Автор Тема: Новости от Fleischmann  (Прочетена 68457 пъти)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #77 -: 16 Септември 2013, 15:26:40 »
В случай, че не си харесаме за Коледа нещо от Roco, ето какво ни е приготвил за празника Fleischmann:
http://www.flipgorilla.com/p/23023990364704208/show :buba:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #78 -: 16 Септември 2013, 16:39:24 »
Пак 4-5 вагона БДЖ супер &bgflag

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #80 -: 16 Януари 2014, 19:57:55 »
То бива мърлящина, ама да му направят рекламен фотос с изваден  държач на грифщангата...

anubis

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 327
  • Рейтинг: 28
  • HO
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #81 -: 25 Януари 2014, 19:11:17 »
Aдри, благодаря ти, че си забелязал и липсата на фар!!!  :blink: Такава антиреклама може да се направи само някой прецакан в заплащането от еврейската семейна фирма Флайшман. Догадка...

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #82 -: 21 Септември 2014, 00:29:34 »
Изпаднал съм в неприятната спирала на гледане, чудене, преценяване рационално / емоционално и т.н. дали да взема - сега - този модел:
Reihe 4/4 II http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Fleischmann/2-2-005001-204919-0-0-0-5-5-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html
Това е любимият ми локомотив в момента, така и така съм се фокусирал над Швейцария. Функционално е страхотен - има звук, което, от скоро, ми е мерак. Ако цената не беше такава, с безплатната доставка до края на месеца, нямаше да се чудя много, но
виждам например този модел:
Re 460 http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Fleischmann/2-2-005001-161139-0-0-0-5-11-2-0-gatt-de-p-0/ein_produkt.html
Допада ми, но не толкова колкото първия, отново е със звук, но пък цената е далеч по-поносима.

Въпросът ми е, дали мога да изчакам около година, с идеята цената на Reihe 4/4 II да падне, или това, което виждам при Re 460, е защото 1) моделът например е много разпространен, 2) lippe искат да си чистят наличностите, и след година Reihe 4/4 II да го няма никъде или ако го има да е на същата цена.
 :hi:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2035
  • Рейтинг: 1421
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #83 -: 21 Септември 2014, 18:45:15 »
Здравей bazitov.
На дали някой ще може да ти каже, каква ще е цената на модела за след година и дали въобще ще го има.Аз също съм фен на SBB и имам някакво наблюдение върху моделите им. За Re 4/4 II (специално червения) мога да кажа,че е една от емблемите на SBB 5-6 епохи.По света има много фенове на швейцарските железници и той бързо свършва.В повечето случаи е с резервация.Говоря за НО,а за N... не знам,но предполагам е същото.

Миналогодишните модели на SBB вече са изчерпани на голям процент,да не кажа 99,9%.

Re 460 също е емблема и дилемата става една... Най-добре и двата,ама... :yes: ;D

Аз за мен знам,че не мога да имам всичките на момента и веднага,затова взимам според възможностите си. Другото все някога ще го пуснат,нали все пак са производители и търговци.

Дано съм ти помогнал,а не дообъркал. :)

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #84 -: 21 Септември 2014, 19:29:36 »
Аз ако съм (т.е. имам N, парички за един от тях, а не за двата, и ми харесват тези епохи) ще взема 460. "Нова конструкция от 2012 година". Другото е модел от Q3 2014 и би трябвало да го има още бая време в липето, а и на други места. Същият в Н0 мисля че беше на промоция, и на този ще му дойде времето да го намалят.
И двата са емблематични за тази част на Балканите ...

ogiegp

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #85 -: 21 Септември 2014, 19:31:13 »
Г-н Гришата  :hi:   ме изпревари  :haha: :lol:     Това което обаче не открих аз е Ти всъшност в кой мащаб си!? Че този "460" с декодер и звук на такава цена направо го отнасях аз в НО  :blush2: :blush2: :blush2:
Успех в избора  :hi:

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #86 -: 21 Септември 2014, 21:41:42 »
Да, и двата би било супер - въпреки, че още нямам постоянно трасе  :angel:

Донякъде ми се потвърждават усещането, че 460 е на "далавера", както и усещането, че на SBB нещата биха свършили доста бързо.
В размер N съм (обнових си информацията в профила).

Изборът винаги ще е труден, ще преспя още няколко нощи над "проблема". :)

Благодаря,
Миро

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #87 -: 25 Септември 2014, 15:01:32 »
Най-после намерих и видео представяне на двата модела:
Re460 https://www.youtube.com/watch?v=0J5e1GNX_yE
Re4/4 https://www.youtube.com/watch?v=bt2cwk0TQ-g

Това, което ме учуди на Re4/4 е наличието на стъпенката (или каквото е над буферите) отпред, признавам си - всеки ден гледам реални снимки на този локомотив, но от ъгъла под който са снимани, тя едва се забелязва  :blush2:. Един вид видео ревюто ми помогна да избера по-евтиния вариант :D За другия, ще се изчаква.

Сайта, който е направил горните ревюта -> http://www.aandhmodels.co.uk (малко е със заплетена навигация, но се свиква) има и на други модели, ако на някой му потрябва.

 :hi:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Новости от Fleischmann
« Отговор #88 -: 07 Октомври 2014, 23:34:07 »
Ето и една приятна изненада за феновете на пруската тяга, които (като мен)
пропуснаха да си купят Р4 от платинената серия на Роко преди няколко години.




Така като го гледам най вероятно матриците на въпросния локомотив от Роко са отишли при "месарите"...

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София