Автор Тема: Макетът на Станислав Загорчев в НО  (Прочетена 27169 пъти)

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Макетът на Станислав Загорчев в НО
« -: 02 Септември 2008, 02:57:44 »
На свой ред и аз се реших да сбутам в стаята си и един скромен Г-образен макет. Надявам се в скоро време да бъде реалност, въпреки всички неудобства, а и изключително бедния ми подвижен състав (засега).
И така ето за какво става въпос:
Оптималният вариант за резмери е този, показан по-долу на снимката.
Мисля, че ще са достатъчни за да бъде макетът на 2 нива. А те са:
Тръгвайки от гарата на север, в края на кривата по основното трасе започва плавно изкачване към малък мост или надлез (в зелено), след който следва слизане до първоначалното ниво към гарата.
Отново изхождаки от гарата, но този път през стрелката надясно към глухите коловози, предстои слизане, със същия наклон, като при изкачването към моста, минавайки под него към двата глухи коловоза. Предполагам, че при това изпълнение наклоните ще се поберат в нормите. По  мои изчисления разликата между двете нива ще е между 11 и 13 см. Мисля, че е достатъчна височина за надлез.
За другите 2 разклонения не съм решил с каква кота да бъдат изпълнени.

Колкото до пейзажът - признавам, че съм много бос в това и нямам идея какъв може да бъде.

Общо взето е това. Надявам се по-опините да споделят опита си и да ме насочат към нещо.
 :) ;)
« Последна редакция: 02 Септември 2008, 03:00:30 от staff123 »

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #1 -: 02 Септември 2008, 03:51:36 »
Поздравления за начинанието, staff123. Как мислиш да разположиш макета спрямо стаята и - най-вече - откъде ще го гледаш? От североизточният ъгъл (ако се предположи, че чупката в югоизточната част ще бъде край комин) или обратно - североизтъчният ъгъл на макета ще бъде в ъгъла на стаята, пък ти ще заставаш предимно в югоизточната Г-образна чупка?

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #2 -: 02 Септември 2008, 04:03:43 »
Северната и западната страни вървят по стени, като при северната има прозорец, който не се отваря. При западната също има прозорец, но той е по-на юг от края на макета и се отваря. От всички други страни има изглед към макета с изключение на североизточната страна с дължина 1.10м, тъй като там има ракла и легло. В крайна сметка "основният" изглед ще е откъм вдлъбнатата чупка, т.е от югоизток

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #3 -: 02 Септември 2008, 04:24:55 »
Следователно изкачването ще бъде в планинска или поне хълмиста месност, иначе би било нелогично да бъде само естакада, а дори и да е естакада ще се получи следното: изкачването, което започва от северозападния ъгъл ще минава в най-високата си част точно покрай въпросната чупка на югоизток и ще се спуска до кота нула в югозападния край. Следователно издигнатата част от макета ще бъде точно пред теб и всяко нещо, което ще искаш да правиш, да поправиш или дори да поставиш дерайлирал вагон в северозападната част, ще представлява проблем, защото ще трябва да се пресягаш през планината и моста. От друга страна, заставайки в югоизточната чупка, ще виждаш точно пред теб планината, която ще закрива поне частично останалата част от макета. По-логично е да завъртиш нещата така, че планината в най-издигнатата й част да бъде в северозападния ъгъл, докато ниската част на макета да бъде пред теб, към чупката.

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #4 -: 02 Септември 2008, 16:52:41 »
Проектът се замразява временно поради възможността за поместването му в друго помещение. Преговорите започват след няколко часа и се очаква да завършат до вечерта (надявам се).  :)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #5 -: 02 Септември 2008, 18:01:19 »
Цитат на: staff123 link=topic=753.msg9442#msg9442 date=1220363561
Проектът се замразява временно поради възможността за поместването му в друго помещение. Преговорите започват след няколко часа и се очаква да завършат до вечерта (надявам се).  :)

Нищо като при Бербатов ли се заформя ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #6 -: 02 Септември 2008, 19:03:37 »


 ;D ;D ;D

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #7 -: 03 Септември 2008, 01:06:30 »
Цитат на: staff123 link=topic=753.msg9442#msg9442 date=1220363561
Проектът се замразява временно поради възможността за поместването му в друго помещение. Преговорите започват след няколко часа и се очаква да завършат до вечерта (надявам се).  :)


Айде де, прати депеша от фронтовата линия, че седим и не знаем да пеем ли "Венсеремос" или да се ослушваме за нископрелитащи подмакетни конструкции  :P

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #8 -: 03 Септември 2008, 14:56:19 »
Цитат на: toniemi link=topic=753.msg9443#msg9443 date=1220367679
Цитат на: staff123 link=topic=753.msg9442#msg9442 date=1220363561
Проектът се замразява временно поради възможността за поместването му в друго помещение. Преговорите започват след няколко часа и се очаква да завършат до вечерта (надявам се).  :)

Нищо като при Бербатов ли се заформя ;D

Ама Бербатов вече е там, където трябва. ;D
Проблемът в момента се оказва местоположението, т.е. кв. Овча купел. Не ме обнадеждиха думите "Ти тука знаеш какъв е квартала и как се разбиват врати и апартаменти". Но не вярвам някой да открадне влак. Освен ако не е някой като нас.  ;D.
Някакви мнения?

Voodoo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #9 -: 03 Септември 2008, 15:13:54 »
Честно казано и мен ме съмнява някои да открадне влак.  :)



PS: Моя се намира в хола на жилището, малък е, но за сметка на това като дойдат гости е атракция... :)

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #10 -: 04 Септември 2008, 14:43:20 »
То не че при мен има какво да се открадне като подвижен състав и т.н., но все пак...

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #11 -: 04 Септември 2008, 22:38:28 »
Тази сутрин, гледайки тавана в стаята ми, се сетих за една "врътка".
Дали не може макетът да е на платформа, окачена на тавана, която да се вдига и сваля с въжета и макари или нещо такова?
Ако е възножно това, бих могъл да увелича размерите му (макар и с малко), а на практика да запазя пространството, което имам в момента без макет.
Какво мислите?

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #12 -: 05 Септември 2008, 00:08:17 »

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #13 -: 05 Септември 2008, 00:32:28 »
Много хитро, но трябва да си направя ремонт на стаята.
А това не въврви за момента.

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Станислав Загорчев в НО
« Отговор #14 -: 05 Септември 2008, 03:38:45 »
Цитат на: staff123 link=topic=753.msg9499#msg9499 date=1220557108
Тази сутрин, гледайки тавана в стаята ми, се сетих за една "врътка".
Дали не може макетът да е на платформа, окачена на тавана, която да се вдига и сваля с въжета и макари или нещо такова?
Ако е възножно това, бих могъл да увелича размерите му (макар и с малко), а на практика да запазя пространството, което имам в момента без макет.
Какво мислите?

Из форума някой беше постнал наскоро линк към снимки на такъв макет, окачен на тавана, така че има възможност. Само че трябва да е много здраво захванат, за да строшени глави в непредвидени гравитационни инциденти.  ;D А и ако макетът е в хола, не зная как ще го възприемат останалите обитатели  ???