Автор Тема: Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау  (Прочетена 36249 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Ако попитам Зиги, сигурно ще ме отреже и на другият си акаунт - нали някой колега се е направил на американец.  :spiteful:
А ако играя мамейки го с локейшъна, със сигурно ще ме отреже и докладва - изпатил си е от балкански хитрости, явно.
А колкото до отказване от търг и аз съм го правил (късно прочетох, че продавача не предлага Пейпал), но съм молил немеца, който ми влезе в положение и не повдигна диспут , та дори ми сложи положителен фийдбек (и аз на него, естествено), но не бих си позволил да го правя на своя глава, тоест, без да помоля търговеца.Според мене не е коректно и такива  действия водят до отказ на мнозина търговци да търгуват с нас българите.  :hi:

Упс, Мише, и ти си писал същото, ама сега видях че си допълнил.Нищо, да се знае че сме на едно мнение.  :good:
« Последна редакция: 17 Август 2010, 11:29:00 от XRISTO »

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Цитат
Но щом еВау са ти изпратили предупредително съобщение, явно наистина си бил зачестил с неплащанията, а това не се толерира от тях.

Въпреки големия ти опит в ибей, явно и ти не си наясно с някои неща, защото това беше първия и последен път (засега), когато не съм платил за нещо, което съм спечелил. Факт.

Цитат
Мога да ти дам личен пример с мен, когато еВау ми изпратиха мейл, където директно си ми казаха, че от моето IP са регистрирани логване в различни акаунти, блокираха ми всичките акаунти за продажба, накараха ме да им изпратя мейл, с който да им кажа точно с кои акаунти искам да продавам, и чак след това ми разблокираха акаунтите.

Явно ти си по-брутален и груб от мен - на мен никога не са ми блокирали акаунта. Факт.

Цитат
За всяка пусната обява се плаща такса за публикуване на обявата.

Не винаги. Има периоди, в които е безплатно. Освен това, ако спечелилия не ти харесва, има си секънд ченс офър, която я пращаш на следващия поред бидър.

Аз също имам опит в ибей, няма нужда да споменавам левове или сделки. Купувал съм и съм продавал и рейтингът ми винаги е бил винаги и без изключение 100% - без негативни или неутрални коментари. Включително по времето, когато продавачите можеха да оставят различен от положителен фийдбек. Факт.

Моля те не ми вменявай вина, от Зиги не съм купувал и както писах по-горе диспута беше поради невъзможността ми да платя навреме, заради усложнение по регистрацията на пейпал акаунт в България - в Щатите става за 2-3 дни и без кредитна/дебитна карта. След 2 седмици предложих на продавача (в Щатите) да ми прати фактура или даде имейл адрес асоцииран с пейпал за да му платя, но той не пожела.

Ако имаш нещо лично към мен, моля на ЛС. :drinks:


misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Аз нямам абсолютно нищо лично против теб. Фактите сами говорят. Щом са ти изпратили такова предупредително писмо, че ако зачестиш с неплащанията еВау ще предприемат мерки, значи не ти е пръв опит както твърдиш :nono:. Аз защо не съм получавал такова съобщение досега никога, макар и аз да съм имал моменти на забавяне на плащания?! Явно не аз съм по-грубият :nono:.

Не четеш какво пиша :rtfm:. Чети и тълкувай написаното правилно - това го казах във връзка с IP-тата. Не са ми блокирали акаунтите заради брутално поведение, а зарди няколкото ми акаунта, засечени от едно IP. И проблемът се реши, като им изпратих данните които искаха, и всичко беше разрешено за 24 часа. Тук изобщо не става дума за блокране заради неплащане или неизпратена стока.

Начинът ти на мислене и пренебрежението, което изразяваш към други продавачи, както и приемането на прецакването на обявата на един човек за нещо нормално, излагат България и не говори много добре за теб. Така че съвсем смело и отговорно мога да ти вменя вина точно за това поведение. И изобщо не търси оправдание в поведението си към продавача, оставяйки го да разчита на Second Chance - грозно е.

Не се захапвай буквално за Зиги - говоря абстрактно. Зиги не е единственият, който ВЕЧЕ не иска да работи с България. ФАКТ! И логично, ако още няколко други българи разсъждават по твоя начин и с лека ръка наддавата с идеята, че и да им се повдигне диспут, нищо не могат да им направят. Това говори много лошо за поведението на БЪЛГАРИТЕ в еВау.

Както казах за пейпала - има доста други начини да се плати в еВау, не само през пейпал ... въпрос на желание.

А за опита в еВау доста можем да поспорим. А левовете и сделките няма каквод а се срамувам да кажа, че една огромна част ги дължа на няколко души в този форум. Но поне като играя в еВау - играя коректно. :good:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Само да ти кажа, на мен ми бяха спряли и двата акаунта, поради това че се беше активирала някаква автоматична защита. И въпреки че нямах никаква вина, трябваше да им изпратя по пощата писмо с определени документи, за да ми ги отблокират. В последствие ми се извиниха за причиненото неудобство, но кел файда. Споменавам го само за да имаш предвид, че може да си изряден и пак да ти се случи.

Много търговци се отказват напоследък да търгуват с източна Европа не само заради некоректни купувачи, но и заради лошите пощенски услуги в региона. Особено когато става въпрос за евтини незастраховани пратки. Имам поне няколко такива загубени някъде в пощите. А една пристигна 50+ дни след сделката, когато продавача ми беше вече върнал парите. Беше много щастлив, като му пратих парите отново, щото съм му спестил разправиите с техните пощи. Интересното е, че пакета беше с българско клеймо с дата само няколко дена след сделката, задраскано с черен маркер, но все пак се виждаше. Та тоя тип в момента също е забранил България и цяла Източна Европа + Италия.

Писах му да го питам що и човека каза, че около 1/3 от продажбите му са там, но почти половината от тях се губят в пощата и губел страшно много време и усилия за връщане на пари и обявяване на загубени пратки в неговата поща.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Аз затова и не изпращам до Канарските острови .... такава драма за освобождаване на пратки не съм срещал никога.

Когато купувам, вече работя само и единствено със застраховани пратки с номер за проследяване. EMS  са страшно удобни за САЩ, разликата в цените за доставка не е толкова драстична. От Германия ползвам Premium услугите на DHL, няма ядове. От Австралия също експресната, цените са общо взето поносими.
« Последна редакция: 17 Август 2010, 12:35:22 от misho_tabakoff »

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Колега, не четеш какво съм написал - незнам защо толкова бързаш да ме оплюеш.

Цитат
Щом са ти изпратили такова предупредително писмо, че ако зачестиш с неплащанията

Има ли смисъл да коментирам? Сега искаш и лъжец да ме изкараш.

То е ясно на хората, кое по-лошо: да те предупредят или да те блокират. А може би си наддавал с други акаунти за твоите търгове, знае ли човек? Като играеш коректно, защо са те блокирали?

Също си пропуснал да споменеш, че за неосъществена сделка по вина на купувача, разходите на продавача за търга се възтановяват на 100%.

Вменявай вина, колкото си искаш. Ако искаш ме обвини и за други неща - нямам нищо против, стига да ти олекне. :drinks:

И не забравяй, какво ти казах по-горе за фийдбек-а ми. Винаги е бил перфектен :yes:

Цитат
А за опита в еВау доста можем да поспорим.

Никой не спори с теб - ти си човека! :drinks:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Хайде малко да поспрете със споровете. Има лични, телефони и т.н.... Не му е тук мястото, така че поохладете страстите, за да не заключвам темата!

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45165#msg45165 date=1282037710
То е ясно на хората, кое по-лошо: да те предупредят или да те блокират. А може би си наддавал с други акаунти за твоите търгове, знае ли човек? Като играеш коректно, защо са те блокирали?
Това даже не разбрах защо изобщо го каза.

Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45165#msg45165 date=1282037710
Също си пропуснал да споменеш, че за неосъществена сделка по вина на купувача, разходите на продавача за търга се възтановяват на 100%.
Предполагам ще му възстановят и загубените 10 дни в чакане да се осъществи сделката?!

Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45165#msg45165 date=1282037710
И не забравяй, какво ти казах по-горе за фийдбек-а ми. Винаги е бил перфектен :yes:
Фидбекът не отразява колко диспута са ти били повдигнати. Продавачът, както сам каза по-горе, вече не може да пуска негативен фидбек. Мислиш ли, че за всички сделки, които си провалил, продавачите нямаше да ти зашият негативни фидбеци? Да, и още как.

Цитат на: BDZ link=topic=616.msg45165#msg45165 date=1282037710
Цитат
А за опита в еВау доста можем да поспорим.
Никой не спори с теб - ти си човека! :drinks:
Чак сега ли го осъзна?!

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: EMPEROR link=topic=616.msg45166#msg45166 date=1282037981
Хайде малко да поспрете със споровете. Има лични, телефони и т.н.... Не му е тук мястото, така че поохладете страстите, за да не заключвам темата!
ОК, спирам. НО НЕ МОГА ДА ОСТАНА БЕЗМЪЛВЕН, КОГАТО СЕ УРОНВА ПРЕСТИЖА НА БЪЛГАРИЯ!!!!! РЕСПЕКТИВНО И МОЯ ПРЕСТИЖ, СЪПРОВОДЕНО С НЕВЪЗМОЖНОСТТА ДА ПАЗАРУВАМ ОТ ДОСТАВЧИЦИ, С КОИТО ПРЕДИ ТОВА СЪМ СЕ РАЗБИРАЛ ПЕРФЕКТНО!!!!! :fool:

СПИРАМ..................... :angry:

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Личи си, че си тука, за да си чешиш езика. Писах ти, ако имаш нещо лично - на ЛС, но явно е по-яко да си показваш инфалтилността пред всички. Със здраве. :)

MOD EDIT: Лични квалификации към теб няма, така че се въздържай от подобни коментари.

Темата се заключва, докато се поохладят страстите!
« Последна редакция: 17 Август 2010, 12:52:06 от EMPEROR »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Като гледам става въпрос за различни разбирания за коректност. Но понякога наистина ме срам от някои мои сънародници.