Автор Тема: DCC продукти на CT-Elektronik  (Прочетена 78791 пъти)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
DCC продукти на CT-Elektronik
« -: 23 Септември 2008, 16:00:37 »
След 2 години проби и тестове и някои проведени разговори, от началото на Октомври ще мога да предлагам обикновенни и звукови DCC декодери на фирма www.tran.at Австрия, както и други електронни и електротехнически артикули за жп моделизъм. Към момента разполагам с малки количества DCX74D(подходящ за вграждане както в N, така и в H0 локомотиви), като в зависимост от това към кое ще проявявате повече интерес ще се опитам да поддържам тези артикули тук на склад. Цените са същите като в Австрия и могат да се видят тук  http://www.tran.at/cgi-bin/Preisliste.pl. Сроковете на доставка са ориентировъчно до 10дни.
В момента тази фирма предлага едни от най-добре работещите декодери, които практически не създават проблеми по време на експлоатация за разлика от някои конкурентни продукти. Напълно NMRA съвместими, тези декодери работят безпроблемно и с мишките и централите на ROCO, LENZ, ZIMO, Uhlenbrock  и др. DCC системи.
Ще се опитам да осигурявам преведена документация за всеки артикул на Български. Вече имам готова такава за DCX74D. В момента правя такава за звуковите декодери и програматора.
Моля, ако някой има въпроси да ги изпрати на Л.С. или да звъни на тел. 0888248591.
Пожелавам приятни занимания с любимото хоби!

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #1 -: 23 Септември 2008, 16:04:39 »
БРАВО! Звукови декодери на по 40-50е... това си е трепач!!!
Евала наистина!
Само как седи въпроса със звуковите банки?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #2 -: 23 Септември 2008, 16:13:02 »
Супеееер!  :o
Без много да разбирам , се бях ориентирал към тези нещица , пък сега като вече и представител си имаме ...Неам думи  ;D
При това за 10-тина дни и на тия цени - за нова година освен "оня" стартов сет на РОКО , май още парици ще трябват! ::)
Успех!

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #3 -: 23 Септември 2008, 17:12:20 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=804.msg10149#msg10149 date=1222175079
БРАВО! Звукови декодери на по 40-50е... това си е трепач!!!
Евала наистина!
Само как седи въпроса със звуковите банки?
Най-вероятно гледаш само звуков а не комби декодер. За мен най-добро си е комби декодер по две причини най компактно и едновременно с това две в едно. При това излиза по-евтино от два декодера(за задвижване и за звук).
Какво по точно те интересува за звуковите банки? На сайта има документация като освен на немски доста неща са и на английски. Мое задължение е да осигурявам и БГ документация, но това ще става на етапи заедно с пристигането на различните артикули. Инак превода от раз на всичко може да ми коства месеци работа, а пък все пак аз си имам и друга работа от която реално се издържам. Относно цената пропуснах да кажа че издаваме ДДС фактури, така че това е един допълнителен бонус.
Всички комби декодери са за говорители с 8 ома съпротивление(а не 100 ома като ESU), което е най често срещано при говорителите за GSM -и. Все пак в комплекта има изключително качествен такъв компактен говорител който също е произведен в Австрия, и замяната му е препоръчителна само ако няма място за него.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #4 -: 19 Октомври 2008, 11:36:09 »
Изказвам това мнение на базата на закупения и монтиран декодер от Любо.Значи,декодерът като цяло си го представях 4 на 5 или нещо подобно - единствената база за сравнение ми беше декодера,който имам от сета на роко,вграден в кутията на BR 215(едва-едва е събран там  ;D) Та,казвам на Любо,че нямам място на лока за декодери,освен да орежа половината лок отвътре,вследствие което той ще стане лек и ще му се нарушат ходовите качества.Той ми отговори,че декодерчето е малко и че щом ще го слагам в лок,който е от по "старата генерация" , трябва да си взема без NEM куплунг.Реших да рискувам.Локът,на който щях да слагам декодера е Y8400 на SNCF,(това го разбра br118,за което съм му благодарен  ;)).Рискувах и поръчах,в крайна сметка имам и други локомотиви,които чакат за декодери,с доста повечко място за вграждане по тях.  :) Декодерът дойде смайващо бързо и със подробно упътване , което при това е на български език.Оказа се страхотен дребосък,но въпреки това се наложи да поостържа лока с дремела-добре че е от някаква метална сплав,по-скоро цинкова,защото е мек и лесен за остъргване.Изненадата ми беше като го сложих на релсите-за разлика от онзи "туч",дето стои във кутиите на 215-ката,този реагира мигновено на командите и въобще се държи перфектно.Съжалявам , че не съм снимал етапите,но апаратчето ми е кофти,а и съм работил главно вечер,на изкуствена светлина и снимките стават неразгадаеми.  ::) Мога горещо да ви препоръчам този вид декодер - DCX-70,отличен,става и за N , освен за HO,размери 19х11х4,5мм,0,8 амперов.Аз за себе си вече съм решил-ще се дигитализирам от Любо , но постепенно,защото сега започвам покупката на трасето.  ;)
« Последна редакция: 10 Май 2009, 09:23:51 от XRISTO »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #5 -: 19 Октомври 2008, 21:14:58 »


това е чудесно , смятам да направя и аз такъв опит :)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #6 -: 19 Ноември 2008, 07:51:05 »
За лок декодерите ясно, ама звука на тия сериозно им куца, има по един стандартен за парен, ел и дизел и толкова...
ЕСУ са далеч по напред и след като ще е гарга, нека да е рошава, макар да е с 30 евра по скъпа, поне знам, че звукът е точно тоя, който "генерира" локомотива.
Щото никой не може да ме убеди, че БР80 и БР50 примерно звучат еднакво, нали?

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #7 -: 19 Ноември 2008, 08:36:54 »
Като си купиш лаптоп с предварително инсталирана скопена версия на Linux, с нея ли продължаваш да работиш? Щото аз предпочитам някоя от читавите дистрибуции.
Същото е и с декодерите на CT-Elektronik. Предлагат се със 3 стандартни звука(парен, дизел, ел.), пък след това всеки си програмира каквото иска. Достатъчно е човек да знае какво иска. И разбира се да ми каже. Така ще получи точно това което му трябва. При това на същата цена. При това с инструкция за монтаж и експлоатация на Български. Мога и да го монтирам, ако собственика на модела го пожелае. Това е което мога да предложа.
Ето ти едно место от където можеш си избра само някои от звуците.
http://sounds.huebsch.at/AMW_Script/sound/SoundList1.pl
Лично на мен ми доставя удоволствие да правя Sound list-овете.
В скоро време ще пусна линкове към някои от моделите които са направени тука с тези декодери.
Дано тогава да стане по-ясно за какво става на въпрос.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #8 -: 19 Ноември 2008, 10:39:02 »
Това имаш ли го?
SL51-2D/DA
примерно с такъв звук:
http://sounds.huebsch.at/sounds/Dampf_T9_T13/Dampf_T3_T13.spj
« Последна редакция: 19 Ноември 2008, 11:50:27 от widowmaker »

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #9 -: 19 Ноември 2008, 12:08:25 »
Имам този модел на BRAWA T3 със монтиран звуков декодер.


Ти на такъв ли искаш да го монтираш или на друг производител?
Въпросния локомотив доста ме измъчи с монтажа, поради простата причина че вътре няма место една жица от къде да пуснеш(пак подобен проблем дето ти писах в твойта тема за декодера). Освен това аз исках да събера първоначално декодера и говорителя на едно в пространството предвидено за декодера, затова монтирах SL74 заради по-малкия габарит. Оказа се че това е практически невъзможно. При проектирането е изтискан всеки милиметър от вътрешното пространство на този модел, за да може баласта в отливката да е максимален, а аз фрезовам отливките(за освобождаване на место) само при крайна невъзможност. Разбира се в кабината има доста место, но аз предпочетох да монтирам декодера в корпуса, а в кабината се принудих да скопя машинистите за да мога да вкарам говорител с резонатор(така звука става плътен и естествено по-качествен).
Това е един от моделите който възнамерявам да пусна като видео и звук до няколко дена с препратка. Ако искаш, просто изчакай няколко дена за да можеш да видиш резултатът.
Моя не е с този звук който ти искаш, но не е проблем да го заредя и с това което ти искаш. Даже сега се сещам, че ако държиш на него, просто ще ти го презаредя, пък после ще си върна моя пак.
Между другото, ако все пак се решиш, те каня, ела в Пловдив, като двамата с теб ще го монтираме и програмираме така както на теб ще ти хареса най-много. 
Имам SL51-3, който е с по-нов софтуер.
« Последна редакция: 19 Ноември 2008, 12:23:09 от lubomir »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #10 -: 19 Ноември 2008, 13:09:20 »
Не, на Т9, Флайшманският, дано му намеря место, че локомотива все още не е у мен (ще го получа по нова година), а като гледам на spare parts пдф-а, швабите са го наринали почти догоре с всякакви простотии.
А и сега като гледам, ей тоя SL74DA май най ме устройва, мотора повече от 200-300мА надали ще лапне, а размерите на този въпросният ме устройват.
Ако пък намериме звук за Т2 Гласкастен, направо взимам 2.
Така като гледам обаче, Те двойка май няма...
ЕСУ имат точно Т2 и независимо от високата цена, ще трябва да се бръкна...
« Последна редакция: 19 Ноември 2008, 13:17:31 от widowmaker »

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #11 -: 19 Ноември 2008, 14:26:43 »
Вярно! Аз чак сега видях че си писал за Т9. Аз поради вечното ми бързане, чета диагонално и като видях Т, нататък просто реших че те интересува Т3. Та така. Извинявам се!
Относно Т2: в препратката която ти дадох наистина го няма, но това не значи че аз го нямам. Въпросът е обаче че в момента нямам SL74  а имам SL51. При последната поръчка просто бяха разпродали всички SL74 и не можах да доставя. Предполагам че в момента вече би трябвало да имат.
Ще питам и ще те информирам.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #12 -: 19 Ноември 2008, 14:40:00 »
Току що говорих. Има го и може да се доставя вече.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #13 -: 19 Ноември 2008, 14:41:38 »
Ами давай ако те устройва с Еконт и наложен платеж края на месеца да го отработиме.

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #14 -: 19 Ноември 2008, 15:27:05 »
За пратки използвам, Спиди, понеже работя с тях вече повече от 5г, без нито една издънка(за разлика от другите), а и за наложен платеж се изисква договор, а аз имам съмо със Спиди.
Не те разбрах кой от декодерите искаш и с какво да се програмира.
Пак ти предлагам, ако имаш 1-на свободна събота или неделя, ела на место, хем ще се видим, хем ще ти обясня всички тънкости, хем ще правим проби и квото там друго се сетиш. Ако пък нямаш възможност, ще стане и само чрез доставка.