Автор Тема: Тапети с пейзажи  (Прочетена 58282 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #45 -: 26 Ноември 2010, 08:42:52 »
Точно това беше идеята да метна тук още (50%) от пейзажите които съм събрал.
За да може всеки (първо на компютъра) да си изрязва, мащабира и съчетава различни "откъси" от тях.
И да си направи панорама според своите индивидуални (както и на макета или модула) изисквания.
Останалото е въпрос на дообработка в компютъра,
 
----в частта както на съчетаването ...

мммм...например планината в далечината от един фототапет, а в близък план (насложено върху предпланината),
съответният житен или царевичен блок. Царевицата ще скрие не само предпланината, но например (както е при Ясен),
модерното шосе което е в непосредствена близост до релсите. Само (въпросната царевица) трябва да се мащабира, с оглед
височината и да не надминава контактната мрежа на трасето което ще минава до фототапета с нея.
Другото и ти Христо си го отбелязал! :hi:

---така и в още нещо - "композирането" на цветовете.

Като си "играете" с компютъра, да промените нюансите на цветовете, за да може не само да се слеят,
по между си различните парчета от пейзажите, но и максимално да се приближат към "живите" дървета в 3D-изпълнение на самият макет, които са в непосредствена близост до "стената".

Остава обаче един "подводен камък", които се преодолява от най-търпеливите мераклии за панорама зад макета. :this:

Това е умелото подбиране на различните парчета от пейзажите с оглед осветеността им от слънцето.
Виждал съм такива съчетания  :swoon: чак шапката ми е падала... в средата на панорамата грее слънце, а в единият край в едър план, дебела сянка от близките дървета прави доста сумрачен ъгълът. И в този ъгъл на "живо" има едно кръгово депо с обръщател (което по принцип е старо,опушено и навсякъде с разпиляни въглища и пепелина),
та станало перфектно съчетание, но без да подтиска със своята "тъма" както макета, така и наблюдателя.

Та така... Всичко е въпрос на търпения,време, мерак и неколкократни опити (преди да се стигне до широкоформатния печат),
до получаването на нужния и удовлетворяващ резултат.
 :yes: ;D ;D ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #46 -: 10 Декември 2010, 16:10:31 »
Една красива панорамна снимка на.....(?)  ;) прехвърлена тук от
 http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=502.140
(жокер - в дясно и в дъното на панорамата се вижда единственият двоен жп.тунел у нас  ;)) :unsure:



Браво на автора - макар и правена по "първобитен" начин,
мисля че е станала мнооого добре!!!
 :clapping: :clapping: :clapping:

refil

  • Trade Count: (14)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 550
  • Рейтинг: 43
  • Клуб BG TT
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #47 -: 10 Декември 2010, 16:29:25 »
А пък централно място заема ....... :fie: :fie: :fie: :spiteful: :haha: :haha: :haha: :diablo:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #48 -: 15 Февруари 2011, 16:32:30 »
хахаха...нов тапет с пейзаж  :spiteful:
http://www.thwoditsch.de/fremo/zuidbroek10/pano3.jpg
 :hi: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :ok: :pleasantry:

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #49 -: 15 Февруари 2011, 22:16:48 »
Днес обикалях по доста студия.Цената  за квадратен метър е 25лв  :resent: ,и си викам какво става с това хоби  :fie: чак почва да ме е яд че се захванах наново.На едно място обаче ми предложиха цена 7лв на квадрат,но не на хартия.Неможах да разбера точно на какво че в офиса беше 1000градуса и едвам седях вътре.Отделно нямаха четец за носителя който носех.Ще намина пак обаче!

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #50 -: 17 Февруари 2011, 10:41:35 »
Преди няколко дни наминах през едно такова за широкоформатен печат по друга причина, но веднага се сетих да питам и за това... по груби калкулации това, което искам ще ми излезе колкото да си купя истинското на Аухаген, но мога да си напечатам каквото си искам, а ми казаха че ще бъде на самозалепваща се хартия... в процес на размисъл съм  :mda:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #51 -: 14 Април 2011, 16:22:36 »
Колеги, моля помогнете ми в търсенето на тапет за моя макет ::)
Търся висококачествена панорамна снимка на българска иглолистна гора (най-добре елова) и без урбанизация.
Нещо като това, но само изглолистно и без германски заострени покриви.


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #52 -: 14 Април 2011, 16:29:38 »
Аз също търся нещо такова,
въпреки, че редовно пиша в търсачките (най-вече Гугъл /изображения)
и на български и на други езици,
"Панорамни снимки/фотографии" и т.н.
 ;D

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #53 -: 17 Юни 2011, 11:00:54 »
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Belintash-350-panoramic-view.jpg

Снимката дали ще стане за тапет и ако стане до какви размери ще може да се разпъне :scratch_ones_head:???

Иначе мястото е УНИКАЛНО и си заслужава да се посети! :friends:
« Последна редакция: 17 Юни 2011, 11:02:25 от liro4605 »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #54 -: 17 Юни 2011, 11:05:17 »
То снимката наистина е хубава, но по-скоро въпросът е как ще я обвържеш с ландшафта на макета, зад който ще я слагаш. С тези големи камъни на предни позиции това ще е невъзможно, ми се струва.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #55 -: 17 Юни 2011, 11:09:00 »
Подрязва се малко долната страна,а стърчащите се припокриват с макетни такива.Поне така го мисля.

Естествено зависи до какъв размер може да се разпъне. :scratch_ones_head:
« Последна редакция: 17 Юни 2011, 11:11:01 от liro4605 »

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #56 -: 17 Юни 2011, 11:39:41 »
Цитат на: liro4605 link=topic=589.msg61797#msg61797 date=1308298140
Подрязва се малко долната страна,а стърчащите се припокриват с макетни такива.Поне така го мисля.

Естествено зависи до какъв размер може да се разпъне. :scratch_ones_head:

Абе то може да се разпъне до 4 метра... зависи от специалиста, който ще го разпъва! Иначе за теб е идеално - нали ще бравиш Бернина Експрес! :dance1:

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #57 -: 17 Юни 2011, 12:23:34 »
Да ви обадя, че най добре се получава, ако при обработката се снима и макета, и само най горната част се монтира  в най -долната на снимката, така ще стане повече от плавен прходаи напълно реалистичен. За разпъването- зависи и от резолюцията на снимката, но примерно принтера печата на 1, 50, а дължината е каквато е на ролката, /може и 50 метра/ .така, че с добър изходен материал и добра обработка после, може почти всичко. :good:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #58 -: 17 Юни 2011, 18:14:15 »
За да се получи най-добре застъпването (преливането) е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има еднакви елементи както в ландшафта на макета така и в пейзажа на тапета.
Иначе колкото и добра да е картинката ще стои неестествено. В конкретния случай с панорамата на Миро става дума за високопланински върхове, а там железници не виреят, както и да се върти и сучи чуството за прекалената надморска височина на тапета ще развали макета.
Аз лично търся тапет на който отпред да присъстват дървета и гори за да мога да си застъпя по-естествено с последните дървета и гори от макета.

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Тапети с пейзажи
« Отговор #59 -: 17 Юни 2011, 18:21:21 »
е те това става с ,,фотошопа,,