Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 67982 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Идеята за тази тема ми възникна покрай дискустирането на тема модули...
И така:
1.Рано или късно ще си направим клуб (юридическо лице).
със всичките му салтанати - устав , членски внос , помещение и т.н.
2.В този клуб трябва да решим за клубният макет - размера е ясен  ;D , а мотива ....(смятам че ще имаме макет нали?)
съответно - материали , клубни машинки , клубна колекция и т.н.
3.Пак тук ще трябва да решим същото и за модулите и тяхното бъдещо развитие.
.
.
.
.
.

...и т.н.
Който се сети още и друго да допълва надолу - темата е отворена за всички...

------------------------------------------------

Та от тук да направя едно предложение - в повечето бели страни , клубните модули освен всичко друго са резултат на предварително обсъдена темата по-горе (т.3-та) и в следствие на това обсъждане и взетите решения , имат изготвен план на определено количество модули (прости и сложни , скъпи и евтини , основни и свързващи и т.н.)които освен това могат , поради универсалността си (от стандартите на клуба) и не без помощта на свързващите (каквито са  моя , на Адри и Иво) модули , да се правят минимум три различни конфигурации , най-общо казано , голяма , средна и малка.Като трите освен по големина се различават и по взаимно разположение на модулите , съответно гари , междугария и т.н.Аз това го имам за основна специфичност на модулите - универсалността им.Ако искате , ще си събера линковете , снимки и помощни материали по този въпрос и ще ги кача тук.
Когато имат такъв план в клуба , вече е ясно - всеки си избира според възможностите (финансови и моделистки) модул (модули) който ще прави и ...ясно е!
СРокове не се поставят , помощ било то финансова или моделна , винаги се оказва - просто това си е неразделна част от един клуб и неговите цели , а резултата е ясен смятам на всички?!!!
Та дайте ако искате да почнем някакви начални обсъждания (не че сме регистрирали клуба де...) защото сега се залагат основите на модулите в бъдещият клуб , а те както сте се уверили , се множат макар и с по-бавни темпове от тези дет ни се иска (по-въпроса брат Адри е най-сведущ  ;D) така че по-добре "рано от колкото късно".
Тази еретична мисъл която изказах на последната модулна среща - "Те тия модули може и да ги изхвърлим някой ден?!!" си беше чист майтап . А за да не стане майтапа истина , очаквам вашите мнения и предложения тук!
Все от някъде трябва да почнем , а ?
« Последна редакция: 05 Октомври 2009, 10:17:01 от zazo »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Паце, аз съм ЗА!
Които ме познават по-отдавна, знаят от кога повтарям: Не сме ли организирани в клуб - сме никой. Но знаеме, че у нас най-трудно се работи в колектив, в екип. Затова и досега се събираме по хобистки сбирки, но като индивидуалисти. В момента в който стане въпрос за клуб и членски внос - всеки или млъква или разтяга локуми.
Още веднъж: аз съм ЗА!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

Апетитът идва с Яденето !

Затова е нужно да се 'палнат' хората , дори и нещо малко да разиграем - 5-6-7 фремота - но да има стил , да е хем завършено , хем да дава възможност за upgrade .

На мен това 'палване' ми липсва .
Страхотен късмет е , че имаме Жоро и неговия магазин - демек - терен. Това е златен шанс да построим трасе .
Помислете - хубаво осветление , цифрово управление , уют + няколко медии , снимки и материали в пресата = реклама , популярност , нови поклоници , клиенти , фенове !
Дотогава е добре да сме вече клуб , с лого , с членски внос - част от който да подпомага Жоро , защото той си има разходи , а ние си идваме и си отиваме , нали?
Всичко си зависи от нас !Аз мога да доведа екипи от ТВ , от Радиостанции, да оргнизирам м-лите в пресата , които (със съответните рекламки скрити вътре)да са ни от полза .
После ще направим връзка и с други организации , да ги поканим с техни модули , пък и ние да им гостуваме ( на Табаков ще му вържем ръцете за да не чертае през цялото време)
и т.н.

НО!
Трябва да имаме база - нещо за-вър-ше-но и стилно !
То ще ни обедини надявам се .

Я три пъти "Ура" !

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518

На мен това 'палване' ми липсва .

Така де - викай ми прометейчо! ;D

Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518
Страхотен късмет е , че имаме Жоро и неговия магазин - демек - терен. Това е златен шанс да построим трасе .

Да ни е жив и здрав ! Докато го има и ние ще пребъдем с модели! ;D

Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518
Помислете - хубаво осветление , цифрово управление , уют + няколко медии , снимки и материали в пресата = реклама , популярност , нови поклоници , клиенти , фенове !

Ама това е моделистки , не нощен клуб бря - кви фенки , кви пет лева? ;D

Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518
Дотогава е добре да сме вече клуб , с лого , с членски внос - част от който да подпомага Жоро , защото той си има разходи , а ние си идваме и си отиваме , нали?

То като си направим клуб с членски внос , и помещение ще си наемем , ама по-съседски на Жоро - сакън ако испуснем некой влак! ;D

Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518
Всичко си зависи от нас !Аз мога да доведа екипи от ТВ , от Радиостанции, да оргнизирам м-лите в пресата , които (със съответните рекламки скрити вътре)да са ни от полза .

Те тва не го схванах (подчертаното с червено)??? :-[

Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518
После ще направим връзка и с други организации , да ги поканим с техни модули , пък и ние да им гостуваме ( на Табаков ще му вържем ръцете за да не чертае през цялото време)
и т.н.

Ех мечти, мечтииии...особено за Табаков!!! ;D ;D ;D

Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518
НО!
Трябва да имаме база - нещо за-вър-ше-но и стилно !
То ще ни обедини надявам се .
На 100 % си прав!!! И аз се надявам!!! ;D

Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518
Я три пъти "Ура" !

Ура!Ура!Ура!
 ;D ;D ;D ;D ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Колкото и да ми е неприятно, трябва да призная, че съм съгласен с pach  :P ;) :-*
Само идеята за клубен подвижен състав не ми хареса.
Останалото е наистина НЕОБХОДИМО... членски внос както за материали, така и за истинско помещение, а не да пречиме на Жоро, а и дай Боже скоро и още модули...............
Тааааааа аз съм ЗА!


Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9888#msg9888 date=1221657518
... да оргнизирам м-лите в пресата , които (със съответните рекламки скрити вътре)да са ни от полза .
Материалите в пресата?

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
а/ м еда лите
б/ м атериа лите
в/ м ета лите

за помощ от приятел ползвай Жорето !

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
М-ТЕЛ-ите в пресата  :D :D :D
Или Мюслите...
Ох огладнях аз и е време да си ходя в къщи май  8)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


но може и м анга лите :)!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Ааааа! Пък аз си го разтълкувах "мърлите в пресата" и реших ,че Адри нещо има да им прави!!!

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Металите ми хареса повече пъъъъъъъък (тропам с краче недоволно)  ;D

Сега по темата... ще трябва да си назначим и отговорник и касиер и т.н. Както и ще трябва да се гласува парите за кои материали отиват и да се смята месечния бюджет...

Някакви ориентировъчни идеи за членски внос? 20-30-50 ? 4-4-2  :D
Не сериозно... по тая тема трябва доста неща да се обсъдят, но определено е за ДОБРО! И аз съм твърдо ЗА!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: EMPEROR link=topic=790.msg9893#msg9893 date=1221658788
Колкото и да ми е неприятно, трябва да призная, че съм съгласен с pach  :P ;) :-*
??? ??? ??? ::) :o
Цитат на: EMPEROR link=topic=790.msg9893#msg9893 date=1221658788
Само идеята за клубен подвижен състав не ми хареса.
Имаме ли си устав , членски внос , помещение , материали , машинки , макет , модули , срещи с гости от други клубове и т.н.(редът е показателен) то си следва и подвижен състав.Какъв е аргумента "против"?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Последното повдигнато от EMPEROR (колкото и да му е неприятно) обикновенно при юридическите лица и сдружения с идеална цел , се урежда с устава им.То там си е като закона и библията на клуба.

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Ти "мърлите в пресата" остави на Адриан,
как да ги омае, той е подкован!!! ;D ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Тук ще цитирам по памет Gervasii: Членският внос трябва да се определи чак като се сметнат всички месечни разходи. Сега няма смисъл да се умува колко да бъде, но с оглед на разходите по наем, СОТ, ток, вода и т.н. под 50лв. не го виждам.