Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 67987 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Това е само пример - хобито ни си е скъпичко все пак...
Имам поглед над някой устави на сродни дружества (включително и ж.п.моделистки) но още всичко е само в крайно суров прочит .Опитвам се да намеря как са го реализирали другите ...Търся контакти и опита им , та времето напоследък хептем кът ми стана... от тия контакти да не се изсула под някоя маса , вече ме е страх!
 ;D ;D ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Кажи си думата br118!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Хайде бре момчета - кво се умълчахте?
 ;D ;D

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
На мен идеята много ми допада. Най-важното е хората обаче да имат търпимост към вижданията и идеите на останалите и от самото начало да е ясно какво е този клуб и какво не е.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Аууу ,
ми то BR118 ima Имен ден бре !!!

Честито ! ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Цитат на: zazo link=topic=790.msg9912#msg9912 date=1221662693
Най-важното е хората обаче да имат търпимост към вижданията и идеите на останалите и от самото начало да е ясно какво е този клуб и какво не е.
БРАВО!!! От тази по-кратка и ясна формулировка здраве му кажи.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
здравейте юнионисти!!!!!!!!!!! клубни мераклии!!!!!!!!!!! идеята е супер и е яка и гъзарска ;D ;D ;D ;D. отчитайки народопсихологията и дълбоките патриархални традиции на българския род нека както казват ингилизите "степ бай степ" да я караме. юбилей лесно се прави клуб малко по-трудно. според мен нека видим желаещите после останалото. предлагам среща в "хайд парк" не в "терасите". ШШШШШШШШШШегувам се ама нека всеки си помисли какво е готов да сподели и да даде и тогава беседата да продължи!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Аууу , Gervasii е в окото на празника !! ? ШШШШШШШШШШШШШШШШШШуменско , нали :
Наздравеееееее!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
По-скоро по закон би трябвало да е сдружение с нестопанска цел.(така казва жената-тя работи във фирмено отделение към съда и е наясно с тези работи) Таксите за регистрация са към 50-тина лева,а ако искате да спестите разни адвокатски хонорари,които понякога са и 600-700 лева  ??? за тази услуга само кажете-единственото,което ще се плати са държавните такси(както писах по-горе , към 50-тина лева),аз ще имам грижа да придвижа документите.Ако намерението е сериозно,пишете , че да ви кажа какви документи да подготвите.  ;)
« Последна редакция: 17 Септември 2008, 21:44:50 от XRISTO »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg9926#msg9926 date=1221676191


Аууу , Gervasii е в окото на празника !! ? ШШШШШШШШШШШШШШШШШШуменско , нали :
Наздравеееееее!

неееееееееееее ШШШШШШШШШШШШШШ от шегувам се

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
:) Супер идея. За логото мога да помогна. Много ми хареса казаното от Zazo "Най-важното е хората обаче да имат търпимост към вижданията и идеите на останалите" Звучи ми като девиз или по съвременната думичка слоган.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Мда , прави сте за търпимостта , но чак пък в девиза...там трябва да е нещо по оптимитично , изначално ...
Христо , по всяка вероятност ще ползваме услугите ти , ако не изцяло , то поне за консултации...
Както казва Гервасии - стъпка по стъпка!
 ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
В случая фремо модул по фремо модул :)
А пък XRISTO наистина би бил полезен :) И тия 50лв за очереждаването на клубчето ми се струват доста символични, така че ето как със задружни усилия в крайна сметка може и да успеем да реализираме и ние нещата както се правят в "белите държави"...

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Цитат на: XRISTO link=topic=790.msg9928#msg9928 date=1221676969
По-скоро по закон би трябвало да е сдружение с нестопанска цел
Този въпрос е дискусионен. Защото, когато дойде време да правиме изложба, една макар и символична входна такса ще има. Не става въпрос да правим големите печалби. Въпрос на принцип, искаш да гледаш скъпи влакчета - плащаш.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Жоро е много близко до истината  ;D
Цитат
(1) Клубът може да извършва като допълнителна стопанска дейност, свързана с предмета на основната дейност, издателска, информационна, консултантска, дизайнерска, програмистка дейност, мениджмънт и маркетинг в областта на железопътният моделизъм. Приходите от допълнителната стопанска дейност, която се регулира от нормите на българска право по отношение осъществяването на стопанска дейност, се използват за осъществяване и постигане на клубните цели.
(2) Клубът не разпределя печалба

(с червеното е моя замяна на другата дума в оригинала).

Това е извадка от устава на сроден клуб в България , който е регистриран по този закона за сдруженията или по точно "ЗАКОН ЗА ЮРИДИЧЕСКИТЕ ЛИЦА С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ".