Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 68726 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #225 -: 15 Септември 2009, 10:28:13 »
Цитат
...от последните обсъждания тук мина почти година...
..и като гледам сме на етап от преди две години...

Шатси, реално положението много се е променило. ИМА вече един клуб /сдружение/... Друг е въпросът дали това може да бъде преглътнато от някои...  :no: За две години обаче е невъзможно да се променят многовековните нашенски принципи от сорта на "Я не сакам да съм добре, сакам Вуте да е зле", "Пре*би другарче", "Кви са тея, да не са по-умни и знаещи от мен", "И сам воинът е воин" и т.н. Развитието на дебатите показва, че това важи с пълна сила...

Цитат
Всичкото това е може би за да бъдат изчистени и най-малките детайли и да има яснота и прозрачност

Жестока заблуда е, че безкрайните коментари, дрънкане, ръсене на акъл, мерене на *ишки, манивели, щанги, манометри, мащаби, производители и т.н. ще донесе до изясняване на всяка евентуално възможна, потенциална и хипотетична подробност... Цялата човешка история е показала, че с много приказки НИЩО не се прави. Все е трябвало да се появи една твърда ръка, която да направи нещо от раз... Иначе още да си бяхме в първобитно-общинния строй... :pleasantry:

Както каза един ден Венелин, сформирането на Клуб е освен всичко и своего рода социален експеримент.. докъде се е променило мисленето и манталитетът на българина за 20 години "демокрация"... Май доникъде, не мислите ли?  :fie:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #226 -: 15 Септември 2009, 10:47:36 »
Тема(та е): "Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща".
а кой прави коментарите??!!!!!

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/board,39.0.html

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/board,40.0.html

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/board,41.0.html

Твърдата ръка трябва да бъде подкрепена поне в началото...
Обаче това не става като се правят мили очички на тоя или оня, а и се спотайваме зад благовидното "служебно съм възпрепятстван" или "вие там решете -  аз съм "за"...
Най-обичам друг да ми свърши работата - така ми остава повече време да критикувам и се бутам при "другите"...
Много е лесно когато някой ми извади кестените от огъня , пък аз после да коментирам със самочуствието на член от клуба...Така този става лошият, а аз  гарантирано съм знаещ, можещ и най-вече добрият.Ми така де ...не искам да се карам с никого, аз ползвам готовите резултати и никой не може да каже нещо лошо за мен.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #227 -: 15 Септември 2009, 11:38:22 »
Аман вече. Що трябва кой да е клуб да е някаква тотална масовка, всички да са членове и "Урааааааааааааа", за общото благо. Дори ако питаш мене колкото повече клубове има толкоз по-добре, ако ще да са по 5-6 човека всеки. Плурализъм на идеите и заниманията, всеки да може да си намери мястото.

Но не фалшиви интриги трябва да се плетат. Пикото голяма уста извади. Това нямало да стане онова нямало да стане.

Лично аз няма да участвам в никой клуб, докато не се появи "моя" клуб, ако ще и след 20 години да е това. Нямам нищо против единствения съществуващ клуб досега, но не ми се реставрира макет в 1.  Значи ли това, че не участвам или си направя мой клуб с още 5-6 човека, искам да подливам вода на другите. Глупости са това.

Евала за усилията, които полагате и за това, че давате инфо, колкото често можете. Правете това което ви кефи.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #228 -: 15 Септември 2009, 14:41:18 »
Съгласен съм със Зазо - стига вече караници кой е по по най, кой е пръв, по-добър, по-заслужил, по-работлив, по-красив, по-як или Господ знае още какво. Нека да възприемем друг подход, този на абсолютния плурализъм - всеки избира това, което е най-изгодно за него и най му пасва на виждането и усещането за клубна дейност. Понастоящем има клуб за жп моделизъм - сдружение "ЖП моделисти". Скоро ще има още един клуб за жп моделизъм. Еми нека видим кой от тях най-добре си преследва поставените цели, работи за развитие на жп моделизма и за доброто на членовете си! Нека поставим нещата на конкурентна основа! Всеки клуб развива дейността си, привлича нови членове, доказва себе си и нуждата да го има изобщо. И тогава енергията ще отива за съзидание, а не в празни приказки, караници, интриги и в крайна сметка не по предназначие, на халост, в празното пространство. Тогава ще видим кой колко струва и има ли смисъл от съществуването си. След време може да бъдат създадени още такива организации. И какво от това?!?! Щом това ще е в полза на развитието и утвърждаването на хобито в страната ни.
« Последна редакция: 15 Септември 2009, 14:52:10 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #229 -: 15 Септември 2009, 15:11:25 »
Цитат на: Vlado link=topic=790.msg28375#msg28375 date=1253014878
... Еми нека видим кой от тях най-добре си преследва поставените цели, работи за развитие на жп моделизма и за доброто на членовете си! Нека поставим нещата на конкурентна основа! Всеки клуб развива дейността си, привлича нови членове, доказва себе си и нуждата да го има изобщо...

Точно този подход е най-грешният според мен...
Точно защото се гледа от този ъгъл - стават тези детски недорасли
движения " Кой е по- ,по- , най-".

Създаването на един клуб е за удоволствие и обединение на неговите членове , а не за участие в някакво си съревнование...

Това да не е някаква олимпиада по моделизъм ???

Цитат на: Vlado link=topic=790.msg28375#msg28375 date=1253014878
И тогава енергията ще отива за съзидание, а не в празни приказки, караници, интриги и в крайна сметка не по предназначие, на халост, в празното пространство. Тогава ще видим кой колко струва и има ли смисъл от съществуването си. След време може да бъдат създадени още такива организации. И какво от това?!?! Щом това ще е в полза на развитието и утвърждаването на хобито в страната ни.

Точно от такива грешни насоки , енергията изгоря не в съзидание , а в търсене на единоборство...
Смисълът на съществуването на един клуб, не е в доказването на неговите членове ,че са най-добрите, че нямат равни на себе си, че са сбор от "нарциси" и т.н.
а във взаимопомощта, споделянето на информация, подпомагане в движението по утъпканите пътеки, за да не се губи време в откриване на топлата вода и обединение за постигане на по-голями цели, каквито нито един самостоятелен хобист не би могъл да си и мечтае дори...

...извинете ме, но споделям лично мнение...

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #230 -: 15 Септември 2009, 15:28:58 »
Да кажа и мойто мнение. Това дето Пламен го е написал в горният пост до скоро и аз бях съгласен с него, но като видях колко много се различават мненията може би най-демократично ще е да има 2-3 клуба и всеки да си избира къде да членува.
Ако е идеята за един клуб, след като има вече регистриран един защо се прави втори тогава?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #231 -: 15 Септември 2009, 15:33:14 »
И аз уважавам твоето мнение, Пламене, но това не значи, че съм съгласен с него. Това пък е мое мнение!
Какво правим до тук - сбор от непримирими позиции, които водят до едно - безкрайно празнословие без никакъв реултат, отрицателни нагласи, разочарование и отдръпване на много хора от процесите на мечтаното обединение. Еми очевадно този подход не работи! А интересуваме ли се от това какво искат хората всъщност? Ми май не! Грижа ни е дали ще сме първи, дали ще сме единствени, да не ни се засегне честолюбието, инициативата, участието, приноса. Какъв е резултатът от тези наши напъни? Никакъв! Че какъв да е друг, след като само се караме! Тогава нека измислим нещо друго! Лично мое мнение е, че изходът е в свободата да избираш! Не клубът ще избира своите членове, а отделният член ще избира в кой клуб ще участва. Направи така, че утре аз да стана член именно на клуба, в който ти си член или учредител, а не на друг клуб. Убеди ме, че точно "твоят" клуб заслужава моето участие в него, но без да извиваш ръце, без да се държиш непочтено плюейки по другите организации с подобна дейност. И ще спечелиш с държанието си не само мен, но и моите приятели, приятелите на моите приятели и т.н. А тогава пък ще се види кой клуб държи за своите членове и иска да се развива, кой ще оцелее и кой не. И може би ще се окаже, че въпреки сегашното привидно разделение, разединението е пътят към обединението.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #232 -: 15 Септември 2009, 15:38:08 »
Не знам за вас как е, но аз за себе си знам много добре какво искам да правя и в КлубА. Също така знам и с кои/какви хора искам да го правя. Иделният случай е тия две неща да се удовлетворяват в максимална степен. Но понеже сме хора и сме различни, разбира се бих направил компромис с едното за сметка на другото.

Не бих участвал в клуб, в който не познавам или не ми допада никой от хората, дори и да се занимават точно с това, което ми е най-интересно, както и обратното, всички да са ми приятели, но да събират салфетки (да ме прощава Адри знам, че са му слабост  :pleasantry:).




Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #233 -: 15 Септември 2009, 15:49:05 »
Цитат на: pach link=topic=790.msg9883#msg9883 date=1221656123
Идеята за тази тема ми възникна покрай дискустирането на тема модули...
И така:
1.Рано или късно ще си направим клуб (юридическо лице).
със всичките му салтанати - устав , членски внос , помещение и т.н.
2.В този клуб трябва да решим за клубният макет - размера е ясен  ;D , а мотива ....(смятам че ще имаме макет нали?)
съответно - материали , клубни машинки , клубна колекция и т.н.
3.Пак тук ще трябва да решим същото и за модулите и тяхното бъдещо развитие.
.
.
.
.
.

...и т.н.
Който се сети още и друго да допълва надолу - темата е отворена за всички...

------------------------------------------------

Та от тук да направя едно предложение - в повечето бели страни , клубните модули освен всичко друго са резултат на предварително обсъдена темата по-горе (т.3-та) и в следствие на това обсъждане и взетите решения , имат изготвен план на определено количество модули (прости и сложни , скъпи и евтини , основни и свързващи и т.н.)които освен това могат , поради универсалността си (от стандартите на клуба) и не без помощта на свързващите (каквито са  моя , на Адри и Иво) модули , да се правят минимум три различни конфигурации , най-общо казано , голяма , средна и малка.Като трите освен по големина се различават и по взаимно разположение на модулите , съответно гари , междугария и т.н.Аз това го имам за основна специфичност на модулите - универсалността им.Ако искате , ще си събера линковете , снимки и помощни материали по този въпрос и ще ги кача тук.
Когато имат такъв план в клуба , вече е ясно - всеки си избира според възможностите (финансови и моделистки) модул (модули) който ще прави и ...ясно е!
СРокове не се поставят , помощ било то финансова или моделна , винаги се оказва - просто това си е неразделна част от един клуб и неговите цели , а резултата е ясен смятам на всички?!!!
Та дайте ако искате да почнем някакви начални обсъждания (не че сме регистрирали клуба де...) защото сега се залагат основите на модулите в бъдещият клуб , а те както сте се уверили , се множат макар и с по-бавни темпове от тези дет ни се иска (по-въпроса брат Адри е най-сведущ  ;D) така че по-добре "рано от колкото късно".
Тази еретична мисъл която изказах на последната модулна среща - "Те тия модули може и да ги изхвърлим някой ден?!!" си беше чист майтап . А за да не стане майтапа истина , очаквам вашите мнения и предложения тук!
Все от някъде трябва да почнем , а ?

Аз имам няколко конкретни предложения:
1. Макет в мащаб НО, понеже е най-разпространен и има най-голямо предлагане.
2. Клубна колекция в администрация БДЖ (вече закупихме първият локомотив BR52 Roco, който ще бъде преправен на серия 15 БДЖ)
3. Епоха 1960-1970 година-така ще има и ТРИТЕ видове тракции-парна, дизелова и електрическа (което предполага всеки модел от клубната колекция да бъде пребоядисван и надписван по БДЖ)
4. Модулите за клубния макет да бъдат изработвани не както досега, всеки модул от един човек, а да има специализация- един изработва челата за всички модули, друг полага релсите на всички модули, трети озеленява всички модули, и т.н.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #234 -: 15 Септември 2009, 15:57:06 »
Аз също зная какво искам: искам спокойствие, за да творя, защото там съм най-силен; не искам бюрокрация, а улеснения пак, за да творя; искам да помагам на другите моделисти и споделям с тях всичко, което съм  научил в практиката, искам аз самият да черпя от опита на другите, искам да привличам нови почитатели на хобито, защото същото това хоби е много хубаво и трябва да се популяризира и не ме интересува кой какъв е след като ми създава нерви, около мен се въртят интриги и хората се изтрепват за власт, а не за да правят модели, макети пр. и съответно ако всичко това ме кара да се чувствам некомфортно и ме отдалечава от любимата ми дейност. И няма да участвам в никой клуб насила, защото никой не може да ме накара да участвам въпреки волята ми в каквото и да е и в тоя смисъл клубът трябва да се бори за мен, а не аз за него.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #235 -: 15 Септември 2009, 16:36:39 »
Цитат на: pavel75 link=topic=790.msg28377#msg28377 date=1253017738
Да кажа и мойто мнение. Това дето Пламен го е написал в горният пост до скоро и аз бях съгласен с него, но като видях колко много се различават мненията може би най-демократично ще е да има 2-3 клуба и всеки да си избира къде да членува.
Ако е идеята за един клуб, след като има вече регистриран един защо се прави втори тогава?

Павка , точно това казвам - клубовете се правят много и ще има и още , но не защото трябва да единоборстват един срещу друг!!!
Причините Зазо ги е показал от части...

Колкото до това - кой е бил първи , кой втори и т.н. това може да се каже от хората които дори не знаят за съществуването на първите два клуба още от миналият век ...Това да се наречеш "първи клуб" смятам , че отдавна не е целта на обединението сред хобистите.Защото никога не е било целта на занятието - първият клуб е създаден още през далечната 1978 г. И какво от това?

Цитат на: Vlado link=topic=790.msg28378#msg28378 date=1253017994
...
Какво правим до тук - сбор от непримирими позиции, които водят до едно - безкрайно празнословие без никакъв реултат, отрицателни нагласи, разочарование и отдръпване на много хора от процесите на мечтаното обединение. Еми очевадно този подход не работи!

Напротив , знам поне 10-15 човека с които отдавна (ама много отдавна - виж старите теми) сме на едно и също мнение, но забавянето дойде от там, че се опитахме именно да станем "приятни" на всеки един който нещо не му харесваше в нашите виждания.

Цитат на: Vlado link=topic=790.msg28378#msg28378 date=1253017994
А интересуваме ли се от това какво искат хората всъщност? Ми май не! Грижа ни е дали ще сме първи, дали ще сме единствени, да не ни се засегне честолюбието, инициативата, участието, приноса. Какъв е резултатът от тези наши напъни? Никакъв! Че какъв да е друг, след като само се караме!

Ние се поинтересувахме, някой ни го казаха , други се отдръпнаха а трети започнаха всячески да пречат, да създават сплетни и интриги , та резултата ни е такъв...
Докато първите и вторите напълно ги разбирам - да това не е техният клуб - о`кей - няма нищо лошо в разликите ...
 Но виж третите ...ами тях никога няма да ги разбера - "поръчка" ли изпълняваха , от злоба ли пречеха ? Или едната завист ги задвижи?
 Така или иначе те отпадат по един, или друг начин и то не от клуба,
 а от самият живот ...
На лъжата краката са къси и интригите рано или късно излизат на яве...

Цитат на: Vlado link=topic=790.msg28378#msg28378 date=1253017994
Тогава нека измислим нещо друго! Лично мое мнение е, че изходът е в свободата да избираш! Не клубът ще избира своите членове, а отделният член ще избира в кой клуб ще участва. Направи така, че утре аз да стана член именно на клуба, в който ти си член или учредител, а не на друг клуб.

А защо трябва да "направя така"?

Никого не съм му извивал ръцете , именно защото съм за свободата на избора ...нима някой ще влезне насила в каквато и да е организация , в случая клуб ???
Без желание се влиза само на едно място...

Никого никога не съм карал на сила...няма и да го сторя.
Колкото до това дали клуба ще избира своите членове , позволявам си да те поправя - изборът е взаимен - и човека ще си избере клуб , но и клубът също трябва да реши дали иска този човек.Точно в това се заключава свободата на избора - всеки е свободен да реши какво иска и е свободен именно в това си решение

Цитат на: Vlado link=topic=790.msg28378#msg28378 date=1253017994
Убеди ме, че точно "твоят" клуб заслужава моето участие в него, но без да извиваш ръце, без да се държиш непочтено плюейки по другите организации с подобна дейност. И ще спечелиш с държанието си не само мен, но и моите приятели, приятелите на моите приятели и т.н. А тогава пък ще се види кой клуб държи за своите членове и иска да се развива, кой ще оцелее и кой не. И може би ще се окаже, че въпреки сегашното привидно разделение, разединението е пътят към обединението.

Аз "мой" клуб нямам , но дори и да имах , пак казвам той не би, бил създаден за да се съревновава , за брой "привлечени" членове , нито за име, нито за място под слънцето...
От тази гледна точка , един клуб не се занимава със "убеждаване" от типа елате при нас , щото "другите" са по- лошите и т.н.
Не това са целите на клуб в нашето хоби - поне аз не го смятам така.

Колкото до "плюене" по сродни организаций, съжалявам , че въобще влезнах в този дебат тук, но не съм аз този който го прави...тя в момента сродната организация е една и ако съм смятал да я оплювам или възпирам по какъвто и да е начин , нямаше да бъда сред малцината научили за нея още преди да е започнала да се осъществява, нито щях така искрено да се радвам , когато видях , документите за излезналата регистрация , нито да си позволя да представя нейният председател на вас и в частност Иво!
Винаги съм бил абсолютно добронамерен спрямо тях, и винаги съм бил честен във взаимоотношенията си с хората от това сдружение.

За съжаление дори и в този ред някой се подадоха на клюките и интригите, дадоха ухо на глупостите говорени тук и там, и започнаха да се чудят какво да правят...

А пък това говори само за себе си и не става въпрос за тепих , че да се боря за когото и да е било.
Цитат на: Vlado link=topic=790.msg28381#msg28381 date=1253019426
... И няма да участвам в никой клуб насила, защото никой не може да ме накара да участвам въпреки волята ми в каквото и да е и в тоя смисъл клубът трябва да се бори за мен, а не аз за него.

За бога Владо - кой те е карал на сила да влизаш в която и да е организация?
Времето на тези организации отдавна свърши!


----------------------------------------------------------------------

А за останалото само ще кажа - мина времето на кухите декларации - една година (че и повече мина както каза Шатси) и резултата е отново този...
Идва време на действие...
Това е като при отборите ...или влизаш в ритъм и кондиция , или отбора продържава ,
 а ти очакваш следващият момент за "Назрял ли е момента за клуб?"

Рано или късно всеки ще открие клуба които иска - в това съм сигурен!

----------------------------------------------------------------------

Цитат на: Сaprycorn link=topic=790.msg28380#msg28380 date=1253018945
...

Аз имам няколко конкретни предложения:
1. Макет в мащаб НО, понеже е най-разпространен и има най-голямо предлагане.
2. Клубна колекция в администрация БДЖ (вече закупихме първият локомотив BR52 Roco, който ще бъде преправен на серия 15 БДЖ)
3. Епоха 1960-1970 година-така ще има и ТРИТЕ видове тракции-парна, дизелова и електрическа (което предполага всеки модел от клубната колекция да бъде пребоядисван и надписван по БДЖ)
4. Модулите за клубния макет да бъдат изработвани не както досега, всеки модул от един човек, а да има специализация- един изработва челата за всички модули, друг полага релсите на всички модули, трети озеленява всички модули, и т.н.


Ясене , запомни си предложението , ще потрябва...
 ;D ;D ;D :good: :good: :good:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #236 -: 15 Септември 2009, 16:50:33 »
Тъй като забелязах, че на места в от мен написаните мнения припознаваш себе си като пример и обект на коментар, ще те разочаровам - нямах предвид никого персонално, а говоря по принцип.
А що се отнася до другото - ще поживеем, ще видим. Времето ще покаже кой е прав и кой крив!
п.п. Пламене, след повторно прочитане на мненията ми обаче на едно място констатирах посочване на твоята персона като евентуален автор на отричани от мен неща (относно "твоя" клуб), което е в следствие на слабости при формиране на текста, а не целенасочени действия, за което приеми моите извинения. Пак повтарям, всичко е написано принципно и не визира конкретна личност!
« Последна редакция: 15 Септември 2009, 17:15:48 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #237 -: 15 Септември 2009, 17:09:36 »
Владо , още от малък са ме научили , като си видя или чуя името да се разпознавам (дори когато е и от теб казано или написано) , така че какъв е проблема ?

Впрочем аватара ми (pach) не е псевдоним (за справка: виж  наказанието ти за моя бан), а аватар (или "никнейм") за този форум - и дори той ми е съставен от трите имена...

Псевдоними слагат в едни други организации ,
на които никога не съм бил привърженик!!!
 :yes: :yes: :yes:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #238 -: 15 Септември 2009, 17:16:42 »
Написах уточнение в по-горното мнение!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #239 -: 15 Септември 2009, 19:22:35 »
който каквото иска да говори но е факт АЗ сте си играя с който искам, тъй че темата е оспамена. ако някой не му харесва че има алтернатива и се събират хора да си играят с кеф си е негов проблем. така че аз предлагам темата да бъде закючена и толкоз.