Автор Тема: Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау  (Прочетена 36458 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #30 -: 31 Октомври 2009, 09:22:19 »
Ами някакви такива неща бяха(дадох ги на малкия) и рекламна химикалка с тефтерче, но не е само това повода да ви го препоръчвам толкова, колкото коректността, търпението, качествената стока(описана точно - не прехвалена, а дефектите премълчани), все пак е втора ръка, пък може и трета да е.Накрая и фийдбек с положителна оценка, защото забелязвам, че има някои екземпляри, с които си точен, коректен, сложиш им положителната оценка щом си получиш стоката, а те изобщо не гласуват за теб - нито положително, нито отрицателно.  :)

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #31 -: 08 Ноември 2009, 02:10:05 »
Цитат на: Аркадий Кузнецов link=topic=616.msg30570#msg30570 date=1256937503
На мене пък един немец (вече не си спомням кой) освен вагоните ми беше сложил пакетче с гумени мечета "Харибо" да се почерпя по случая... Както можете да се досетите - сдъвках ги всичките в първите 14 минути след отварянето на колета, даже още не бях тествал вагоните  :spiteful:
Ха, и аз съм попадал на него! И аз ядох гумени бонбони, докато си гледах придобивката. :dance:

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #32 -: 08 Ноември 2009, 09:59:03 »
Цитат на: Аркадий Кузнецов link=topic=616.msg30570#msg30570 date=1256937503
На мене пък един немец (вече не си спомням кой) освен вагоните ми беше сложил пакетче с гумени мечета "Харибо" да се почерпя по случая... Както можете да се досетите - сдъвках ги всичките в първите 14 минути след отварянето на колета, даже още не бях тествал вагоните  :spiteful:
Ти много дълго време си ги оставил да съществуват. :lol:

Цитат на: XRISTO link=topic=616.msg30572#msg30572 date=1256973739
Накрая и фийдбек с положителна оценка, защото забелязвам, че има някои екземпляри, с които си точен, коректен, сложиш им положителната оценка щом си получиш стоката, а те изобщо не гласуват за теб - нито положително, нито отрицателно.  :)
Момци ... като пазарувате в еВау запомнете едно нещо - продавачът трябва да пусне фидбек за извършената финансова транзакция. Ако не ви пусне след като сте си платили, логично е, че чака вие да пуснете вашия фидбек като си получите стоката. И ако вашият не е положителен, логично и той няма да ви пусне положителен.

Другото нещо, което май някои от вас не са схванали, е че ПРОДАВАЧИТЕ ВЕЧЕ ОТ ДОСТА ВРЕМЕ НЯМАТ ОПЦИЯТА ДА ПУСКАТ ДРУГИ ФИДБЕЦИ ОСВЕН ПОЛОЖИТЕЛНИ!!! Така че смело оценявайте продавачите според заслугите им, защото иначе с вашият фиктивен положителен вот ще поддържате висок рейтинг на некоректния продавач и ще подведете други купувачи.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #33 -: 08 Ноември 2009, 13:54:23 »
Цитат на: misho_tabakoff link=topic=616.msg30849#msg30849 date=1257667143
Момци ... като пазарувате в еВау запомнете едно нещо - продавачът трябва да пусне фидбек за извършената финансова транзакция. Ако не ви пусне след като сте си платили, логично е, че чака вие да пуснете вашия фидбек като си получите стоката. И ако вашият не е положителен, логично и той няма да ви пусне положителен.

Напротив, точно двама ми направиха този номер - гласувам за тях положително и не получавам никаква насрещна оценка.Естествено аз гласувам за тях чак при получаването на стоката, защото е глупаво да хвалиш някой, срещу когото е възможно по-късно да повдигнеш диспут, че не е коректен.   ;)
« Последна редакция: 29 Ноември 2009, 22:42:02 от XRISTO »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #34 -: 08 Ноември 2009, 14:39:15 »
Аз точно това имах предвид - не гласувай, щом преди това продавачът не е гласувал за теб. Каквото повикало - такова се обадило. Ако при получаването на пратката не ти е пуснал фидбек, шибваш му един неутрален фидбек, пишеш, че ти е отказал да ти пусне фидбек, и си в джаза. Аз вече така реших да процедирам от миналата седмица.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #35 -: 08 Ноември 2009, 18:18:38 »
Ами че пича откъде да знае, че пратката е получена?Първо да му пиша, че пратката е получена ли?  :pardon:

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #36 -: 08 Ноември 2009, 19:11:53 »
А бе Ицка, мисля, че говорим на разбираем български език ...

Ти сам казваш, че има случаи, когато ти пуснеш твоя глас за продавача за получената стока, а той не гласува за теб!!!!!!

Дреме ти на шишарката дали пичът е разбрал дали ти си получил вече пратката или не! Той е длъжен да ти пусне фидбека мигновено щом е получил парите по сметката си!!!!

Ти пускаш твоя фидбек след като си получил пратката. Обаче сам виждаш, че нямаш никаква гаранция, че онзи ще ти пусне фидбек за получените пари даже след като ти си му пусна фидбека за получената стока. Надявам се да си ме разбрал вече.

Така че последователността е следната:

1. ти си плащаш стоката.
2. продавачът ти пуска неговия глас за теб.
3. ти получаваш стоката
4. ти пускаш твоя глас за получената стока.

Иначе казано, ако онзи не спази т.2, защо ти трябва да се чувстваш задължен да спазиш т.4?!?!?!? Всъщност спази му т.4, но под формата на негативен фидбек.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #37 -: 08 Ноември 2009, 19:35:09 »
Цитат на: misho_tabakoff link=topic=616.msg30876#msg30876 date=1257700313
Той е длъжен да ти пусне фидбека мигновено щом е получил парите по сметката си!!!!
Виж, това ако го пише някъде из правилата - може.Просто не съм наясно с езика и не знам дали има подобно правило.Но едва ли има, защото до сега само един ми е пратил фийдбек след превода на кинтите.Другите след това, а някои дори след като аз им пратя фийдбек.Имах един интересен случай - печеля търг, на другият ден печеля същият лок двойно по-евтино и помолих този пич, със скъпият да разтрогнем сделката.Беше свестен и се съгласи без проблем.Най - странното е, че след седмица ми прати положителен фийдбек.  :yes:

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #38 -: 08 Ноември 2009, 19:39:59 »
Правила няма за фидбеците, тук говорим за съвсем човешко отношение. аз вече не им цепя басмата, защото ми писна да пускам фидбеци, и ония после да си питат оная работа.

Иначе наистина има свестни хора в еВау.

Ала по-добре избягвай да играеш нещо в еВау, когато виждаш, че ще падне скъпо. Защото след като продавачът анулира сделката по твоя молба като в случая, той губи възможността да си продаде стоката и трябва да я обяви отново. А ако ти не си бил играл, следващият след теб е щял да спечели търга.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #39 -: 08 Ноември 2009, 19:50:47 »
Цитат на: misho_tabakoff link=topic=616.msg30880#msg30880 date=1257701999
Ала по-добре избягвай да играеш нещо в еВау, когато виждаш, че ще падне скъпо. Защото след като продавачът анулира сделката по твоя молба като в случая, той губи възможността да си продаде стоката и трябва да я обяви отново. А ако ти не си бил играл, следващият след теб е щял да спечели търга.

Тук си прав, няма да се повтори.Беше една от грешките на грийнхорна.  :yes:

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #40 -: 26 Ноември 2009, 22:37:12 »
Нека и аз изразя скромното си мнение за някой продавачи в ибея. На първо място поставям garfieldundodie2, ЧУДЕСЕН ПАРТНЬОР ВИНАГИ НА ЛИНИЯ И МНОГО ДОБРО КАЧЕСТВО НА СТОКАТА. Малки колети обикновенно изпраща по въздух и пристигат изключително бързо. На второ място мой фаворит е sigi.nann, много добра стока предлага, макар да взема 18 евро за транспорт независимо от големината на пакета. На трето място е u.w.b, доста неща съм купил от него и никога не ме е прецаквал до сега, но има навика да си наддава сам аукционите и след като "го спечели" ти го предлага на цената на която си го наддал последно. Имах такъв случай с него. MOBAPOINT е голям скъпар и обикнивенно продава доста стари неща без оригинални опаковки и с доста надути транспортни разходи. Други от които съм купувал са: glen_harry, heliconius2, habo-24, lokschuppen-ffb, mr.powertrain, fdplerhannover, moba95 (много добри релси на Флайшман купувам от него), tomcat-zx10, convivium, h-nuller (много добра комуникация, малко бавен в положителният feedback - само два месеца) и много други с които съм си имал вземане даване. Бих посъветвал да не търгувате с продавачи от много малки села и паланки. Доста са невежи и некомукативни, но пък изпадат доста евтини неща. Общо взето няма лоши продавачи, има лоши стечения на обстоятелствата (самозабравяш се и неусетно си се увлякъл да наддадеш неразумна цена).
Що се отнася до фидбека винаги ги ласкайте, когато ви е възможно-разтапят се от кеф. Винаги им давам фидбека в началото, макар да знам че съм си отрязал пътя за негативен вот. Но ако ги поласкаеш те не те забравят. До сега нямам лоша пратка с недобра опаковка или счупени неща. (Дано и за в бъдеше да е така). А мога да се похваля с над 50 сделки за малко повече от половин година. Общо взето за купувача фидбека според мен не е толкова важен, защото ти си наддал за аукциона на продавача и той няма избор трябва да ти продаде при условие че ако не го направи губи пари, тъй като плаща за обявата на ибей и трябва да обяви отново стоката и съответно да плати пак на ибей, а в същото време ти го изненадваш с коректно плащане. Тогава е вързан от всякъде, рано или късно ще ти даде фидбек, защото дори и да изтрие постовете, там някъде системата помни че не е дал фидбек и му напомня постоянно. Един австриец много ми се ядоса за дето не му давах фидбек защото стоката се забави, но в края на краищата ибей ме принуди да му дам въпреки, че той беше изтрил постовете.

Ами това е в общи линии моето скромно мнение. Дано съм бил полезен на някого.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #41 -: 26 Ноември 2009, 23:10:51 »
eBay не могат да те накарат да си дадеш вота. Това е пожелателно, не задължително.

На двама души съм им давал положителен вот в аванс, впоследствие не си удържаха на думата. Така че в това отношение съм на коренно противоположно мнение. Вот се дава според заслуги. Получил ли си си парите като продавач, е коректно веднага да си дадеш вота за получените пари. Получиш ли стоката като купувач - пробваш, тестваш, и ако има проблем - пишеш на продавача. Водиш дискусия няколко дни. Ако се разбереш с продавача и той те компенсира за некоректно описана или неработеща стока - тогава си му пускаш положителния фидбек. Ако се направи на тарикат - повдигаш диспут до 45-ия ден от датата на покупката. Ако не се стигне до решение по време на диспута - шибваш му негативния фидбек до 59-ия ден и ескалираш диспута в жалба с/у продавача.

Също мога да коментирам мобапойнт. Да, нещата са му скъпи, може и повечето да са му без опаковки, но продаваната стока винаги е описана коректно. Ако на някой не му харесва - да не си купува. Имам поне 15 сделки с него - един път не се изложил и не ме е подвел.

Зиги има още 4 акаунта освен този, страхотен тип е!

u.w.b. е също уникален, нямат равни.

..... но и tabakoff700430 също е готин тип ... работя с него от 39 години .... ;D :lol:

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #42 -: 26 Ноември 2009, 23:26:45 »
 Аз също съм имал много сделки с изредените от nilfe продавачи и в общи линии споделям неговите впечатления от тях. Бих допълнил за mr.powertrain няколко думи: този пич е в състояние да намери всичко, което му поискам, и каквото количество поискам, но единственото му условие е сделката да стане извън ибей, така си спестява таксите в ebay и предлага доста атрактивни цени. Колкото до MOBAPOINT, всичко, което съм виждал при него е на търгове, които започват от 1,99, но  почти винаги тези търгове завършват на цена малко по-висока от обичайната за артикула. От u.w.b и от  garfieldundodie2 съм изключително доволен.

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #43 -: 27 Ноември 2009, 20:51:12 »
Мишо, не искам да оспорвам добрите ти взаимоотношения с MOBAPOINT. Просто казвам, че стоката му е доста стара и цените му излизат соленички. Но иначе човека наистина е много точен, и в комуникацията и в сроковете.

Относно Табаков спор нема.... ;D ;D ;D

Сaprycorn би ли ме светнал как процедираш извън бея с mr.powertrain. Наистина ли е толкова коректен и находчив в услугите си извън аукциона.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Списък на утвърдени и реномирани продавачи в еВау
« Отговор #44 -: 27 Ноември 2009, 22:25:08 »
 В интерес на истината mr.powertrain ми предложи първата сделка извън ebay, и то в доста завоалиран текст. Процедурата е кореспонденция не в ebay, а на личния емейл. След като се договорим, плащането става пак чрез PayPal, т.е. аз пак съм застрахован от евентуални злоупотреби. При това се сещам, че при първата покупка, която беше за около 400 евро, той ми предложи безплатна (за негова сметка) доставка.