Автор Тема: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...  (Прочетена 39167 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Е , може би трябваше да пиша в заглавието "кой ще прави макет" , ама нали това желаем всички  ;D

направих си труда да дръпна нещо от руски сайт , дето пък са го снимали от ... и т.н.
Обаче и много хубаво и прегледно всичко , та реших да стартирам тази тема с малко идеи , или предложения,или съвети .... кой както иска да го възприема ...надявам се да ви е полезно все пак.Може и коментари да направите , и своите идей и схеми да оставите (ама да не го направите като в галерията с макетите - уж всички бяхте "за" пък никой не си качи скицата на коловозното развитие  ???).



(ще ги кача по отделно , че са обемни , да има за всяка скрол отдолу...)

« Последна редакция: 27 Август 2008, 16:16:15 от pach »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #1 -: 27 Август 2008, 16:13:05 »
Ето и второто



 ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #2 -: 27 Август 2008, 16:13:43 »
А сега третото...



 ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #3 -: 27 Август 2008, 16:14:22 »
Ьйде пак ...



 ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #4 -: 27 Август 2008, 16:15:57 »
И петото...



Е драги моделисти - какво ще кажете по темата?
 ::) ??? ;D ;) :) 8)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #5 -: 27 Август 2008, 16:17:20 »


мноооо'о гъзария има в двойния обръщател:)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #6 -: 27 Август 2008, 18:51:28 »
Като ще е гарга - да е рошава!И аз си мисля за някакъв обръщател,но напоследък ми се ражда идея да направя някакъв линеен,не знам дали е възможно, но ще е по - лесно да се изработи изцяло от мен , а и като че ли един комплекс от депа с правилна форма ще ми излезе по-евтин.Пък и даже ако щете ще е по-лесен и сам дори да го изработя.Някъде даже съм виждал нещо подобно , ми се струва.А колкото до релсовото развитие,не знам как е с вас , колеги , но на мене ми е много трудно да проектирам с програмата . Не че не и разбирам,а събирам , събирам,събирам релси и ...накрая излиза някаква безсмислица без идея и място за гари и тунели.Пък и е трудно на компютър да си правя наклоните-не си ги представям изобщо.Смятам един ден , като се поосвободя,да събера един плот с размера на бъдещия макет и да посглабям експериментално-така,според мен,може човек да има по-цялостен поглед върху нещата.  :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #7 -: 27 Август 2008, 23:20:56 »
Такааа,акъл даде ,скица също,сега ако ми предоставиш и един обръщател ще видиш какво депо ще измайсторя ;D ;D.
Хубави снимки си качил ,екстра изглеждат ,ама като го видя само обръщателя -250 евра и ... ::).
А скица на коловозите в моя макет  съм качил  :P .Другите се ослушват ;) :D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #8 -: 28 Август 2008, 13:34:36 »
Цитат на: muncho link=topic=739.msg9192#msg9192 date=1219868456
Такааа,акъл даде ,скица също,сега ако ми предоставиш и един обръщател ще видиш какво депо ще измайсторя ;D ;D.
Хубави снимки си качил ,екстра изглеждат ,ама като го видя само обръщателя -250 евра и ... ::).
А скица на коловозите в моя макет  съм качил  :P .Другите се ослушват ;) :D
Вярно се ослушват , та ме разколебават дали да качвам тук чертежи на обръщателя дето сам си правя  :P :P :P.
Като стане готов тук май снимки ще кача а на теб по личната и чертежите ще пратя ... ;)

ето една старичка идея , сканирам съм я от старите списания...















 ;D ;D ;D

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #9 -: 28 Август 2008, 15:27:25 »
В наши дни може и да се окаже сложно намирането на този компонент/"джойстик" дето е разграфен с цифри от 0 до 9  ;D а и дали при всяка маневра ще трябва да се подава командата "Ало"?  ;D
А сега по въпроса относно темата - депо сигурно всеки ще има, дори и да е само едно хале, друг е въпроса за обръщатела, относно него все още се колебая, но съвсем наскоро ми изпадна оферта за 1 брой на Флайшман на доста келепирна цена та вече започвам да се замислям  ???

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #10 -: 28 Август 2008, 15:48:56 »
Щом ти е изгодна цената - купувай !!!
Само провери каква е дължината на Флайшман , че не си спомням ,на последната среща при Жоро ,  от кой точно се оплакваше Николай (nikolayjpm) от Пловдив... :(
Спомена че в НО май всичките ги има , ама не помня кой не му харесваше - казваше че при завъртане с БР52 отгоре му стърчели буферите много грозно навън ...
Той тия дни май не е влизал тук , че нещо не харесва компютрите ...
Колкото до телефонната шайба , все още ги има по села и паланки , но тя може да се смени с елементарна електроника която подава нужният брой импулси в последователност по една жица  ;)
Примерно 7-ми коловоз - 7 импулса и останалото е ясно ...
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: 28 Август 2008, 15:53:06 от pach »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #11 -: 28 Август 2008, 16:17:12 »
Коя 52-ка, с конденз. тендера ли?  :(
Тва е лошо, щото баш таквази имам.
Абе цената му е такава че четири стърчащи буфера лесно се преглъщат, ще си въртя другите кочини с него (а и дизелите  8) ), а ако се наложи 52-ката - ще използвам "силата"  ;)

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #12 -: 28 Август 2008, 16:34:02 »
Макетът с телефонната шайба ме връща години назад, когато всеки брой на Modelleisenbahner се изчиташе от кора до кора и публикациите се знаеха наизуст. Та, собственикът на този макет беше построил цялата автоматика на телефонни релета(влкючително застопоряването на моста), а с шайбата набира на кой коловоз да застане обръщателя.За отбелязване е, че всичко, без подвижния състав и релсите, е самоделка.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #13 -: 30 Август 2008, 20:20:50 »
Абсолютна лудница... кефи на макс  :o

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1339
  • Рейтинг: 206
Re: Кой ще има депо на макета? Ето класиката в ...
« Отговор #14 -: 01 Септември 2008, 22:53:01 »
Обръщателя е най-голямата гъзария дето съществува в жп-моделизма!  Няам по-красива джадажа според мене. И аз имам някой скици и идеи за самоделка, ама просблема с точното позициониране на обръщателя и коловоза  си ми седи още  в главата. Иначе контактуването съм го  измислим. Но да знаеш май като се замисля бих дал по  скоро 200 euro за купешки.В ТТ иначе го произвежда само Fleishman.  На живо съм го разглеждал в един приятел с Най-големия макет, споед мен в Бъгария. Обръщатетля още не е инсталиран, защото не беше предвидено място за него на масата. Сега се прави специално допълнение. Иначе в  Conrad предлагаха едно време обръщатели в H0 Без механизъм за смешни пари. Те са добра основа за самоделка в ТТ.