Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 69812 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Ей, обща работа не се прави с конфронтация, а с изслушване на чуждото мнение и възпримане на най-доброто, пък било то и такова, което не споделяме изцяло. Компромисът е неразривна част от този процес. Иначе ще се изпокараме и от идеи за клуб ще преминем към идеи за бойни действия. Затова нека проявим търпимост към мнението на другия, пък накрая ще решим какво да се прави. Нали умуваме нещо общо, колективно. Или не е така?
п.п. За сведение на pach, ще се направи нов раздел с наименование "Клубът" или нещо такова, където ще се обсъжда всичко свързано с начинанието. 
« Последна редакция: 30 Септември 2008, 15:06:29 от Vlado »

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
zazo,  в  моята  работа  съм  се  нагледал   на  човешки  грешки  и  разкайващи  се  хора.  Няма  да  сте  нито  първите  нито  последните.
Искам  да  ви  предпазя  от  грешни  стъпки. 
А  да  ме  обвиняваш,  че  заради  моето  мислене  държавата  ни  е  на  тоя  хал,  е  направо  смешно. 

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Цитат на: ritchie link=topic=790.msg10475#msg10475 date=1222771699
Аз  като  адвокат,  Ви  задавам  следния  въпрос :
Необходимо ли  е  този  клуб  да  е  непременно  юридическо  лице  (Ю. Л.) ?
На  кого  ще  му  се  занимава  да  обикаля  по  съдилища,  данъчни  и  всякакви
други  институций  за  които  можете  да  се  сетите. 
И  за  какво ?   Каква  полза  от  Ю.Л.   без  то  да  развива  стопанска  дейност ?
Отговорът  е  много  прост -  това  Ю. Л.   ще  трупа  само  разходи  и  разходи,
които  ще  трябва  някой  да   погасява.   И  от  цялата  работа  само  ще  се  загуби
интереса  и  мотивацията  към  хобито.
   Всеки  може  да  се  занимава  с  ЖП  моделизъм  без  да  е  необходимо  да  става  член  на  някакъв  клуб  или  друга  организация.   Та  те  ли  ще  го  мотивират  да бъде  по-активен  в  хобито ?
Затова  намирам  инициативите  в  това  отношение  на  някои  господа  за  напълно  безсмислени  и  отекчаващи.   А  за  орташката  работа  знаете  какво  е  казал  народа.

Винаги гледам да съм толерантен, но в горния пост не виждам нищо положително по темата с клуба. Дори и конструктивна критика не виждам. Ако регистрирането на юридическо лице, което и аз не смятам за задължително, е някаква фатална грешка, ОК нека го имаме предвид. Най-лесно е да се каже понеже хубавите неща стават трудно, дай никой нищо да не прави. Съжалявам ако съм засегнал някой.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1317
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Може би някога да се наложи да има и стопанска част (но без разпределение на печалба - точно май ЮЛ с идеална цел  е такъв субект...), за това също си е нужно регистрация . За да имаме лице пред държавните и общинските власти , също ни е необходима регистрация , за да събираме членски внос (например за помещение , машини , книги и т.н.) също трябва да се регистрираме ,представете си че си съберем пари и закупим нещо с гаранционна карта - чия собственост ще е ? Единствено клуб може да е събирателно на много такива дейности . Да не забравяме ,че хората излизат от клуба (дори като преселили се във вечните ловни полета...) а клубът и неговите активи остават негове си собственост , която ще си се управлява по надлежният ред , за да може да отговаряме и пред закона ...И законите на България да са приложими в този клуб!
 В противен случай само губим от горе изброените дейности , да не казвам ,че май и нямаме право да ги извършваме , защото в сравнително лош случай , може да бъдем обвинени в расистко сборище например или пък в най-добрият случай , да ни викат "махленските баби".
Ако искаме да се събираме на махленски клюки , не е нужно да правим модули и да се събираме при Жоро.Просто елате на пейката пред нашият вход и готово...
 ;D ;D ;D ;D ;D
Интересното е че Ричи преди известно време сподели ,че би оказал помощ за това-онова от неговото естество , пък сега има доста различно виждане.Но това си е негово право ...Всеки е добре да си прецени , оцени , реши и заяви каквото му душата мисли!
 ;D

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Помощ  на  никого  не  съм  отказал. Колегите  от  Пловдив  могат  да  го  потвърдят.  Но  всеки,  който  поне  малко  разбира  от  Търговско  право (Т.П.)  ще  ви  каже,  как  стоят  нещата, а  именно  колко  е  масрафа  за  откриване  на  ново  Ю.Л.
При  положение,  че  намерите  някой  да  го  направи  без  пари,  само  Държавните  такси  за  регистрацията  на  ООД  са  около 350 лв.  освен  това  се  изисква  да  бъде  внесен  по  сметка  в  банката  мин. 2/3  от  минималния  уставен  капитал - това  са  3500 лв.  Съществуват  и  още  няколко  съдебни, нотариални  и  банкови  такси ( около 150 лв.)  Така,  че  само  за да  стартирате  процедурата  по  откриване ( регистрация)  на  ново  Ю. Л.  ще  ви  е  необходимо  да  разполагате  поне  с  4000 лв.   Момчета  сами  сметнете   колко  членски  внос  трябва  да  събирате  за  тази  сума. И  заслужава  ли  си   да  се  прави. 
« Последна редакция: 30 Септември 2008, 20:39:03 от ritchie »

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Едва ли таксите за ООД и за ЮЛ с нестопанска цел са еднакви?

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Ти ги набута направо в 6-ти глух коловоз...  ;D Що да си не спретнат сдружение-както споменах предната седмица таксите съм им 50-тина лева.Верно,вие адвокатите може и хилядарка да обръснете някого за регистрацията,но аз се наемам да го направя абсолютно безплатно(без таксите,разбира се , за които ще ви изпратя бележките).А,и най-приятелска забележка:

Цитат
На  кого  ще  му  се  занимава  да  обикаля  по  съдилища,  данъчни  и  всякакви
други  институций  за  които  можете  да  се  сетите.


Пише се "институции" и прави лошо впечатление написано от ръката на висшист, с гимназиално образование съм и сигурно допускам и аз грешки,но тази е особено груба и не можах да се стърпя.  ::)
« Последна редакция: 30 Септември 2008, 22:12:57 от XRISTO »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Аз съм за...каквото решите такова ще е! Ясно е ,че софиянци ще се нагърбят с учредяване и формалности по клуба,така че каквото измислят това ще е.Ние от прованса много много да не плямпаме,ами ако може пари да им дадем. ;D .
Благодарение на Pach /тенкю пич ;D/ си имам официален докИмент за пред сОпругата ,тъщата,любовницата ,шефа и т.н. ;D ;D.
Прилагам образец как трябва да се попълни ;)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Таз чудодейна бележка я подписвам моменталически!  ;D

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Абе по така си е кога покажеш и докажеш на жената ,че не си бил  сам с некоя убавица на зелена тревица край бистра рекица ,положил главица на меката И цица;) :D,да взема да спра,а ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат
Вмъкни Цитат
Абе по така си е кога покажеш и докажеш на жената ,че не си бил  сам с некоя убавица на зелена тревица край бистра рекица ,положил главица на меката И цица;) ,да взема да спра,а

Ами ще вземе да рече:
Мойте не са ли меки-да си намерил някоя с по-твърдички.  ;D ;D ;D

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Предлагам всички които споменаваме думичката "клуб" да се събереме една вечер в някое заведение и да решиме какво всъщност искаме.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1317
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Мда , аз съм за!
Кога и къде ...
Както и КОЙ ???

Voodoo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Тая бележка направо ме преби.... :)

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Морето  не  е  до  колене и  по-дълбоко  ще  става.  Затова  не  си  вкарвайте  таралеж  в  гащите.  Ако  си  мислите,  че  регистрацията  на  клуба  по  ЗЮЛНЦ    ще  ви  излезе  по-евтино,  жестоко  се  лъжете.   Тук  дебнат  множество  капани  и  капанчета   в  блатото  на  бюрократичната  машина !
Ето  една  малка  част  от  това,  което  е  необходило  на  първо  време,  т.е.  само,  за  да  вземете  входящ  номер ,  преди  да  се  потопите  в  дебрите  на  съдебната  ни  система:
За  регистрация  на  ЮЛНЦ,  в съда трябва да се внесат следните документи:
1.Заявление за вписване.  Заявлението се подписва от всички членове на управителния съвет;
2.Устав ;
3.Протокол от учредително събрание;
4.Образци от подписите (спесимени) на лицата, които ще представляват сдружението – нотариално заверени;
5.Удостоверение за уникалност на наименованието;
6.Свидетелство за съдимост на членовете на управителния съвет;
7.Документ за платена държавна такса за вписване на сдружението.

За  издаване  на  документите  по  т.т: 4, 5, 6  и 7  се  заплащат  определени  държанви  и  нотариални  такси.
След  11.08.2005 г.  Сдружението  задължително  трябва  да  се  регистрира и  по БУЛСТАТ,  което  също  се  заплаща.

Цялата  процедура  не  рядко  се  проточва  повече  от  година  и  тогава  ще  ви  се  наложи  да  прибегнете  до  услугите  на  правоспособен  юрист,  който  да  ви  води  нещата  ( забелязах,  че  се   дразните  от думата  "адвокат" ).  За  град ,  като  София,  неговото  възнаргаждение  ще  е  не  по-малко  от  6-700 лв.,  а  може  и  много  повече.