Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 68002 пъти)

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #240 -: 15 Септември 2009, 19:25:45 »
В последните десетина поста се вижда светлина в тунела..
Изкават се мнения препоръки и предложения без да се дърляме за глупости и се усеща конструктивизъм . Усеща се още и ВЗАИМНОТО УВАЖЕНИЕ и зачитането на мнението на другите ,което е показателно за това ,че СМЕ УЗРЕЛИ ЗА СЛЕВАЩАТА КРАЧКА  и вече е време да я направим...
 На всекиго е ясно ,че мненията ни не могат да съвпадат на 100% , но дори и само за това ,че се занимаваме с едно и също хоби би трябвало да ни сближава повече и да не се излагаме с приказки кой е по-по-най , кой е по-крив или кой по-прав...

Всъщност целта ми със "събуждането " на темата беше да се види колко  и кои от нас все още радуват за идеята ...И макар че се влючиха ограничен кръг от хора се разбра ,че  сме по-близо до реализирането на тази идея.. :hi:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #241 -: 16 Септември 2009, 12:53:53 »
И аз да си кажа какво мисля по въпроса, пък после който ще да се сърди...
Аз съм ЗА правото на избор и ПРОТИВ разединението.
ОК хубаво е да има много клубове и всеки да отиде там където идеите му да съвпадат с целите на дадения клуб. Но това е приложимо в Германия, Англия, Австрия... и къде ли не... ОСВЕН в България. Причината е следната... ние сме една шепа хора, а сме тръгнали да се делим. ОК един не иска да възстановява железница дето не му е присърце, друг не иска друго, трети трето и т.н. Кажете ми обаче при 20 човека и 2 клуба (т.е. по 10 човека на клуб) как точно ще се издържат тези клубове и ще развиват клубна дейност??? С какви средства? От месечните вноски на 10 човека?
От друга страна наистина има грандиозно разминаване на интересите на двата клуба... а сигурно и в самите тях ще се появят отделни групички... и май от време оно сме свикнали да се делим... делим... делим... докато накрая стане едно голямо какво - НИЩО.
Затова май не ми се ще да съм член на нито един клуб и да си вършея по макета в нас. Не ми се искаше да е така, но уви натам клонят нещата. Много лошо... 20-30 човека да не можем да се разберем по между си, а уж хобито ни трябваше да ни сплотява... А хората в чужбина и по 1000 човека са в клуб, но се разбират. Проявяват компромиси, работят заедно. Ние щом с 20-30 не успяваме, за какъв клуб говорим, развиване на клубна дейност и привличане на още хора към идеята?
Жалко наистина...

Всеки си има трески за дялкане и НИКОЙ не прави изключение... ама дайте поне по това, в което си приличаме, да го насочим в нещо конструктивно и градивно...
« Последна редакция: 16 Септември 2009, 12:55:44 от EMPEROR »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #242 -: 16 Септември 2009, 13:53:48 »
Няма лошо Лъчо -  това си е твойто мнение...и все пак ( :drinks:) хората които не си харесат нито един клуб, или просто предпочитат домашният макет (тоест домашният клуб), също има място под слънцето.
Доколкото разбирам основната идея на Иво за този сайт е да остане средището на "единството в различията".(това го цитирам по памет от девиза на някаква държава май...)
Сайта е и ще си остане (надявам се) мястото където ще се събираме въпреки различията в мащаби, клубове, колекции, възможности , опит и знания.
Но само ако спрем наистина да се заяждаме с едни , да толерираме глупостите на други и т.н.

Сайта е и ще си остане място най-вече за обмен на информация, при условие ,че всички я споделят искрено, вярно и точно.

Тогава всъщност ще се получи нещо все пак!
 ;D ;D ;D

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #243 -: 16 Септември 2009, 14:18:38 »
Сайта и форума никой не ги намесва :)
А кой какво ще прави си е въпрос на личен избор и това никой на никого и никога няма да отнеме :) Аз не налагам мнение, а просто излагам моето такова.
В интерес на истината в думите на всеки откривам неща общи или сходни идеи с моите и въпреки всичко има разделение между хората :(
Та така... аз пожелавам успех и на двата клуба и ще се радвам и двата да се развиват успешно. Най-отговорно заявявам, че нямам нищо против нито единия клуб, нито другия, нито срещу един или друг човек от форума. ДА имам търкания с доста народ, но не изпитвам лоши чувства към НИКОГО. Затова ще се радвам всяко едно ново начинание да се увенчае с успех и дори след време бих се включил там, където бих могъл да съм полезен (стига да ме искат останалите  :lol: ). Толкоз от мен по въпроса :)

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #244 -: 16 Септември 2009, 14:31:09 »
Правете секс а не воина имаше една поговорка та така бръм значи аз против другия клуб нямам нищо нали освен разни търкания
с някой хора ама то си е нормално за това сме си и хора за да сме различни все пак в хобито се различаваме ето на Пач е по
ландшафта и макетирането и тн и тн много ясно че хора от различни поколения и с различен начин на мислене и различни идеи
и начина на изпълнението им ще имат търкания къде кой кого не разбрал и тн и тн тъи че давайте да си правим кефа
и да спрем да се ловим за гушите при най малкия намек за инъкомислие и тн и тн и тн

аи със здраве  :yes:


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.
« Отговор #245 -: 16 Септември 2009, 14:43:17 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=790.msg28435#msg28435 date=1253094833
,,,
Аз съм ЗА правото на избор и ПРОТИВ разединението.
...
И аз също! ;D