Автор Тема: Доволни ли сте от постигнатото в живота?  (Прочетена 17789 пъти)

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #30 -: 21 Август 2008, 22:12:15 »
Цитат на: XRISTO link=topic=722.msg9002#msg9002 date=1219344820
Цитат
За мое съжаление все още не съм станал мултимилиардер и не мога за няколко дни да си купя всичко, което искам, но пък така тръпката и насладата при всеки нов вагон или локомотив е по-голяма, както и удовлетворението.

 br118 , тези твои думи са много верни - смятам , че ако един ден човек има пари за всичките си мечти,които почти са винаги пряко или косвено свързани с парите,то въпросният индивид би деградирал,ще рухне - просто всичките ти желания стават изпълними,тоест губиш тръпката.За една-две седмици ще се сдобиеш със всичко в НО , примерно и после?Ще ти омръзне много бързо.Мерси,предпочитам да се числя към средната класа -там всичко е достижимо,но с времето си.   ;)

И Тони е прав,че човек трябва да има за какво да мечтае - иначе както споменах горе - деградира.

Като се замисля някак си ако можеше да ми изпаднат кинти накуп да си направя макета, пук после нека съм мизерник и да си кълва вагонче по вагонче... Още от много отдавна мечтата ми беше да си направя макет и тогава както и сега си казвах, че е по-добре да имам приличен макет, пък ако ще на него да се търкаля само ластичния локомотив с 2 мечтовоза. Без макет, всичките тези локомотиви и вагони придобиват смисъла на колекция от колички на Мачбокс. В този смисъл ме кефи изказването на Владо, че много-много не набляга на подвижния състав, а повече на макета. Е, в случая, все още нямайки макет, мисля че съм се подготвил прилично да имам какво да сложа когато проимам, така че няма да се изложа  ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #31 -: 22 Август 2008, 06:55:19 »
Цитат
В този смисъл ме кефи изказването на Владо, че много-много не набляга на подвижния състав, а повече на макета.
Мдам...Владо е прав,но и аз , за съжаление допускам същата грешка.Трудно се започва-аз още се ровя из релсови планове и нищо не измислям.Всички ми казват,че първият макет трябва да е прост.Добре,но като го направя и после какво , да го изхвърля,че да правя по-сложен ли?Та нали място за втори нямам?Много са факторите,спъващи моделистките ми пориви,включително и финансови.Нека наесен всички да се приберат от отпуски и ще измисля някакъв що-годе приличен план,който да да кача и да го обсъждаме - иначе сам,без чужди съвети и мнение-едва ли ще добия увереност,че се движа в правилна посока.То стана оффтопик,май,ще извинявате.  ::)
« Последна редакция: 22 Август 2008, 17:41:56 от XRISTO »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #32 -: 22 Август 2008, 08:01:36 »


Мисля ,че авторът на темата съвсем нямаше предвид хобито.....

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #33 -: 22 Август 2008, 08:31:22 »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #34 -: 22 Август 2008, 11:51:13 »
Винаги може още, повече или нещо различно от настоящето. Да не говорим, че самооценката на постигнатото се променя ежедневно. Обвинявали са ме че не съм амбициозен. И ако това означава, че за мен работата е средство а не цел, може би е вярно, защото за мен на първо място стои амбицията да съм добър човек, баща, съпруг и едва след това идват другите неща някои от успехите си, за да постигне други. Да не говорим, че натиска върху съвременния човек в посока да бъде превърнат в автоматизирана корпоративна единица със съответните социални и икономически модели на поведение е толкова силен, че самото устояване на този натиск, за мен е част от амбициите ми. Ако не ме разбирате, спомнете си началото на Fight Club с масичките, чинийките и мебелите  ;). В крайна сметка важни са моментите, в които човек се чувства истински удовлетворен и щастлив. Така че, гледайки си от моята камбанария, съм сравнително доволен от постигнатото, но не спирам да мечтая.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #35 -: 22 Август 2008, 13:28:47 »
Цитат на: zazo link=topic=722.msg9014#msg9014 date=1219395073
...натиска върху съвременния човек в посока да бъде превърнат в автоматизирана корпоративна единица със съответните социални и икономически модели на поведение е толкова силен...

Още една истина... :)
Все си мисля, че навсякъде по чужбинско е така... но там поне знаеш за кво блъскаш... тука блъскаш и на края на месеца пак броиш жълтиците... при все, че аз си мисля че вземам заплата доооста над средната...

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #36 -: 23 Август 2008, 01:39:58 »
    В житейски аспект не съм постигнал нищо материално. Единственото нещо което може да се нарече постижение е кирливата ми диплома, дето е пропита от пет години лишения, унижения и къртовски труд. Сегашната реалност ме приковала финансово и ми е предначертала съдбата да не мога да създам дом, да не мога да създам нормално семейство и изработените от мен-пари да отиват за вегетиране. Гледам безмълвно как "най-хубавите" ми години си отлитат в надпревара с останалите овце за търкалящите се жълти стотнки, подхвърляни от престъпници и политици. Някой ми казват - Ти си млад, не говори така! - Ама аз младост не помня да съм имал.  Пада ми се само честта да гледам геноцида и да се "наслаждавам" на успешния прехода от развит социализъм към нео-комунизъм в най-чист вид. Живеем, както казват някой в свободна страна, ама аз се чувствам роб. Роб съм на едни престъпници, дето се самонаричат "елит". Тези престъпници,  парите от пенсиите на моите и на вашите родители, ги дават на едни "хора", дето не могат да пишат, за да гласуват за тях. Тоя същия  "елит", парите от моите и вашите данъци ги дава на едни кибици, дето срещу 400 лева месечно са готови да бият по площадите, когото им заповядат, независимо от пол и възръст. Как го беше написал човекът с брадата? - "Закона е за роба!". За "елита" ,закони няма! Та мога да добавя тука още нещo :  - Робът се стреми към свобода, а свободния към съваршенство! Ако сме наистина свободни мисля, че в тази тема щяха да преобладават положителни отговори. - Хора, бъдете свободни !       

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #37 -: 23 Август 2008, 02:04:56 »
Цитат на: jopeto link=topic=722.msg9048#msg9048 date=1219444798
    В житейски аспект не съм постигнал нищо материално. Единственото нещо което може да се нарече постижение е кирливата ми диплома, дето е пропита от пет години лишения, унижения и къртовски труд. Сегашната реалност ме приковала финансово и ми е предначертала съдбата да не мога да създам дом, да не мога да създам нормално семейство и изработените от мен-пари да отиват за вегетиране. Гледам безмълвно как "най-хубавите" ми години си отлитат в надпревара с останалите овце за търкалящите се жълти стотнки, подхвърляни от престъпници и политици. Някой ми казват - Ти си млад, не говори така! - Ама аз младост не помня да съм имал.  Пада ми се само честта да гледам геноцида и да се "наслаждавам" на успешния прехода от развит социализъм към нео-комунизъм в най-чист вид. Живеем, както казват някой в свободна страна, ама аз се чувствам роб. Роб съм на едни престъпници, дето се самонаричат "елит". Тези престъпници,  парите от пенсиите на моите и на вашите родители, ги дават на едни "хора", дето не могат да пишат, за да гласуват за тях. Тоя същия  "елит", парите от моите и вашите данъци ги дава на едни кибици, дето срещу 400 лева месечно са готови да бият по площадите, когото им заповядат, независимо от пол и възръст. Как го беше написал човекът с брадата? - "Закона е за роба!". За "елита" ,закони няма! Та мога да добавя тука още нещo :  - Робът се стреми към свобода, а свободния към съваршенство! Ако сме наистина свободни мисля, че в тази тема щяха да преобладават положителни отговори. - Хора, бъдете свободни !       

Много верни неща си написал, веднага се досещам за стария герб на България, който по-скоро символизира надгробен паметник - създадена (родена) 681 унищожена (умряла) 1944

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #38 -: 23 Август 2008, 17:46:39 »
Май за "умряла" трябва да се смята 1989.  :( Преди имаше държава,макар и тоталитарна.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #39 -: 23 Август 2008, 20:00:57 »
Че това държава ли беше?
Баща ми чака 14 години за да има привилегията да си купи червен Москвич... В Италия се чака няколко месеца за червено Ферари. Всеки Петък вечер се гледаше руска телевизия, програмата "Время", скапани руски филми и всякаква подобна тор. При цена от 40 стотинки за руски филм киносалоните бяха празни и ни издаваха (тоест задължително ни продаваха) едно картонче със емблемата на "Асамблея знаме на мира" (една от малоумните измислици на плешивата дъщеря на правешката кратуна), което се явяваше нещо като членска карта и важеше за всякакви дебилни соц. филми, с което се надяваха да си напълнят киносалоните, но те си оставаха празни. Интересно защо ли при цена от 95 стотинки, когато даваха Междузвездни Войни или Индиана Джоунс, кината бяха препълнени. Имаше магазини като Кореком, в които се продаваха срещу долари всякакви удоволствия, но го имаше и момента ако си купиш долари на черно и те хванат, идва някакъв тъп милиционер, арестува те и ти държи сметка откъде ги имаш. Един Ливанец по онова време ми купи касетофон Хитачи с отделящи се колони на негово име, иначе трябваше да се принудя да притежавам някое изделие от типа на ВЕФ или Финезия, на което да си слушам касетките (и те корекомски, защото руските и ОРВО-то за нищо не ставаха) със музиката, която някои тиквеници се опитваха да забраняват (е, колкото и да ги е яд - не успяваха). В училище ни караха да пишеме писма на непознати съветски другарчета - е, не написах нито едно, за сметка на това сега разните скайпове и месинджъри са ми пълни с контактите на стотина да ги наречеме условно "жители на Западна Европа", с които сме си фиркали по кръчми итн, докато някога имаше и тиняци, които да те натопят ако разговаряш с някой чужденец и после пак при малоумниците в районното да пишеш обяснения "тоя какъв е, от къде го познаваш, какво си говорихте итн". Имаше информационно затъмнение и цензура за всичко (или поне така се опитваха да го направят, но с променлива успеваемост, за тяхно най-огромно съжаление). По тази тема може да се пише още много, но не искам да ме обвинят че се опитвам да политизирам форума и още по-малко да хваля сегашните престъпници или да обяснявам че сега е по-добре от тогава. Единствено се радвам, че тези гореизброените "мъдри решения" и правила вече не важат, ако тези времена бяха останали, щях да съм изгнил в някой трудов лагер или някой еничарин да ме е застрелял с отровна сачма от чадъра си  :(

Затова, като година на смъртта/разрухата посочвам 1944 г. - края на нормалната Българска държава
« Последна редакция: 23 Август 2008, 20:03:36 от br118 »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #40 -: 23 Август 2008, 21:28:04 »
Аз и също не  мога да възхвалявам годините от 1944 до 1989(то няма и кой-знае с какво),но наистина безспорен факт е , че от 1989 и държавата съществува само на хартия-нищо не функционира в нея нормално оттогава.

 
Цитат
(и те корекомски, защото руските и ОРВО-то за нищо не ставаха)

Е-е-е-е,че не сте ли си купували от онези с приказките - много невзрачни на външен вид,много евтини и с доста добра лента.Ставаха удивителни записи.  ;D ;D ;D
« Последна редакция: 23 Август 2008, 21:38:02 от XRISTO »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #41 -: 23 Август 2008, 23:43:03 »
от тема на тема и темата за Суциализъмът дойде. според мен нормално и като се отчита факта, че живеем в спретната държава. има ЗА има ПРОТИВ, а важното е какво иска човек. СИГУРНОСТ и да му се казва какво да прави и тн или СВОБОДА да направи собствен избор и както се казва в анекдота "Аз постигнах всичко сам и никому нищо не дължа заради своите неуспехи". а добрата новина е че онова минало никога няма да се върне, каквото и да се случи!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #42 -: 23 Август 2008, 23:51:43 »
Цитат
а добрата новина е че онова минало никога няма да се върне, каквото и да се случи!

Дано си прав,защото още сънувам жанвиденовото време и се будя облян в студена пот.   ;D ;D ;D

Е-е-е-е,пък вие да не си направите изводи,че съм отявлен комунист.И аз като вас не мога да ги дишам и за това съм и бесен на времето след 10-ти,защото те дори изобщо не са спирали да ни управляват,а даже сега са още по-арогантни и нагли в дрехите на "честни" капиталисти.
« Последна редакция: 23 Август 2008, 23:56:19 от XRISTO »

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #43 -: 24 Август 2008, 03:31:35 »
Мдам... Спомням си и съществуването на "Показен магазин" - бакалия/зарзаватчийница, където веднъж в годината можеше човек да види що е това банан и да си купи - разрешаваха само по две кила ... имаше и виц за човека, който си купил банани и после коментирал: "Бе какво му се кефят толкова, то като му изхвърлиш костилката хем нищо не остава, хем едно безвкусно такова!..." Добре, че нещата се промениха (не в добрата посока за съжаление) и сега все пак може да се радваме и по отношение на хобито си на всевъзможни неща. Иначе щяхме да си караме на "Пико" и ако някой се сдобиеше с нещо друго, нямаше да смее да гъкне, че го има, защото - както писа br118 - "пак при малоумниците в районното да пишеш обяснения" това откъде го имаш, кой ти го донесе... От друга страна все си мисля, че колкото и да сме малки, колкото и да не представляваме интерес за ЕС, няма да ни оставят току така нашите търгаши да си разиграват коня, щото верно ще им прогнием и техните държави. А че начини има - има, но са "неофициални" и няма да се появят като информация. От друга страна ми прави впечатление, че работна ръка вече не се намира или поне се намира много трудно. В едната ми работа от една година търсят хора и така и не могат да намерят. В резултат на това работодателите започват малко помалко да кротват и да ценят хората, които им изкарват хляба. Факт - за една година двапъти съм искал увеличение на заплатата, и не само не ми отказаха, но и не промрънкаха по никаъв начин. Същото го чувам от различни приятели, които работят в различни области. Е, разбира се, човек трябва да натиска, но да бъде относително умерен в исканията си, защото ако поиска 2000 лева, едва ли ще стане. Обратната страна на монетата в този случай е, че причината да няма достатъчно работна ръка се корени в масовата емиграция на хората в активна работоспособна възраст. Така или иначе, сега - поне до известна степен - зависи да натискаме работодателите да се нормализират в представите си за заплащане, а не да ми обясняват, как няма пари, докато си карат мерцедесите. Отмира времето, в което можеха спокойно да ни казват: "Ако щеш; ако не щеш - аре вън, щото на улицата - гладни бол!"
« Последна редакция: 24 Август 2008, 03:33:39 от Maktub »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Доволни ли сте от постигнатото в живота?
« Отговор #44 -: 24 Август 2008, 11:30:07 »
Ok,съгласен съм с това което казвате по отношение на тоталитаризма.Но и сегашните диванета както и комунистите изкривиха разбирането за демокрация,свобода и др.Криво беше ткзс, сега какво е - един дебеловрат експлоатира сума ти народ.Да не би да получават нещо тези които бъхтат по полето.Ограбват народа така ,както и турчин не го е правил.Изкупуват мляко по 10ст., а го продават по лев на мандрите,те на нас по2.Кажете разликата м/у преди и сега към по добро ли е или към по зле.май второто.Да се направи нещо за тези 20 години.Да се смени един стълб или да се асфалтира 2 км. третокласен път.Всичко приятели е оставено на доизживяване.Ако имате път към Кърджали,Момчилград,Златоград не се учудвайте ако видите стари хора с кофи цемент да оправят пътната настилка.Тези хора са наясно,че никой не мисли за тях,нито Дпс ,нито СДС ,нито комунягите.Това не е сводода и демокрация.Това е слободия.Сегашното време за голямо съжаление е  епизод от творба на великия А.Константинов.Замислете се колко български автори бяха изхвърлени от програмата в училищата.Защо?Защото  всички които взимат властта от 1989 насам искат само 1 -прост народ.Мога да ви кажа ,че почти успяха с поколението родено около 1989г.На тяхно место може би ще учат за Стоичков,Е.Бакърджиев,Ж.Виденовци и други лумпени.
И накрая когато тези олигофрени ми върнат 1/10 от спокойствито по улицата,по градовете,когато видя поне 10 говеда в зандана от рода на Златисти ,Сребристи  и Дзъркали /очи/ ще мога да кажа-да ,нещо се постигна.Дотогава ще я караме ден за ден 8)
« Последна редакция: 24 Август 2008, 11:32:28 от muncho »