Автор Тема: Новости от MEHANO  (Прочетена 17285 пъти)

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: MEHANO
« Отговор #15 -: 27 Април 2008, 13:43:28 »
Тези цени за 4 броя релси са направо символични аз купих същите комплекти от Финландия за 10 евро комплекта /4 бр. релси/ така че инвестицията си я бива. Ако някой не вярва за цените си пазя опаковките с цените на тях и касовите бончета  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: MEHANO
« Отговор #16 -: 27 Април 2008, 14:39:15 »
А дали ще се намерят и стрелки?  ???


Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: MEHANO
« Отговор #17 -: 27 Април 2008, 14:40:25 »
Това Хиполенд ми звучи познато, май и в София имаше такъв магазин, но хич не се сещам къде е.
Някъде бях мернал да пише че верига "Пикадили" се водели нещо като представители на Механо, някой виждал ли е да се продава Механо там, понеже имат 1-2 хладилни вагона, които не са идеално лоши  ::)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: MEHANO
« Отговор #18 -: 27 Април 2008, 14:41:39 »
Цитат на: martzaro link=topic=280.msg4174#msg4174 date=1209293008
Тези цени за 4 броя релси са направо символични аз купих същите комплекти от Финландия за 10 евро комплекта /4 бр. релси/ така че инвестицията си я бива. Ако някой не вярва за цените си пазя опаковките с цените на тях и касовите бончета  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ама оно и една права релса на Пико (код 100) е към два и нещо...

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: MEHANO
« Отговор #19 -: 27 Април 2008, 15:47:45 »
Купих 4 компл. по 4 бр в к. Цената за 1 к. е 7,99 лв. Правите са 228,6 мм.! Имаше същите прави на същата цена само че по 3 бр. в к.  :o   Кривите; R 457,2 мм./ 30 градуса  ;D Значи от 12 линии става окръжност  ;)  Имаше още 2/3 прави и кръстачки 45 град. на 6 и нещо лв. Стрелки нямаше  :(
http://www.hippoland.net/ Това е сайта на Хиполенд ;)
« Последна редакция: 28 Април 2008, 01:15:43 от vasko58 »

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: MEHANO
« Отговор #20 -: 27 Април 2008, 16:09:47 »
Има Стартсетове! Някой от които са като минимакети ;) Цени от 115 до 180 лв.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: MEHANO
« Отговор #21 -: 27 Април 2008, 16:40:29 »
Да, аз в Бургас ходих в "Пикадили", ама има само за "НО" и "N" сетове - стават. За "ТТ" не съм срещал. Но в сайта на "Меhano", раздел влакове има доста неща които са си за хобист - цените. Адриян ми каза да се обърна към Жоро, но не съм стигнал до София за да разговаряме. Може някой да го попита лично и да каже дали може да достви неща от тази фирма. ;)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: MEHANO
« Отговор #22 -: 27 Април 2008, 17:43:03 »
А бре бат'Жоро си има профил тук - влиза във форума - остави му лична ; има и мейл на Хобистронг ,който Жоро прилага на всички обяви за предстоящи поръчки

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: MEHANO
« Отговор #23 -: 30 Април 2008, 22:27:48 »
ЕЕЕЕЕ колеги аз се обадих директно във фирмата в Словения и ми обясниха че основен представител за България е верига Хиполенд./ беше много трудно хихихихи ми не говорат свясен англииски/ Тези магазини основно обаче предлагат сетове и наистина има един от 268 кинта с тунели, мостче,  подложка, платно за движение и сгради /от картон за съжаление/ и нелоша комбинация от дизел  с товарни вагони. В магазините се намират криви и рави релси и кръстачки но други части за съжаление НЯМАААААА. Те явно са насочили търговията си към децата и родители които искат да направят ефектен и немного скъп подарък. Колко от нас биха си купили композиция на ТЖВ за 400-500 евро. А и ние като цяло не сме много хора, ако не вервате да се преброиме. Има и една книжарничка на италианската уличка в Пловдив казва се Хобит и има много интересни неща на РОКО и бих казал че е добре заредена

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: MEHANO
« Отговор #24 -: 25 Ноември 2008, 16:19:11 »
Днес ми се изясни защо фирмата се казва точно така...
Има подобна американска фирма , която произвежда всякакви механизирани играчки и не само...та като китайците - и тия са близко при произнасяне до името на хамериканците...
Обаче ето ви линк към каталога им на серия престиж , от 2006 година. Май у нас точно от таз година тази серия не се внася .

http://www.delivasut.hu/vasutmodell/mehano/katalogusok/prestige&hobby2006.pdf

качеството на престиж е в пъти по - добро от това което съм виждал тук по магазините.Но като цяло още доста вода ще изтече да догонят батко дядо в бранша... ;D

2007 г.

http://www.miniaturna-zeleznica.com/Mehano/Mehano%202007.pdf

Хах , ще паднете от смях ако разберете как ми излизат тия ПиДиЕф-и  ;D ;D ;D
Ето им последният каталог за тая година.

http://www.morimex.eu/download/prestige&hobby2008.pdf
« Последна редакция: 25 Ноември 2008, 16:31:27 от pach »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: MEHANO
« Отговор #25 -: 25 Ноември 2008, 17:13:04 »
Серия "Престиж" на "Механо" и сега предлагат от "Конрад". Моите куплирани контейнерни вагони са именно тази серия. Взех ги началото на тази година. Е, не са като Роковските, ама биват. Качеството е съпоставимо с известни резерви. А иначе всички локове (има и нови предложения) в новият каталог на "Конрад" са серия "Престиж". Включително ако не се лъжа, се предлагат и алтернативно със саунд.

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: MEHANO
« Отговор #26 -: 25 Ноември 2008, 17:51:45 »
Добре ве майна ми аз така и не видях цените на артикулите  ??? ??? ??? ??? ??? ???

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: MEHANO
« Отговор #27 -: 26 Ноември 2008, 08:53:34 »
Тези линкове и файлове ми изкачат от Гугъл търсачката , търсейки една стара белгийска вагонна фабрика (произвела ни е първите вагони в историята) .Да не ви описвам какви въпроси му задавам на Гугъла , като един от резултатите бяха тия три дори безименни файла - като ги отварях , с четири очи гледах антивирусният панел няма ли да се разквичи , щото не бе ясно какво има зад безименността - пък то изкочиха тия каталози на Механо (Менаno) , а американската фирма за която споменавам по-горе е Мекано (Месаno)  ;) ;) ;)
Цени на сканирани каталози няма и да намериш , ходи им в официалниятг сайт!
Там сигурно ги има...
Някой разправяше ,че на място в (Словения ли там - коя беше бившата..) цените били невероятно човешки , тоест изненадващо ниски...ама никой не е отишъл от нас май да провери...
 ;D ;D ;D