Макетиране и техники на макетирането | All about layouts > Основни похвати в макетирането | Basic steps in creating a layout

Материали и инструменти за макетиране - за какво и от къде?

<< < (2/32) > >>

pach:

--- Цитат на: schatsi link=topic=670.msg11445#msg11445 date=1224247525 --- Нека и аз да споделя нещо  ;)
за подложка на релсовия път използвам  "депрон". Това са топлоизолационни плоскоти с размери 1,25х0,80 м и с различни дебелини - 3мм , 6мм и 7мм . Много приличат на стиропора , но са много по-плътни . От тях с помощта на макетен нож с лекота се оформят идеални призми на които лежи релсовия път. Залепват се с всякакво лепило ,което лепи стиропор (не ацетатно) или с неутрален силикон.Можете да ги намерите в почти всички железарии и складове на цени между 4 и 7 лв за м. кв. за различните дебелини.

P.S.
 Ако някой се интересува от продуктите на "Оргахим" или от актуални цени на строителни и други материали подходящи за хобито ни ,да ме търси на тел. 9550947 или 0888726647 -железария "ВИХРЕН"  Shatsi (Шатси)

--- Край на цитат ---
:o :o :o те тая железария къде точно е?(може и аз да съм наблизо , ако съдя по телефона! ;))

Best Ripper:
Pavel75, принципно шумо- и термоизолирането вървят заедно, както термо- и електропроводимост при металите. Изолацията се дължи на затворения въздух в материите /пореста структура/. Дали ще е от естествен материал, какъвто е коркът, или ще е от някакъв друг - разликата е само в здравината на материалите... Колкото са по-ситни мехурчетата въздух в материала, колкото е по-здрав механично, като разликите в шумо- и термоизолация са почти никакви. Химически всичките стиропори и плоскости за термоизолация са еднакви (екструдиран пенополистирол), разликата е в технологията и физическите им свойства - едни са с много едри мехурчета и лесно се ронят /класически стиропор/, а други - съвсем ситни /фибран, депрон и подобни/... Иначе Шатси ползва депрон, защото е с малка дебелина и не му се налага да цепи и надлъжно дебелите плоскости /примерно фибран май започваха от 3 см дебелина/... Шатси, не виждам причина да не може да се лепи стиропор с ацетатен силикон, мисля, че го бъркаш с доста редките у нас АЦЕТОНОВИ силикони... Според мен единствената причина да не се препоръчва ползването на ацетатни силикони е силната миризма на оцет предвид затворените помещения, където се правят макетите... Иначе ацетатният силикон се втвърдява по-бързо от неутралния /по-летлив разредител/.. Единствено мога категорично да предупредя, че стиропор не може да се лепи с хелметексови лепила /хелметекс, прома, хелми, хелмавект, полихлоропреново лепило и т.н./, поради това, че съдържат толуол, който разтваря топейки стиропора /не случайно обикновен полистирол се лепи с коресилин, хлороформ и подобни/...

schatsi:
... те тая железария къде точно е?


....бул "Тодор Каблешков " 33...
между "Бъкстон" и "Стефан Тошев"(Дойран)...


http://www.ukazatel.com/sofia_map.php?l=%D2

schatsi:

--- Цитат ---Pavel75, принципно шумо- и термоизолирането вървят заедно, както термо- и електропроводимост при металите. Изолацията се дължи на затворения въздух в материите /пореста структура/. Дали ще е от естествен материал, какъвто е коркът, или ще е от някакъв друг - разликата е само в здравината на материалите... Колкото са по-ситни мехурчетата въздух в материала, колкото е по-здрав механично, като разликите в шумо- и термоизолация са почти никакви. Химически всичките стиропори и плоскости за термоизолация са еднакви (екструдиран пенополистирол), разликата е в технологията и физическите им свойства - едни са с много едри мехурчета и лесно се ронят /класически стиропор/, а други - съвсем ситни /фибран, депрон и подобни/... Иначе Шатси ползва депрон, защото е с малка дебелина и не му се налага да цепи и надлъжно дебелите плоскости /примерно фибран май започваха от 3 см дебелина/... Шатси, не виждам причина да не може да се лепи стиропор с ацетатен силикон, мисля, че го бъркаш с доста редките у нас АЦЕТОНОВИ силикони... Според мен единствената причина да не се препоръчва ползването на ацетатни силикони е силната миризма на оцет предвид затворените помещения, където се правят макетите... Иначе ацетатният силикон се втвърдява по-бързо от неутралния /по-летлив разредител/.. Единствено мога категорично да предупредя, че стиропор не може да се лепи с хелметексови лепила /хелметекс, прома, хелми, хелмавект, полихлоропреново лепило и т.н./, поради това, че съдържат толуол, който разтваря топейки стиропора /не случайно обикновен полистирол се лепи с коресилин, хлороформ и подобни/...
--- Край на цитат ---

...Лично аз използвам монтажно лепило Thomsit R767 или TOTAL FIX - PL 700 ...и двете са на HENKEL  ,но са скъпи , затова препоръчах неуттрален силикон -3 пъти е по-евтин

Best Ripper:
Информация за две лепила на Хенкел:
1. Момент Супер Фикс - http://www.kupilisi.com/product_info.php?products_id=8157
2. Момент Експрес Фикс - http://design.net4you.bg/denicom/images/upload/Moment%20PL%20600%20corrected.pdf

За съжаление официалният сайт на лепилата www.moment.bg НЕ работи...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия