Автор Тема: Среща на 30.08.08  (Прочетена 15168 пъти)

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Ще има ли среща...
« Отговор #15 -: 31 Август 2008, 19:36:08 »
Има ли снимки от 30.08?

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Ще има ли среща...
« Отговор #16 -: 01 Септември 2008, 05:33:32 »

Има Яско, най-после нещо нашенското и парно!





















CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Ще има ли среща...
« Отговор #17 -: 01 Септември 2008, 05:42:00 »

И още красоти:






































;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ще има ли среща...
« Отговор #18 -: 01 Септември 2008, 08:08:55 »
Ахахахахах тия на последната снимка тримата УбъФци що така сте ги наказали?  ;D ;D ;D
Между другото виждам нов модул ;) Дайте да го разгледаме по-обстойно, не се стискайте ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Ще има ли среща...
« Отговор #19 -: 01 Септември 2008, 10:33:34 »
Мда , ето малко фотоужас ( ;))

Модул нов нема...



но един от "старите" вече има наполовина сглобен мост...



който присъства вече активно в снимковият материал...



и така да започна с нещо наистина нашенско...







теглещо нещо подходящо - донесената от Красимир композиция от "щуки" , при това осветена от самият него.















Всъщност първоначалният му влак бе с контейнери на ...Механо. ;)



ама следващият път ще измием витрината , че то от фотографи и слънце - нема место около модулите за снимачите като мен... :-[





Дезирото на Shatci вече си е пълен комнлект... ;)



имаше и още няколко композиции и машини от различна тяга , епоха и т.н.













...накрая след като бяхме разглобили модулите , аз "изнахалствах" и получих разрешение да видя какво толкова тежи в кутийте на Жоро дето от сутринта ги пренасях ... Та в най-тежката се оказа цяла "Selfmade" военна композиция начело с една БР24 .Мдааа , оръжието си бе в такова количество ,че наистина тежеше!!!
Да се надяваме на следващата среща Жоро да я донесе (ама тоя път той ще си я влачи ;D) тази военна гарнитура , да я видим на релсите...

От таз месечната среща направих за мен си някой изводи.
1.при сглобяването на модулите , колкото и да внимаваш , все нещо ще се обърка.Аз бях разменил местата на женският и мъжки съединители от електромрежата , но благодарение на сравнително добре подготвеният и извършен монтаж , трансформацията (макар и като временно решение) мина за една цигара време .
2.С Владо стигнахме до още един важен извод .Този форум тук е за споделяне на опит (освен всичко друго) и не е лошо кой с какъвто проблем  се  е сблъскал , или нещо е правил за първи път , а тук няма информация - да качва тук главострошаването си и резултатите от това си действие . Така следващият който се заема с такова действие и този проблем , ще има вече някаква увереност и основа от която да почне , а защо не и да "подобри" информацията по конкретният въпрос.
В нашия с Владо случай , той не се сетил да напише какви проблеми е имал с оборудването на свойте обръщателни уши на макета си , в частта - "подкачване и настройка на електрониката", аз също не се сетих да го питам , па макар и задочно какви изненади може да имам и резултата...повтаряне на вече изминат път , на принципа на проби и грешки , като дори имам съмнения , че цифровото управление на Жоро , май в тези "неоторизрани" действия даде фира... (временна надявам се ;))
3.При  подкачването на модулите в система , трябва да се подхожда доста по "професионално" и резултатите ще са налице - май вече трябва да направим нещо като "чек-лист" в каква последователност , какви действия и точно как се работи при тази операция , за да имаме 100 % точност на резултатите.
На мен ми се наложи да се "поизпотя" защо "ухото" не работи на цифрово управление , докато не открих елементарна грешка - не бяхме проверили дали то е електрически изолирано от останалите части на системата и разбира се една от релсите се бе "забила" в съседният модул.("дефекта" бе отстранен с помощта на две монети "втъкнати" между челата на модулите в непосредствена близост до релсите , и вече имаше необходимото електроразделяне на същите  ;))

Ами това е в общи линии...за сега.
« Последна редакция: 01 Септември 2008, 17:03:22 от pach »

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Ще има ли среща...
« Отговор #20 -: 01 Септември 2008, 14:56:35 »
1. Много хубав става модулът на Пач, едно удачно разнообразие измежду останалите с моста и поразчупения релеф!  Тънкият материал на моста му придава елегантност и те кара да се взираш по-внимателно! Остава да потече реката, че за сега - суша ...

2. Владо, чудех се дали да закача снимките на 14.41 в темата за него, но реших че нещата някак ще се разпокъсат. Ако искаш закачи ги където решиш, ако не ти харесват - ще направим други!

3. Малко ми големеят снимки с размер настрани 1024! Такива са чудесни за разглеждане в компютър, но за форум малко не стават - винаги има скала отдолу и тя е чак след последната снимка - става малко неудобно. Ако кажете, ще ги слагам 800х600, но не съм голям фен!

4. Нека авторът на темата коригира леко заглавието като й сложи дата, за да не се получи объркване в бъдеще!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Ще има ли среща...
« Отговор #21 -: 01 Септември 2008, 15:11:44 »
Много са си добре големите ти снимки - красота , а за да има скрол под всяка , аз например ги качвам по една две на куп , тогава скрола е под ръка... ;) и така докато се наместят всички ...
 ;D ;D ;D
-----------------
Реката сега се казва "Сухото дере" , макар Васко да заподозря , че е писуар за домашният ми любимец... ;D.Ако стане водата , някой ден ще я полеем и прекръстим... ;) на нещо по подходящо (Пещерска маааастикъ :-* например или "Джак Даниелс &River") и готово!
 ;D ;D ;D

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Среща на 30.08.08
« Отговор #22 -: 01 Септември 2008, 15:19:46 »
Цитат на: CALLlO link=topic=742.msg9353#msg9353 date=1220270195
4. Нека авторът на темата коригира леко заглавието като й сложи дата, за да не се получи объркване в бъдеще!
...готово...
Аз бях доста замаян от вида на BR 011.065-0. Страхотен локомотив, една от целите ми (вече). Яд ме е, че не кандисах да дойда навреме за 14.41. Като гледам снимките... направо ми пада шапката.

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Среща на 30.08.08
« Отговор #23 -: 01 Септември 2008, 15:22:25 »
Това с имената на реките е много болна тема. Има една много красива река, кояте се влива в морето на южния плаж на Китен. Винаги съм си мислел, че се казва "Китенска река" - наивник, като се поинтересувах по-внимателно се оказа ... "Кара дере" ...

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re: Среща на 30.08.08
« Отговор #24 -: 01 Септември 2008, 15:37:06 »
Може би трябваше да поясня кое на кого е, но ще го направя сега:

14.41 - Vlado
011   - Vaskopf
64     - Жоро
01.5  - от витрината на магазина
сивата цистерна - също
119   - Vaskopf

Другия път ще подкарам и ТТ-то от витрината, че и там има много нови красоти!
« Последна редакция: 14 Септември 2008, 14:20:42 от CALLlO »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Среща на 30.08.08
« Отговор #25 -: 01 Септември 2008, 16:02:22 »
Написах кратък коментар относно срещата в главния сайт. :)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Среща на 30.08.08
« Отговор #26 -: 01 Септември 2008, 17:07:35 »
Срещата е била супер, жалко, че не успях да присъствам. 14-ката вече е без забележки станала е перфектно. Едно голямо Браво на Влади. И също така цистерната на Holcim и 119-ката са прекрасни.  :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Среща на 30.08.08
« Отговор #27 -: 01 Септември 2008, 17:14:20 »
Да отстраня една неточност , допускана упорито тук ...

Модул нов няма ...
Този бе показан на срещата през юни







Но нали имаше ограничения по скорост и го взривиха партизаните през юли  ;D ;D ;D та това му е въстановеният външен вид...

но един от "старите" вече има наполовина сглобен мост...



който присъства вече активно в снимковият материал...







А открийте разликите...
 ;D ;D ;D




TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Среща на 30.08.08
« Отговор #28 -: 01 Септември 2008, 18:02:19 »
Благодаря Ви приятели!
Благодарение на форума ставам съпричастен към това което се случва на всяка сбирка!

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: Среща на 30.08.08
« Отговор #29 -: 01 Септември 2008, 18:37:02 »
Страхотни модели и невероятно добри снимки