Автор Тема: Макетът на Жорж в N  (Прочетена 73031 пъти)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #30 -: 18 Май 2009, 23:09:13 »
Кеф ти N ,кеф ти мноооого коловози :yes:.Яко.Иии как ви "завиждам" за тези мостове..... :good: :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #31 -: 19 Май 2009, 08:32:35 »
Като се вземе на предвид ,че макет в цяла стая дори в НО би бил достатъчно голям , направо свят ми се извива за твоя в N.Става нещо супер!!!
Предполагам ,че от двете страни на реката ще има крайбрежни улици , което само по себе си също ще е страхотен акцент , извън влаковите композиции?
Реката май ти е готова (поне на цвят си я докарал) - от какво и как я направи?
Поздравление за мерака и реализацията!!!
 :good: :good: :good:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #32 -: 19 Май 2009, 11:31:59 »
Цитат на: pach link=topic=700.msg24791#msg24791 date=1242711155
Предполагам ,че от двете страни на реката ще има крайбрежни улици , което само по себе си също ще е страхотен акцент , извън влаковите композиции?
Реката май ти е готова (поне на цвят си я докарал) - от какво и как я направи?

Реката не е съвсем готова, защото чакам едни каменни стени, които пътуват в момента от Германия. Но принципно изливам малко водно стъкло, което да нивелира дъното. После, като изсъхне хубаво, размесвам прозрачен автоемайл лак с маслена боя (цьолинблау, жълта и малко оранж) до постигане на желания цвят и нанасям обилно да покрие няколко пъти, като чакам между нанасянията да изсъхне хубаво. Трябва да се има предвид, че прозрачният лак леко кафенее. Сега, като пристигнат стените, ще ги залепя и ще им сложа малко "плесени" от постоянния допир с реката. После ще сложа корабите, вълничките (бяла маслена боя с безцветен лак) покрай основите на мостовете и след изсъхване ще запечатам с още един слой безцветен лак. Работата е дълга и миризлива. Който не иска да му мирише, си купува водна смес и пигменти от Noch/Woodland Scenics и си решава въпроса.

На единия бряг ще бъде старият град със сгради на Faller, кафета и латерни. На другия бряг (откъм централна гара) ще бъде модерният град тип "La Defense" със сгради предимно от стъкло и еталбонд (алуминий). Двата бряга са свързани с трамвайна линия с общо 6 спирки. По нея ще вървят (независимо от влаковете) 2 двойни мотриси. Градът ще завършва с Болонския лес с езерце с патици и ресторант. Tова е замисълът. Eто две идейни снимки от "белия" град:
« Последна редакция: 30 Юли 2011, 12:32:44 от eurostar »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #33 -: 19 Май 2009, 11:53:05 »
Благодарско!!!
Друго си е дизайнер да пипне (в случая - макет) !!!
Успех!!!
 :good: ;D ;D ;D

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #34 -: 21 Май 2009, 23:09:57 »
Благодаря на всички за добрите думи относно работата ми. Става по-бавно, отколкото ми се иска, но пък аз имам търпение в излишък. Между другото днес попаднах на беседка за моя парк, която щях да се мъча да си правя сам. Фирмата MBZ за мен е непозната, но всичко е добре пипнато и сравнително скъпо. Ето линк:

https://www.reynaulds.com/products/MBZ/R14126.aspx

« Последна редакция: 21 Май 2009, 23:39:26 от eurostar »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #35 -: 21 Май 2009, 23:59:51 »
Такава беседка има на изхода на Пловдив, посока Хасково.

Много хубав макет се oформя и личи голямото предимство на малкия мащаб.
Поздрави!
« Последна редакция: 22 Май 2009, 16:19:00 от CaLLlo »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #36 -: 22 Май 2009, 08:52:06 »


Саше , определено има нужда от теб този макет - що не се разберете с Жорж да го понащракаш качествено -
да имаме снимки за календара демек

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #37 -: 22 Май 2009, 12:40:04 »
Определено има нужда от добър фотограф, но ми се иска да има поне едно малко кътче завършено. Следващата седмица ще направя стария град и около реката и на 6-ти ще говорим със Сашо кога да направим една сесия. Повечето сгради на Faller са вече тук и чакат сглобяване.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #38 -: 23 Май 2009, 21:45:16 »
Малко е раничко като гледам за снимане, въпреки че могат да бъдат хванати различните етапи на строителството. По въпроса всеки е на различно мнение, аз например смятам, че не е нужно да се вижда какво има отдолу, щото би се развалило до някъде впечатлението от крайния ефект.

Прави ми впечатление добрата возия на N-а, може би щото помня само пиковския, а други макети май скоро не сме виждали. Във всеки случай, много зависи и от качественото полагане на трасетата, явно старанието дава чудесни резултати, навремето се отказах от N-а само заради тенекиените релси, а сега май вече нещата са доста по-различни.

Снимането е нещо много лесно, просто снимай смело това, което на теб ти харесва и те кефи, както и онова което искаш да се види и да покажеш и няма как да не стане! Харесат ли ти поне няколко от снимките, няма как да не харесат и на останалите. А има и още нещо, правенето на макет е свързано със сериозно планиране в много отношения, снимането обаче е нещо съвсем спонтанно и с планове много-много не става, въпрос е по-скоро на осветление и моментно настроение. А що се отнася до мен, няма как да не уважа толкова много труд и старание.

Поздрави!



Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #39 -: 24 Май 2009, 22:37:15 »
Жорж, Сашо е прав: снимането е не е някаква философия, а ти като дизайнер неминуемо имаш око и усет, така че няма как да не направиш хубави снимки. Просто трябва да разучиш апарата, малко проби и си готов.

Сашо, днес вече нещата определно са доста по-различни. На идната сбирка ще донесем по нещичко в N, но се замислих (поради липса на модули) дали да не донеса релси за едно кръгче и да ги пуснем за да видят всички, които нямат представа, как се движат.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #40 -: 25 Май 2009, 12:04:35 »
Ми донеси да видим и релси донеси, че "оная дъска" още не съм я оправил, пък и тя с тенекиенки релси.


eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #41 -: 26 Май 2009, 00:19:09 »
Toва е специално за Влади във връзка с едно запитване. Корабите на Artitec пристигнаха небоядисани - бежова пластмаса, според мен доста добре и детайлно направени. Но сега трябва пак да се "мъча" да ги оцветявам.
54104
54103
54102
58102

Каменните стени на Faller са още по-зле от тези на Vollmer, но поне са в мащаб. Порталите за тунели на Busch са като направени от дестски кръжок по трудово. Абе въобще този колет беше пълен с изненади не много приятни.

Локомотиви, гари, релси, сгради и вагони можеш да си купуваш по каталог, но каменни стени, трева, баластра, храсти, дървета, улични лампи или други дреболии по декора трябва да ги видиш и пипнеш иначе е много трудно. Снимките в интернет са обработени на Photoshop и не отговарят на истината в повечето случаи. Намерих адресите на два магазина в Солун и сигурно ще отида следващия месец да видя какво имат и на какви цени. Много обичам гърците, но като компания за разпивка и забавления. Относно магазините за влакове съм доста скептично настроен предварително... on va voir!
« Последна редакция: 23 Април 2010, 15:56:19 от eurostar »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #42 -: 26 Май 2009, 16:08:37 »
Въпреки изненадите , ще стане страхотно с тях!!!
 :good: :good: :good: :good:

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #43 -: 02 Декември 2009, 00:57:57 »
Сглобих първите сгради на Faller за старата част на града ми. Много съм доволен и реших да ви ги покажа.



« Последна редакция: 03 Декември 2009, 00:18:53 от eurostar »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Макетът на Жорж в N
« Отговор #44 -: 02 Декември 2009, 07:53:41 »
О-о-о-о, ЖОРЖо Армани! Тузарско градче!Превъзходна сглобка, изпитвам благородна завист.И на това отгоре в дребен мащаб!Виртуозно.  :hi:
« Последна редакция: 02 Декември 2009, 07:56:14 от XRISTO »