Автор Тема: Един четириосен в ТТ - как се развива през годините...  (Прочетена 3881 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12269
  • Рейтинг: 1313
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Тъй като имам този модел на закрит четириосен товарен вагон от тъй наречените "въртушни" влакове и в по-ранна изработка на същата фирма "Тилиг" - реших да им направя едно кратко сравняване в снимки ...
Открийте седемте разлики  ;D ;D ;D





























Ами това е... разликите са минимални но от съществено значение.Ако използвам термин от стендовият моделизъм - матрицата на коша е същата от преди 10-тина години , но слава богу няма признаци на износване , но пък има качествен скок в надписите - страшно добре очертани букви в ръбовете им.Има и още един цвят включен при надписите освен белият - вече е решетките за "хартията" са черни . Има разлика в детайлността на талигите , като се приближават до истинският им вид.Монтаж на курцкуплунгите позволява вече сбирането им във влак - буфер до буфера , като тук има едно "отстъпление" - вече няма "ляв" и "десен" буфер (плосък и изпъкнал) а са еднакви.
Но пък още не съм направил ходови изпитания , тъй като ми дожаля да ги пусна по старите ръждясали "п"-релси , а новите "Т" профирни още ми ги броят при Жоро. ::) ;D ;D ;D
В талигите вече се монтират метални колооси , което ме хвърли в размисъл , гледайки старите пластмасарки (а познайте какви мисли ме споходиха  ;D ).
В резултат като се сложи и много приятната кутия на която освен каталожният номер си е описана надлежно и епохата (на мен ми е в помощ - така и не ги научих нито по серии , нито по епохи...).
И нещо което ми хареса - Тилиг са си сложили ново (поне за мен) лого - което сега не си спомням дословно на немски , но ми звучеше катоооо.... ::) " ТТ е най-доброто"!!! :P
 ;D ;D ;D

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1342
  • Рейтинг: 208
Re: Един четириосен в ТТ - как се развива през годините...
« Отговор #1 -: 01 Септември 2008, 22:57:45 »
Значи - "ТТ - идеалният мащаб!"   ;) ;D