Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 69436 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Имам познат (впрочем доста известен българин в друга интернет среда...) който регистрира сам (тоест с още няколко човека де - но само с помощ от адвокат на доброволни начала) подобно сдружение
в рамките на 1- 2 месеца , тъй като му бе необходима спешна легитимност пред държавните органи .
И по неговите думи "масрафа не можа да излезе и 200 лв".Всичко се направи на доброволни начала , но за съжаление човека е твърде зает да се спаси каквото може за България и българските музей , нещо от ония прословути танкове от отбранителна линия "Крали Марко", та се виждам с него един път на два-три месеца . На въпроса "Лесно ли е и какво и как се прави ?" отговорът бе "Ще ви науча , трябват ви 5 човека , малко документи , които и сами може да си извадите ,масрафа не можа да излезе и 200 лв , така че ще ви покажа...".
Човека няма интерес да ме лъже , защото сдружението се казва "Броня и чест" - самото заглавие говори достатъчно надявам се!!!.
И тъй като той , разбирата е зает човек , се надявах адвокатите и юристите от тук (завършили и още не... ;)) да помогнат , ама явно съм се заблуждавал ...
Преди известно време (може би две-три страници назад в тая тема ) заявих , че който не иска да се направи клуб , никой не мож го накара , но не смятам за необходимо да се връщаме само на реплики от рода:
"знаете ли колко е трудно..." ,
"тая няма да е бъде , че то българина..."
"абе то хубаво , ама нема да стане защото ..."
"аз съм се напатил , така че ще изчакам от страни..."
или още по-лошото - нахортуват се цял куп общи приказки пълни със заучени фрази , а като резултат нищо съществено не е казано освен дежурното "ами то така е , ще видя , ще реша , ще мисля и т.н."
 ;D ;D ;D
и т.н. и т.н.
Очаквах тук да се обсъждат въпроси от друго естество , като например , насоченост на клуба , членове , възможности и перпективи в близко и по-далечно бъдеще и т.н.
Като не на последно място и кой с какво може да помогне на доброволен принцип.
Може да се каже , че вече има известно раздвижване по въпроса , и за това Иво предлага да се съберем на живо (най-малкото че ще се видим хората заинтересовани от това дело - не вярвам от тук отричащите идеята да дойде на срещата ни ) хората със сериозно отношение.
Пак казвам , темата я отворих не за отпор на умните и нежелаещи , а за коментари на желаещите (и не толкова умни - маат на ентусиазъма в тях ;D) хора които се интересуват от основаването на клуб по железопътен моделизъм и история на железницата у нас.
Прави грозно впечатление - когато хората против се пънат да пишат тук , ние четем , умуваме и си правим бележки , но когато почнем ние (тези които ни вълнува истински клуба) да коментираме , мигом се скача и се започва с фрази за търпимост , човешки взаимоотношения и тем подобни, да се засягат от изказвания които най-малкото се тълкуват грешно , въобще познатият български синдром, за вола и телето!
Да трябва да има търпимост и добри взаимоотношения , но това става само когато се прояви толерантност и от двете страни...
Бих помолил тези които не помагат , да ни помогнат все пак малко ,
- Хора , като не искате и не помагате , моля , поне не пречете , а ???
 ;D ;D ;D

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 Аз  ви  излагам  фактите,  а  не  говоря  чул  недочул  от  тук,  от  там.
Истината  за  нещата  понякога  е  неприятна,  но  това  не  означава,
че  искам  с  това  да  ви  преча. 
Препоръката  ми  е  да  се  събирате  на  неформални  срещи  ( клубни  изяви ).
За  това  никой  няма  да  ви  иска  регистрация,  позволително  или  други  документи. 
 За  да  се  захваща  човек  с  регистрация  на  Ю.Л.  трябва  наистина  да  съществува  необходимост  от  това,  а  не  просто  на  някой  му  е  хрумнало  като  е  гледал  филмчета  за  клубове в Германия  и  Америка.
« Последна редакция: 01 Октомври 2008, 13:30:26 от ritchie »

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Малко късно видях темата ма да кажа и аз.
Идеята за клуб е страхотна. Подкрепям я с две ръце. Ако в бъдеще се намерят фенове които искат да си закупят неща с името на клуба или там някаквото си лого-тениски с щампи, шапки или аксесоари обаче си мисля че ще трябва да се направи фирмена регистрация и да се патентова лого. Все пак от такива неща с минимална надценка но по модерни за да се получи продадено количество ще се искарват пари за някои текущи разходи или за клубна железница защо не. А за членският внос това е ясно на всеки дето е членувал в някакъв клуб.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Аз пък ,като човек ,който е близко до "кухнята" ви казвам , че нещата специално в моят град никак не са сложни.Със сигурност би станало дори по-бързо от 2 месеца(сега точно срок не мога да ви кажа - човекът от фирмено е командировка,демек съм ерген  ;D ;D ;D)Ако намеренията ви са сериозни-още в събота или неделя ще ви уведомя за подробностите,изискванията и таксите.За какъв юрист си говорим,нали те подават документите си в съда и ако нещо не е в ред (често срещано явление) то въпросната молба за регистрация остава без движение,което ще рече , че от съда се диктува редът,тоест все едно изпитващ пред КАТ да отиде при инструктор,за да му обяснява онзи правилника или как се управлява МПС?!  :)

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
наистина интересна идея браво на pach който от явлено е поел иняцятивата в свои ръце
какво е необходимо за да се появи клуб какъвто и да е клуб една шепа хора малко пари и разбирасе един водач за да тръгнат всички подиря му осталото е то идва в псоледствие

аз бих предложил нещо когато попита една от преспективите която аз лично виждам е запознаването на широк кръг от обществото със железопътния моделизъм взирам подрастващото население
например създаване на регионални кръжоци давам само пример един от стотиците да не кажа хилядите
да ние не се намираме в Америка не сме и в Грмания но при повече желание и усърден труд целта на това мероприятие  ще бъде постигната

хора призовавам ви заровете всичко що е негативно вижте позитивните неща гледаите във преспектива
направете план за деиствие правим това и това до еди кога си след това правим следващото
всичко се създава стъпка по стъпка и винаги се почва от малкото нима хобито не ви е научило на нищо?
« Последна редакция: 02 Октомври 2008, 05:21:13 от piko1 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Това е линка на един малък клуб в западна Франция , който има изработен основен макет в НО ,участва в различни срещи и изложби , има колекция в НО и О , както и музейна сбирка , разположена на територията на четири стай с обща площ 500 кв.м.Издава четири бюлетина годишно , има собствена библиотека достъпна само за членове , събира минимални такси за членски внос и като допълнение на спонсорството си , има малки приходи с които се самофинансира от около 5000 чуждестранни туристи посещаващи го за една година (входните билети варират от 2,5 до 4,5 евро...).

http://www.museedurail-dinan.com/Pages/sommaire.html

Междувпрочем анимираното им лого никак не е лошо като идея!!! ;)
 ;D

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
:) та какво за срещата

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
 ;D какво е това фремо за готварски клуб ве... ???

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
:) Адри ... нали всичко хубаво на маса става. А, сега нещо сериозно. Благодарение на Спас вече имаме всички чертежи за Fremo модулите. http://www.railwaypassion.com/?cid=155&NewsId=34

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
коя прг отваря *dwg ?

ПП видях ,че има и *pdf   вариант ; всичко е ок
« Последна редакция: 06 Октомври 2008, 13:18:59 от Adrian »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg10754#msg10754 date=1223287872

коя прг отваря *dwg ?
Аз си я свалих от пред на сайта , май Иво беше я дал... ::)
По въпроса за срещата - и аз да попитам ...?

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg10754#msg10754 date=1223287872

коя прг отваря *dwg ?

На същия линк по-горе, дори е дадена програмата...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12277
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Докато ние се натутаме да се съберем , пловдивчани си направиха клуб!
 ;D ;D ;D ;D ;D
Те на такива сериозни хора аз викам истински моделисти-манияци!!!
Ако се ослушват ощи отговорните фактори , ще взема да кандидатствам в Пловдивският клуб , надявам се да ме приемат !?
Някой знае е ли кой им е тамадата и какви са условията за членство там? ::)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: pach link=topic=790.msg10909#msg10909 date=1223530036
...
Ако се ослушват ощи отговорните фактори ...

A някой ще ме уведоми ли кои изобщо са тези отговорни фактори, които са се наели със задачата или ще си ги пазите в тайна?

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Аз мисля, че ако се прави клуб, той ще бъде един за всички хобисти от цяла Б-я! А сбирките в П-в ще са част от дейността на този клуб ;)
Не е нормално да се делим!?! Аз така виждам нещата!!!