Автор Тема: Един от най-големите български ж. п. макети сглобяват в Русе  (Прочетена 18473 пъти)

Naskoni

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Може би сте виждали тази страница http://www.ruseinfo.net/news_12643.html, а може би някои са виждали макета на живо. Но мен специално ме заинтригува модела на електровоза:

Пише, че моделчето е на Гено Герашев, предполагам, че и той като toniemi си го е правил сам. Ако някой знае нещо повече и има снимки, моля да пише.

И друга страница http://www.ruseinfo.net/news.php?740:12717
На снимката се вижда модел на серия 04

« Последна редакция: 13 Ноември 2007, 16:40:47 от Naskoni »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Там наистина има макет и много ми се ще детайлни фотоси от него също да станат част от информационния масив на сайта. Дано това стане скоро! А иначе ето и две снимки правени от потребител с ник Powera и публикувани в личната му галерия в бгфото:

http://www.bgphoto.net/photos/13369/o633027571036248750.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/13369/o633027571070623750.jpg
« Последна редакция: 13 Ноември 2007, 17:18:23 от Vlado »

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
:) Голямо на размер малко на качество. Мисля че, нещо малко но направено добре е по стойностно.

Naskoni

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: ivo link=topic=85.msg234#msg234 date=1194967936
:) Голямо на размер малко на качество. Мисля че, нещо малко но направено добре е по стойностно.

Може би е така, на мен ми направи впечатление модела на Шкода и затова питах дали някой има снимки и информация.

Иначе лично аз за момента предпочитам да имам повече релсов път, който да редя както ми хрумне. Също споделям мнението на Жоро от една друга тема:
Цитат
Изводът от тези макети беше, че ако искам да карам дълги влакове спасението е в модулите. Заедно с други съмишленици играта става по-лесна и забавна.

В интернет гледах доста клипчета с Фремо модули - голям купон си правят хората. В България освен Жоро има ли друг с такъв модул? Или поне някакви големи сбирки на моделисти правени ли са?

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Да има и други с Фремо модули :) освен Жоро. Даже сме ги съединявали заедно. И сбирки на моделисти с Фремо модули сме правили в Пловдив.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
На 3-ти февруари миналата година посетих музея на транспорта в Русе и ето снимки от няколкото макета който видях там. Има от парен локомотив 01.01 (неизвестен за мен мащам, но може би е 1:24), ЖПЗ Русе, и макета на гара Бойчиновци.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=11115&AlbumId=106865

П.П. Извинявам се за качеството.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Я - Боно ! Нахилен :)

Еваларка , хобито е живо ! Много сме , силни сме ! ;D

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5521
  • Рейтинг: 617
  • Красотата е в детайла!
Снимките са си много добри, Кракомобил, имайки предвид светлината. 
Ако ходиш отново в Русе, пробвай да направиш по-добри и повече снимки на всичко намиращо се там като модели и макети, за да сложим фотосите тук в railwaypassion.
:)
« Последна редакция: 14 Ноември 2007, 08:37:47 от Vlado »

Naskoni

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: ivo link=topic=85.msg236#msg236 date=1194976568
Да има и други с Фремо модули :) освен Жоро. Даже сме ги съединявали заедно. И сбирки на моделисти с Фремо модули сме правили в Пловдив.

Евала, бих казал...  :)

Следващият път направете снимки и видеоклипове, да се порадваме и ние, дето сме от далече :)

И друг път съм искал да питам уважаемите колеги, които имат макети: освен Владо, друг снимал ли е видео на макета си?

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Понеже по-горе стана въпрос за Боно - някой знае ли нещо ново за неговото състояние? Последното,което чух за него, беше от преди две седмици и че още е в Пирогов след тежка автомобилна катастрофа.
Колкото до модулите, миналата година по това време в Пловдив с Иво представихме два модула. Снимките от тях ще ги пратя допълнително, но веднага искам да кажа, че и двата модула са в незавъшен вид. По-скоро идеята беше да покажем за какво става въпрос , като говорим за модули.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Боно катастрофира преди доста време и беше в доста тежко състояние (и за това по време на атракционните пътувания 15 215 се караше от Любо), в момента е добре и е в рехабилитационен център в Мездра. Пожелавам му скорошно оздравяване и се надявам на следващите атракционни пътувания да си е на мястото зад регулатора и ръчага на 15 215  :)