПС 2: Конструкцията на пулта добре се вижда в темата за теснолинейния макет. Ако колегата я разгледа добре, може сам да си отговори на повечето въпроси по горе.  Само дето такива кубчета и шини едва ли ще намери някъде. Това е производство на Техенерго(намира се на ул. Козлодуй) и се ползва за табла за управление на енергоразпределителната мрежа (не в жп). Но беше преди повече от 20 години. Сега дали съществува още, и ако да – дали още правят такива чаркове си нямам идея. За останалите въпроси не е ли по добре колегата, ако не съм му убил мерака още в зародиш, да отвори собствена тема, в която да представи това, което желае да направи? Там ще е по удобно да се обясняваме кое как е, и да помагаме със съвети за напрежения и т.н. , стига някои да нямат против.

 :hi:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #446 -: 04 Юли 2019, 21:27:41 »
Стоянчо, ти няма ли да махнеш онова Пико Е6905 от витрината?
Флайшман пуснаха доста по добра версия още преди 2 години,
мисля че е намален в Липе-то, жалко, че не го извадиха 2-ра
епоха...

П.П.
Аз също почти спрях да влизам в тоя форум, нещо стана твърде
безинтересен в последно време. Бистрят се някакви теми, но е
някакси изсмукано от пръстите всичко. Няма никакъв креатив,
по скоро е останало само чесането на езиците. Сякаш имам по
добри алтернативи да си уплътня времето...

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #447 -: 05 Юли 2019, 21:58:42 »
Тази пиковска Е 69 поне има някаква сантиментална стойност за мен. Такъв ми беше първият локомотив преди само 46 години и като малък имах общо 3 такива. Този във витрината е третия от тях. Що игра е паднала с тях, общия им пробег сигурно е по голям от обиколката на Земята. Новият за какво ми е? С нищо няма да го свързвам. Просто поредната покупка, като новата БДЖ поща. Но тя поне е по дълга – мога да си чеша гърба с нея (щото за друго едва ли ще я ползвам). А тоя мъник кво да го правя? Ще дам един куп пари за него и в най добрия случай ще го забода на витрината, и до там.  Щото при мен има и друг проблем – вратичките на шкафчетата под макета взеха да не могат вече да се затварят от такива покупки. Почвам да се замислям за какво са ми всичките тези модели. Човек не може да има всичко.

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #448 -: 15 Август 2019, 17:05:23 »
 :hi:
Отдавна не бях си играл да снимам макета с камера. Е, поиграх си. Който иска да заповяда. Безплатно е!
https://youtu.be/gEVHEa5enjo

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Стоян Божанов - TANO
« Отговор #449 -: 19 Август 2019, 00:25:36 »
Цитат на: TANO link=topic=587.msg116197#msg116197 date=1562353122
Тази пиковска Е 69 поне има някаква сантиментална стойност за мен. Такъв ми
беше първият локомотив преди само 46 години и като малък имах общо 3 такива.
На мен също ми беше първият в половин нула (преди това имах ТТ), но понеже го разглобих
с цел добавяне на някои пропуснати от немците детайли, в крайна сметка машината изчезна
чарк след чарк, тъй като проектът се проточи с години във времето. Заради това си купих нов,
ама Флайшмански. Това е единствената ми машина, която не е пруска и не е 1-ва епоха. Смея
да твърдя, че това е най добрият ми (и единствен) локомотив във 2-ра епоха. Между другото
Адолфината е голям сладур, фен съм на двуосните локомотиви, имам 3 Гласкастена в 1-ва.

П.П. Моята е със звук, купих я за 195€ след като я намалиха. Остава да и набутам едно нано
серво вътре в кабината и да задвижа пантографа, има достатъчно място, макар че рискувам
да се вкарам в подобен филм като с пиковката 69-ка...
:)
« Последна редакция: 19 Август 2019, 00:37:59 от widowmaker »