Автор Тема: DCC продукти на CT-Elektronik  (Прочетена 78754 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #30 -: 17 Февруари 2010, 18:20:57 »
Хах, той Любо е твоя човек!
Последно монтира такъв декодер (звук и контрол) в N! :hi:
Така че за ТТ - ша стани , ша знаиш... :beee:
 ;D ;D ;D

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #31 -: 17 Февруари 2010, 18:33:34 »
Цитат на: pach link=topic=804.msg36235#msg36235 date=1266423657
Хах, той Любо е твоя човек!
Последно монтира такъв декодер (звук и контрол) в N! :hi:
Така че за ТТ - ша стани , ша знаиш... :beee:
 ;D ;D ;D

Е предполагам. :)

Аз трябва да събера от да речем, два стандарта за превдолан (стига да са NMRA) сет от централа и бустер, декодер лок и операционни някви за джаджи и контроли. Да ги видя в сервизната им мрежа какво си говорят... Да снифвам и да почвам с дебъг, и да ги сравнявам. Най-малкото не са описани добре извън самото DCC.
Най ме интересува [RS XXX]<->[DEVICE]<->PC ко става :) , а до тук не ми изглежда много ултра труно.. пък да видим.. докъде ще докарам ривърс инженерването ;)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #32 -: 18 Февруари 2010, 09:15:23 »
Цитат на: luci link=topic=804.msg36230#msg36230 date=1266421876
мерси много liubo,
Имаш ли в момента някакви декодери, които са ти налични за NEM 652, колкото може по-малки, за ТТ(незнам за N да не е много малко като Амп.) звук и контрол, възможно с най-много допълнителни функции
искам да купя един за проба и дебъг.

Или остава само опцията с поръчката и пристигането след известно време ?
От малките декодери имам DCX70-2D който е с размери   17x11x2,6 mm (L/B/H), макс. ток през мотора 1А, пиков за 5 сек 1,5А, има два допълнителни функционални извода(с монтирани проводникови изводи).

Имам също DCX74-2D с размери 13x9x1.5mm (LxBxH), макс. ток през мотора 0,8А и пиков за 3сек до 1,6А.

Има предвидени изводи на платките за допълнителни функц. драйвери и изходи но не са монтирани по габъритни съображения(тази страна на платката по принцип е хубаво да е празна, но при желание могат да се монтират въпросните транзистори). Можеш да видиш как изглежда "плоската" част на този декодер на тази снимка

Относно звуковия, имам SL75 с размери 24/9/3.3 mm  (L/B/H)  с продължителен ток 0,8А, и пиков за 3сек 1,5А, има два допълнителни извода за функционални устр-ва, включително и 5V (за серво управления примерно)
Монтажа на такъв декодер можеш да видиш тук
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1833.0.html
Щом успяхме да го вградим в N-джийски тендер во главе с говорителя, предполагам в ТТ нещата ще са доста по-лесни. На практика по света и у нас няма по-миниатюрен звуков декодер(доколкото имам информация).

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #33 -: 18 Февруари 2010, 09:39:02 »
Казах ли ти - това е нашият човек! :good:
И цените са му страхотни!!! :ok:
Аз лично ("като стана голям" - римейк от рекламата) само от него смятам да купувам - то и той тогава ще стане "голям"  :lol: :lol: :lol:

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #34 -: 18 Февруари 2010, 12:03:30 »
Lubo, мерси много за инфо!
Няма да го пиша на лична, защото може да е удобно и на други да видят целия процес и да си поръчат и те с подобни въпроси :)


Значи, SL75 имаш и в момента, има ли смисъл от NEM652 куплунга за слота или ? или да си ги калайдисам, както сте направили вие с жичките?

1 ) Каква е цената от теб на SL75, и ако те помоля да сложиш един саундбанк за Електричка. ('TAURUS')
(възможно ли ти е)

Модела на Pikoм който ще жертвам с тестовете си е : #47411 Glechstorm DC (0-12DC) с NEM 652.
2) Какъв Speaker, като параметри мога да навра без много промени и допълнителни кондензатори към този Декодер?

3) като всичко стане наред, мога ли да поръчам през теб боостер, няколко функционални контролера, централа (не wireless че може да и дойде множко многото WIFI, video RFI и тн тука и да се чудя що е.. ) и разни други работи от листата на CT-Electronik.

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #35 -: 18 Февруари 2010, 18:10:05 »
Цитат на: pach link=topic=804.msg36288#msg36288 date=1266478742
Казах ли ти - това е нашият човек! :good:
И цените са му страхотни!!! :ok:
Аз лично ("като стана голям" - римейк от рекламата) само от него смятам да купувам - то и той тогава ще стане "голям"  :lol: :lol: :lol:
еми даааа :) не съм се съмнявал май :)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #36 -: 06 Март 2010, 10:34:05 »
Имам един въпрос, относно неравномерния ход при някои пиковски (по - стари) модели:
Дали при поставяне на декодер на СТ неговата обратна връзка ще позволи да се изчисти неравномерният ход, забелязващ се в някои по - стари модели, особено при ниски скорости?  ::)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #37 -: 06 Март 2010, 14:41:45 »
Не съм пробвал това, но при всички положения ще е по-добре от колкото преди да се постави декодера, а причината е че при аналогово захранване, пиковските мотори прескачат при ниски напрежения и от там се получава неравномерното движение, докато с декодер импулсите които се подават към мотора са с пикови стойности на захранващото напрежение(примерно 16V), от тук би трябвало неравномерноста да намалее.
Практиката обаче ще покаже най-добре!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #38 -: 06 Март 2010, 20:20:59 »
Ще си поръчам някой освен, че да пробвам с един пиковски 01.Ще ти се обадя, когато се поопарича.  :hi:

luci

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #39 -: 07 Март 2010, 10:09:38 »
и при нов ТТ пико е така. С декодера си трябва малко игричка със стартовото напрежение.. и намалява неравномерното ускоряване при ниските скорости.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #40 -: 13 Април 2010, 13:02:43 »
Любо, дай да намерим един декодер за  това чудо:



Моторът му е стандартен на Флайшман, даже гледам на един двуосен дето имам пак е със същия ел. двигател.Има един джоб между кабината и котела от долната страна, става за декодер.Ако искаш, довечера меря и да видим дали може да се измисли нещо за въпросната кухина.Иска ми се и да има известен запас от мощност, защото ще дърпа доста товари.Без NEM, само се оскъпява, а и самият лок няма куплунг.
« Последна редакция: 20 Април 2010, 11:13:26 от XRISTO »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #41 -: 23 Април 2010, 11:27:01 »
Аз му "заших" положителната оценка, но държа да го похваля и тук:
Страхотни декодери, държат се отлично и са безотказни и отлично съвместими с централата на "Роко".Това ще е първият парен, който ще дигитализирам и горя от нетърпение да свърши работният ден, че да хвана поялника довечера...  :spiteful:

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #42 -: 24 Август 2011, 11:50:54 »
Една централка Piko Digi 1 и два декодера ще ми свършат ли работа да си подкарам двете машини заедно

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #43 -: 24 Август 2011, 12:05:13 »
Би трябвало да ти свършат работа, но точно от тази централа на Пико(Ухленброк), не бива да се очаква прекалено много.

daddy_g

  • Trade Count: (9)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1023
  • Рейтинг: 332
  • HO (БДЖ) & N (БДЖ & USA)
Re:DCC продукти на CT-Elektronik
« Отговор #44 -: 24 Август 2011, 12:33:41 »
Знам че не е много читава ама за по хубава няма финанси  :)