Автор Тема: DCC продукти на CT-Elektronik  (Прочетена 78769 пъти)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #15 -: 19 Ноември 2008, 15:38:15 »
SL74DA програмиран за Т9

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #16 -: 19 Ноември 2008, 15:46:02 »
Ок, като пристигнат ще ти се обадя! За да уточним адрес име и телефон

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #17 -: 19 Ноември 2008, 16:01:37 »
здравей, аз малко разбирам от немски, би ли ми пратил списък и цени на декодерите със и без звук. и един друг въпрос имаш ли функционален декодер - за осветление, стрелки и други подобни

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #18 -: 19 Ноември 2008, 18:47:44 »
DCX33 е функционален декодер с възможност за управление на до 4 функции и различни настройки за съответните управлявани у-ва.
Цената е:€ 22,00
Документация тук:
http://www.tran.at/Dokumentation/DCX33.pdf
Относно цените на звуковите комби(SL51 и SL74) и обикновенните декодери(DCX70, DCX51 както и DCX74) с различните им вариации(с проводници или с NEM куплунги и т.н) можеш да видиш тука:
http://www.tran.at/cgi-bin/P_List.pl
Документацията на немски и английски е тук
http://www.tran.at/Dokumentation/Dokumentation.htm
В ценоразписа има и автоматични декуплери към декодерите за маневрени локомотиви, вградени осветления със светодиоди за вагони, централи, усилватели, регулатори. Централите са двупосочни т.е. могат не само да подават информация но могат и да четат декодерите.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #19 -: 19 Ноември 2008, 20:23:25 »
Цитат на: widowmaker link=topic=804.msg13246#msg13246 date=1227101895
SL74DA програмиран за Т9
Едно малко, но важно уточнение:
Вероятно Т9 е пруският Т9.3, тип 1С (който през 1925 година става серия 91), тъй като има и пруски тип Т9.1, тип С1, от 1925 година серия 90!!!

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #20 -: 19 Ноември 2008, 22:33:08 »
който иска да продава да превежда инак тишина

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #21 -: 20 Ноември 2008, 06:58:38 »
Сметнах че не  е нужно 3-ти път да пиша от началото на тази тема до сега, че всичко което доставям задължително е с преведена инструкция на Български, ако това имаш в предвид. Ако пък искаш предварително, просто ей така да разгледаш нещо, ще ми кажеш и ще се опитам в рамките на няколко дена да го преведа(все пак не си изкарвам хляба с това и се налага и да работя неща не свързани с хобито в по-голямата част от денонощието) и да ти го пратя. Но въпреки желанието ми, е трудно да осигуря на този етап всички преводи на куп.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #22 -: 20 Ноември 2008, 07:52:02 »
Цитат на: caprycorn link=topic=804.msg13273#msg13273 date=1227119005
Едно малко, но важно уточнение:
Вероятно Т9 е пруският Т9.3, тип 1С (който през 1925 година става серия 91), тъй като има и пруски тип Т9.1, тип С1, от 1925 година серия 90!!!
Точно така, колега, пруският Т9.3, осева схема 1'Ct, в последствие, след национализацията през 25-та става 91.
Неслучайно съм сложил снимка, за да се знае за какво иде реч :)

gts.best

  • Trade Count: (56)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 702
  • Рейтинг: 8
  • N(1:160)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #23 -: 03 Юни 2009, 23:08:13 »
Здравейте, както вече писах направих няколко часов тест на локомотивите . Декодерите са "DCC продукти на CT-Elektronik", монтирани от Любомир. Декодерите са без звук и са монтирани в локомотиви N(1:160). Моделите декодери който са монтирани са:DCX74  и DCX70.  Декодерите са подходящи за N и HO. Отбелязвам следното:
--пълна съвместимост декодер--централа;--лесно и безпроблемно програмиране;--бърза и адекватна реакция на локомотива;
--широк диапазон на регулиране на различните функций (скорости, тръгване, спиране, "Тандемно " каране на два или повече локомотива, фина насройка според типа на двигателя ,осветление и др.);
--упътване на български;
--професионален монтаж;
Препоръчвам Ви тези декодери. Продължавам да си цифровизирам локомотивите с тях и сега следва следващото ниво е  "Декодер със звук", монтиран на няколко парни машини (стига това да е възможно).
За Любо мога да кажа ,че е изключително точен и  коректен. Абсолютен професионалист. Удоволствие е да се работи с него.
Очаквайте още впечатления след като мине "следващото ниво". Поздрави

ankar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #24 -: 19 Ноември 2009, 12:03:53 »
Здравейте ,бих искал да попитам дали декодерите са съвместими и с Пико-вската централа.?

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #25 -: 19 Ноември 2009, 13:17:07 »
Да, съвместими са! Мунчо(митко) може да потвърди, тъй като доскоро караше с такава централа.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #26 -: 31 Януари 2010, 10:46:39 »
Най после стигнахме до консенсус със софтуера, който ползвам за записване на уейв файловете (Sony Sound Forge).
Та loop-ването на локомотивната свирка вече не е проблем - няма пукане при просвирването на трите файла заедно - началния, средния (колкото пъти искаш подред) и крайния.
Всъщност не съм си играл много - просто напоследък все не ми остава време от тия командировки...

Тук можете да чуете сглобена "дълга" свирка за Т2:
http://4storing.com/hedv9b/69e217798bb9c974cfababc6a5882f43.html

а тук "дълга" за Р8:
http://4storing.com/pncoml/2153d849e07de23a51350d436c9d373f.html
« Последна редакция: 31 Януари 2010, 18:01:02 от widowmaker »

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #27 -: 15 Февруари 2010, 02:05:01 »
здравей,
имам два въпроса:
1) декодерите емулират ли Asymmetric DCC и RailCom, на lenz или там ако си имат свое име на подобна функционалност (ако са си я кръщавали)...
2) ZF5 - централата им, има ли софт за ПС за управление без мишката, а през този rs232... техен само ли може да е или има някакви съвместимости с популярни софтуерчета.. (те и без това са доста апокрифни)

извинявам се но не намерих за кратко време в тоя немски това инфо :) и за това си позволявам да те попитам. Тъй като не съм обвързан още с купена вече техника предпочитам да е едномаркова.. някак..

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #28 -: 16 Февруари 2010, 07:57:05 »
Цитат на: luci link=topic=804.msg35986#msg35986 date=1266192301
здравей,
имам два въпроса:
1) декодерите емулират ли Asymmetric DCC и RailCom, на lenz или там ако си имат свое име на подобна функционалност (ако са си я кръщавали)...
Не знам дали емулират илипросто си е вградено, но в звуковите декодери го има вкл. и в документацията. За обикновенните декодери не го намирам в документацията, пък и не съм правил проби относно този въпрос, но аз открих че притежават и други "екстри", които не са документирани, тъй че е напълно възможно(а е и логично) да имат асиметрично DCC и RailCom. На практика РайлКома-а е двупосочна комуникация, което пък е в зависимост от централата най-вече. Дколокот съм запознат, е необходимо само няква допълнителна джада към централата, която се монтира на единия от куплунзите И. В документацията на централата пише, че може да работи по тази с-ма(двупосочна комуникация), но след някакви промени които NMRA трябва да направи.
2) ZF5 - централата им, има ли софт за ПС за управление без мишката, а през този rs232... техен само ли може да е или има някакви съвместимости с популярни софтуерчета.. (те и без това са доста апокрифни)
Централата няма софт за управление от компютър, но притежава тази възможност през серийния порт, тъй че ако потърся където трябва мисля, че ще и да стане работата
извинявам се но не намерих за кратко време в тоя немски това инфо :) и за това си позволявам да те попитам. Тъй като не съм обвързан още с купена вече техника предпочитам да е едномаркова.. някак..

Имам такава централа от септември миналата година, само дето мойта е с радио управление. Последното ми позволява да прогарамирам и чета данни от определен локомотив на полигона в едната стая, докато компа ми е в другата и възможността да си нося пулта където ми е удобно, ме удовлетворява напълно. Опасявах се че вградения акомулатор ще свършва бързо, но при само 50мА консумация, при това дисплея има и подсветка, можеш цял ден да ръчкаш и батериите пак си са ОК. Някои функции са направо незаменими(например, обединяване на няколко локомотиви в една композиция, като можеш да сменяш посоката на всяка от машините(ако случайно работят срещуположно), както и изключиш лампите на едната само, въпреки, че и двете машини се управляват едновременно за движението, както и програмиране на главна релса при наличие на още машиини на същата релса(които не се афектират от прогармирането на съответната машина), както и доста други неща, които дори не съм пробвал още. Има перфектна настройка на тока при къси съединения, както и при претоварване. Ето тука можеш да видиш кратко описание на функционалността на английски щом те притеснява немския.
http://www.dccsupplies.com/shop/product_info.php?products_id=1037
Към момента съм открил само един недостатък, и той е че при радио контрола преиодично се появява или някаква интерференция, или пък понеже комшията от долу преиодично се занимава с радиотехника, и като резултат се получава някакъв шум, които води до моментно прекъсване на връзката, в резултата на което централата и пулта започват да се търсят, и за времето(обикновенно 1-2сек) докато се намерят с-мата е неуправляема. Предполагам че в други условия, както и при версията без радиоконтрол, тези неща няма как да се случват.
Разбира се, всяко оборудване ще се получава с българска документация, но това става само след покупката. На практика интерфейса на централата е достатъчно интуитивен, че за да се научиш да работиш с него ти трябват няколко минути. Аз имах съмнения относно това, но бързо се убедих в правотата му. Към усилвателя могат да се свързват и допълнителни устройства като напримери Роковските мишки и всички устройства които поддържат протокола им.
Всичко е 100% NMRA съвместимо!

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #29 -: 17 Февруари 2010, 17:51:16 »
мерси много liubo,
Имаш ли в момента някакви декодери, които са ти налични за NEM 652, колкото може по-малки, за ТТ(незнам за N да не е много малко като Амп.) звук и контрол, възможно с най-много допълнителни функции
искам да купя един за проба и дебъг.

Или остава само опцията с поръчката и пристигането след известно време ?