Магазини / Поръчки / Оказион | Shops / Orders / Bargains > Зона на търговеца | Retailer's zone

Ebay

(1/71) > >>

KRAKOMOBILA:
Незнам дали тук е мястото на темата и се извинявам предварително на модераторите ако им създавам работа. Както всички знаем ebay са интернет магазини в който се наддава за дадена стока. За наша огромна радост в ebay има хиляди модели и то на прилични цени (понякога до край остават по 2 - 3 евро.). Някой от вас пазарувал ли е в еbay. Интересно ми е колко се ускъпява модела, примерно купувам вагон за 2-3 евро, за да дойде до България има ли начин да не се дадът повече от 10-20 евро ? Имаше един български сайт през който може да се наддава, но той прекарваше стоката през Америка, и нямаше начин да си купиш нещо и да ти излезе под 100 лева. Ако някой има идея, да сподели.  :)

Adrian:
Аз ще ти споделя как процедирам :

търся си онлайн магазини , харесвам си нещо и си го поръчвам ; обикновено плащам през Western Union , чийто представител за Бг е ЦКБ - демек във всеки нейн офис можеш да трансферираш сумата, като се изисква име и направление ; те ти дават 10 цифрен код , който изшращаш на магазина , за да може чрез него хората да си вземата парите ; мисля ,че WU дават гараснция за суми от 5000 лв - демек ако те прецакат и нищо не ти пратят да ти се върнат парите ; таксата за трансфери до 500 лв е 15 usd (соленичко е) - на за да се сдобиеш с редки модели си струва ; интересно ,че цените в Щатските онлайн магазини за Европейски модели са доста по-тънки от Европейските ;  сравнявах цената на една BDZ поща (Tillig) в 3 магазина - германски , унгарски и щатски - последният даде цена по-тънка с 15 usd ; 

има и още една с-ма за кеш-ово разплащане - Money gram , виждал съм офиси в бившата Булбанк , сега Unicredit :)

Иначе търговете в Е-bay са доста неясни ( за мен) , да каже някой който е в час

lubomir:
Аз си купих 2 локсаунда преди 2-3 седмици, без наддаване, а направо на определената цена. Нещата са чисто нови и ги монтирах без съществени проблеми. Ако обаче даден модел е даден на търг нещата се усложняват, трябва да се чака, да се следи, наддава и накрая ако успееш можеш да купиш даден модел. С това обаче не се изчерпва всичко. След това трябва да имаш VISA или MASTER card. Правиш регистрация в PayPall - за това има подробна инструкция на български
http://slackpack.net/?q=node/652
След като приключиш с регистрацията, отиваш си на спечеления модел и задаваш кой е твоя PayPal account. След това като се логнеш в акаунта си ще видиш сумата да ти светне и ти просто трябва да я потвърдиш и така превода е готов. Препоръчвам обаче предварително да изпратиш е-мейл до продавача да види дали няма начин за по-евтина доставка(винаги има). В края на краищата едва ли имате нужда да платите 30-40 евра за доставка до 2 дни, след като платите 6-10 идва за седмица. Чак като продавача Ви потвърди че поставил по евтиния транспорт във вашата сума отивате и плащате. Май не излезе много просто, ама след първия път е така. Ако има нещо друго питайте.
Поздрави

KRAKOMOBILA:
Чудех се дали да отворя нова тема и реших, че така ще е най-добре. Та идеята ми е такава, тези който разбират и се справят с поръчки от ebay и и се занимава могат да правят един вид услуга на другите като им вършат всичко свързано с поръчката. И примерно човекът който иска да се занимава с това, му се пращат лични съобщения с линкове към артикула който искате да закупите, и цена която можете да дадете най-много при наддаването, този човек наддава печели продукта и той достига до вас. Разбира се безплатен обяд няма и мисля, че 5 до 10 лева на артикул са достатъчни за човека който ще наддава. То това си е направо бизнес, но мисля, че ще е изгодно и за купувача и за човека който ще наддава. Допълнително може да се изясни как ще се изпращат парите до човека който ще наддава и тн.  :) Какво мислите по въпроса ? И има ли желаещи да вършат тази работа ?

toniemi:

--- Цитат на: KRAKOMOBILA link=topic=316.msg2741#msg2741 date=1205341055 ---Чудех се дали да отворя нова тема и реших, че така ще е най-добре. Та идеята ми е такава, тези който разбират и се справят с поръчки от ebay и и се занимава могат да правят един вид услуга на другите като им вършат всичко свързано с поръчката. И примерно човекът който иска да се занимава с това, му се пращат лични съобщения с линкове към артикула който искате да закупите, и цена която можете да дадете най-много при наддаването, този човек наддава печели продукта и той достига до вас. Разбира се безплатен обяд няма и мисля, че 5 до 10 лева на артикул са достатъчни за човека който ще наддава. То това си е направо бизнес, но мисля, че ще е изгодно и за купувача и за човека който ще наддава. Допълнително може да се изясни как ще се изпращат парите до човека който ще наддава и тн.  :) Какво мислите по въпроса ? И има ли желаещи да вършат тази работа ?

--- Край на цитат ---
Аз съм ЗА.Търси се човек да пазарува.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия