Автор Тема: Ebay  (Прочетена 117250 пъти)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Ebay
« -: 12 Ноември 2007, 11:49:50 »
Незнам дали тук е мястото на темата и се извинявам предварително на модераторите ако им създавам работа. Както всички знаем ebay са интернет магазини в който се наддава за дадена стока. За наша огромна радост в ebay има хиляди модели и то на прилични цени (понякога до край остават по 2 - 3 евро.). Някой от вас пазарувал ли е в еbay. Интересно ми е колко се ускъпява модела, примерно купувам вагон за 2-3 евро, за да дойде до България има ли начин да не се дадът повече от 10-20 евро ? Имаше един български сайт през който може да се наддава, но той прекарваше стоката през Америка, и нямаше начин да си купиш нещо и да ти излезе под 100 лева. Ако някой има идея, да сподели.  :)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Магазините ebay.
« Отговор #1 -: 13 Ноември 2007, 10:37:35 »
Аз ще ти споделя как процедирам :

търся си онлайн магазини , харесвам си нещо и си го поръчвам ; обикновено плащам през Western Union , чийто представител за Бг е ЦКБ - демек във всеки нейн офис можеш да трансферираш сумата, като се изисква име и направление ; те ти дават 10 цифрен код , който изшращаш на магазина , за да може чрез него хората да си вземата парите ; мисля ,че WU дават гараснция за суми от 5000 лв - демек ако те прецакат и нищо не ти пратят да ти се върнат парите ; таксата за трансфери до 500 лв е 15 usd (соленичко е) - на за да се сдобиеш с редки модели си струва ; интересно ,че цените в Щатските онлайн магазини за Европейски модели са доста по-тънки от Европейските ;  сравнявах цената на една BDZ поща (Tillig) в 3 магазина - германски , унгарски и щатски - последният даде цена по-тънка с 15 usd ; 

има и още една с-ма за кеш-ово разплащане - Money gram , виждал съм офиси в бившата Булбанк , сега Unicredit :)

Иначе търговете в Е-bay са доста неясни ( за мен) , да каже някой който е в час

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Магазините ebay.
« Отговор #2 -: 30 Ноември 2007, 21:03:58 »
Аз си купих 2 локсаунда преди 2-3 седмици, без наддаване, а направо на определената цена. Нещата са чисто нови и ги монтирах без съществени проблеми. Ако обаче даден модел е даден на търг нещата се усложняват, трябва да се чака, да се следи, наддава и накрая ако успееш можеш да купиш даден модел. С това обаче не се изчерпва всичко. След това трябва да имаш VISA или MASTER card. Правиш регистрация в PayPall - за това има подробна инструкция на български
http://slackpack.net/?q=node/652
След като приключиш с регистрацията, отиваш си на спечеления модел и задаваш кой е твоя PayPal account. След това като се логнеш в акаунта си ще видиш сумата да ти светне и ти просто трябва да я потвърдиш и така превода е готов. Препоръчвам обаче предварително да изпратиш е-мейл до продавача да види дали няма начин за по-евтина доставка(винаги има). В края на краищата едва ли имате нужда да платите 30-40 евра за доставка до 2 дни, след като платите 6-10 идва за седмица. Чак като продавача Ви потвърди че поставил по евтиния транспорт във вашата сума отивате и плащате. Май не излезе много просто, ама след първия път е така. Ако има нещо друго питайте.
Поздрави

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Ebay
« Отговор #3 -: 12 Март 2008, 18:57:35 »
Чудех се дали да отворя нова тема и реших, че така ще е най-добре. Та идеята ми е такава, тези който разбират и се справят с поръчки от ebay и и се занимава могат да правят един вид услуга на другите като им вършат всичко свързано с поръчката. И примерно човекът който иска да се занимава с това, му се пращат лични съобщения с линкове към артикула който искате да закупите, и цена която можете да дадете най-много при наддаването, този човек наддава печели продукта и той достига до вас. Разбира се безплатен обяд няма и мисля, че 5 до 10 лева на артикул са достатъчни за човека който ще наддава. То това си е направо бизнес, но мисля, че ще е изгодно и за купувача и за човека който ще наддава. Допълнително може да се изясни как ще се изпращат парите до човека който ще наддава и тн.  :) Какво мислите по въпроса ? И има ли желаещи да вършат тази работа ?

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Ebay
« Отговор #4 -: 12 Март 2008, 19:18:03 »
Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=316.msg2741#msg2741 date=1205341055
Чудех се дали да отворя нова тема и реших, че така ще е най-добре. Та идеята ми е такава, тези който разбират и се справят с поръчки от ebay и и се занимава могат да правят един вид услуга на другите като им вършат всичко свързано с поръчката. И примерно човекът който иска да се занимава с това, му се пращат лични съобщения с линкове към артикула който искате да закупите, и цена която можете да дадете най-много при наддаването, този човек наддава печели продукта и той достига до вас. Разбира се безплатен обяд няма и мисля, че 5 до 10 лева на артикул са достатъчни за човека който ще наддава. То това си е направо бизнес, но мисля, че ще е изгодно и за купувача и за човека който ще наддава. Допълнително може да се изясни как ще се изпращат парите до човека който ще наддава и тн.  :) Какво мислите по въпроса ? И има ли желаещи да вършат тази работа ?
Аз съм ЗА.Търси се човек да пазарува.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Ebay
« Отговор #5 -: 12 Март 2008, 19:28:40 »
Цитат
Аз съм ЗА.Търси се човек да пазарува.

UP! Аз съм на среща.Ще ми трябват доста неща и не на последно място необходимите неща да си дигитализирам и управлявам към 4 лока за сега.  ;)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Ebay
« Отговор #6 -: 13 Март 2008, 10:59:57 »
Хубаво , че се появи такава тема ;

напоследък доста българи се появиха в eBay и става много неприятно ,че се наддаваме помежду си !

По-старите кучета сме си дружинка и винаги играем заедно , предварително се разбираме 'ти играй за това , аз - за това' , до колко пари и т.н. - общо взето сме наясно кой-какво търси , до колко пари дава .

Затова помолих Tabakoff да се свърже чрез  мейл с някои от новопоявилите се , и веднага се оказа , че например ico_2008 е наш Христо от форума , който се оказа разбран човек и се стигна до разбирателство във връзка с появилите се Балканекспрес -сетове.

Безкрайно ми е любопитно кои са никовете и на други хора от форума - пазаруващи в Бея ? - за да може ако попаднем на познат ник в едно наддаване - да се свържем помежду си и да направим уговорка ....


щото няколко пъти се случва сами да  вдигаме цената на даден артикул , което е тъпо !!

Така че аре всеки пазаруващ в бея да си драсне Ник-а тук ? - за да се внесе някаква организация.

моят е  adlian_2007

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Ebay
« Отговор #7 -: 13 Март 2008, 11:09:44 »
Освен това не си мислите , че е ефтино да се пазарува оттам. Привидно може да се спечели търг с ниска цена и да си ислите ,че е далавера , но след рекапитулация се оказва друго ! - има транспорт , не по-малко от 32 лв , има банкови преводи пак горе долу толкова ( ако няма PayPal ) , има чакане , което е много изнервящо , има прецакани доставки поради небрежно отношение на пощите...аз например се видях в чудо с 2 вагона , платени ноември миналата година !! - още не можем да ги намерим в коя държава се , трябва да подаваме оплакване , да чакаме пари да се връщат....добре ,че е през PayPal , та има някаква застраховка ; ами ако си с банков превод - директно гърмиш - никой няма да ти върне парите .
Има 2-3 ма с PayPal ,  и аз ги ползвам да ми правят бидовете , но не съм само аз ...а си представете колко е изнервящо да си спечелил нещо за някой , да ти е дал парите , ти да си ги превел - и да стане такъв фал - нали човекът ще си търси парите  , а ти дефакто не си виновен...
сложно е бре !
В един момент си казваш '"що не си го поръчам при Жорето ?" ... чак  като ми каже ,че не може да ми го намери - го търся в Бея .

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Ebay
« Отговор #8 -: 13 Март 2008, 12:01:10 »
Абе то не е едно,пусто!То са сгради , то са вагони,локове,хора , дървета,коли и въобще куп неща,които ако взема да ги купувам от магазин с нормални цени,май ще дам парици за един "Майбах".То ако ги имам-няма проблем,ама нали сме на една мизерна заплатица,добре че поработвам тук-таме частно,че да има за хобито.
Какво да ти разправям , сиромах човек - жив дявол. ::)

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Ebay
« Отговор #9 -: 13 Март 2008, 12:11:41 »
съгласен съм с Адри ... моят ник е ivo_klimentov

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #10 -: 13 Март 2008, 14:15:31 »
Прав е бат' Адри.Тва с  e_bay си мисля ,че става няколко човека заедно да поръчват  и за по-дребни суми.
Адри помни ония главоци от митниците ли,пощите ли как държаха пратката по нова година 15 дена ,па ние щот си немаме работа -чакай като кон на празни ясли.Никой не ти казва,че имаш нещо да взимаш -после дай кинти за гардероб >:(.Още е рано в БГ да се работи така и не щото ние сме толкова лоши,колкото институциите са под всякаква критика и имат отвратително отношение 8)
Ееех мечтая си за деня когато Жоро да започне да зарежда като магазин "хранителни стоки".Свършват дърветата-след 10 дена хоп пак има и т.н.Отиваш -гледаш,пипаш/много важно за българина като купува,щото все го е страх да не се мине ;D/ харесваш  и ай чао.
« Последна редакция: 13 Март 2008, 14:21:08 от muncho »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Ebay
« Отговор #11 -: 13 Март 2008, 15:10:29 »
Магазинът си е магазин, сигурно и гарантирано! И аз доста се пулих по тези онлаин магазини, ама нещо не ми вдъхват доверие, така че Еbay да имат да вземат. Аз съм на принципа: око да виде - ръка да пипне! ;)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Ebay
« Отговор #12 -: 13 Март 2008, 16:07:19 »
13.3.2008

Собственик на магазин за хоби в София създаде автомат за продажба на влакчета. От дълги години Жоро продава жива стръв за хобисти, но скоро му хрумнала идеята за апарата.


 
Снимка: БГНЕС

 


От 50 години съм хобист и знам, че в събота и неделя, като сънуваш влакчета към 3-4 през нощта, няма откъде да си вземеш модели, сподели изобретателят. Той има обаче и друг мотив да създаде банката за влакчета.

"Хобистите  са луди хора. Често ми се случва в 4,30 ч. сутринта да ме будят за дръвчета и ми е доста трудно да ставам за 50-60 евра", разказва Жоро.

На практика автоматът представлява стар хладилник, от който се използва камерата за складиране на железничарската стръв. Принципът на работа много наподобява кафе машините, в които се пускат монети.

Има две отделения - едното е за продукти на Roco, а другото - на Piko. Съответно euro-та се пускат на две различни места, натиска се бутон и се подава кутийка с избрания вид.

Има създадена специална електроника, която казва на клиента, че наличността в машината е изчерпана.

"Електрониката е създадена много прецизно от колеги. Понеже е българска, е направена много по-хитро от всеизвестните кафе автомати, които "гълтат" парите, а не пускат нищо", шегува се Жоро.

Машината за влакчета не взема евра, когато е празна, а на дисплей се изписва: "Автоматът не работи."

Автоматът за кратко време се превърна в атракция и събра любопитните погледи на минувачите. Пред него се събраха доста хора, въпреки че хоби-магазинчето се намира в междублоково пространство в центъра на града.


KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Ebay
« Отговор #13 -: 13 Март 2008, 16:41:35 »
 :o Супеер!  :o

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #14 -: 13 Март 2008, 16:46:20 »
Мен може да ме среШнете в eBay като caprycorn2008, но от малкият ми опит мога да споделя 4е нервите са пове4е от радостите