Автор Тема: Ebay  (Прочетена 117230 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Ebay
« Отговор #30 -: 15 Март 2008, 08:18:37 »
Е,та те нали само по IP адрес могат да разберат.Та нямам ли право да се логвам от друг компютър?!Ами там нима ползват само по една машина?! ???

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #31 -: 15 Март 2008, 19:07:24 »
Става дума, 4е в EBAY се регистрираШ с името и домаШният си адрес, в PAYPAL съШто се регистрираШ с името си и дом.адрес, но СЪШТИЯТ адрес на който е издадена VISA CARD (MASTER CARD). Когато адресите в EBAY и PAYPAL са разли4ни, тогава по4ват неприятностите и разправиите. А плаШтанията с банков превод са безбожно скъпи, да не говорим за изхабените нерви и напрежение.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #32 -: 15 Март 2008, 20:35:39 »
Друго, много неприятно 4увство, е когато попаднеШ на някой продава4_расист, който се заяжда с теб за това 4е не говориШ немски

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Ebay
« Отговор #33 -: 06 Април 2008, 21:19:55 »
Цитат на: tabakoff link=topic=316.msg2795#msg2795 date=1205482678
за нареждане на международен превод се ходи до банката, което става през работно време и като процедура отнема поне половин час, врелите и кипелите това го знаят много добре.

Банковите преводи струват м/и 20лв. и 40лв. в  зависимост от банката. Не мога да обещая, че всеки път ще мога да ви уреждам с преводи за 20 лева, защото това е свързано с една банка в моя район, и ако там има опашка, трябва да тичам в 9:00 на работа, а там в района има само ДСК и други такива, които са с по-високи такси.

Може ли някой от врелите и кипелите в подобни дела да обясни как стават тези банкови преводи?
И в коя банка колко взимат (коя е тази с 20 лв.)?
Каква е цялата процедура?
Благодаря предварително!

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #34 -: 07 Април 2008, 01:22:08 »
Аз плаШтах скоро с банков превод от Норвегия до Германия, струваШе ми 200 норвежки крони (25 евро). В банката попълваШ един формуляр, в който пиШеШ данните на полу4ателя, номер на банковата му сметка и т.н. ЛОШОТО на банковият превод е, 4е с него не можеШ да покажеШ в eBay, 4е си платил стоката.

tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #35 -: 07 Април 2008, 11:15:52 »
Пиреус - 10 евро
ЦКБ - 10 евро
ПроКредит - 13 евро
ДСК - 17 евро
ОББ - 35 лева
Пощенска - 20 евро

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Ebay
« Отговор #36 -: 07 Април 2008, 12:25:54 »
а други комисионни взимат ли?
трябва ли да се попълва някакъв формуляр и искат ли да имаш банкова сметка?

tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #37 -: 07 Април 2008, 12:40:39 »
Откриваш си банкова сметка задължително, и то в евро (за да плащаш в Германия и Европа например ... американците работят с PayPal, така че в $$$ не ти трябва сметка).

Купуваш си еврото от някое чейндж-бюро, че в банките курсовете са малко куци.

Внасяш си в банката еврото по евровата сметка.

Сядаш и започваш да попълваш един голям чаршаф с данните на продавача. Като купуваш нещо по банков път винаги изисквай от продавача следнит неща:
- имената на титуляра на сметката
- IBAN на титуляра
- BIC на банката
- Името на банката

- адрес на банката.
- точен адрес на титуляра

Ако не ти дадат адрес - пишеш само държавата в съответното поле. Важни са първите 4 от описаните 6 позиции.

В описанието на транзакцията инаги вписвай твоя юзър в еВау, както и еВау-номера на нещото, което купуваш.

IBAN се състои от 22 символа.

Първите два ти показват държавата.

Вторите два са някакви служебни цифри на банката, характеризиращи вида на сметката, ако не се лъжа.

След това имаш две групи, определящи банката - една група от четири букви или цифри, следва още една група от четири цифри.

После следва твоята лична сметка в банката и се състои от 10 цифри.

................ и така 22 символа.

Успех с международните преводи. ;)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Ebay
« Отговор #38 -: 17 Април 2008, 13:46:31 »
Някой, който е на "ти" с немския, може ли да каже какво значи "Bastelmodell" и какво е това "OVP", което се среща толкова често в ebay.de

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Ebay
« Отговор #39 -: 17 Април 2008, 16:05:30 »
Bastelmodell значи че е вероломно поломен и става само за чаркове или се нуждае от реставрация
OVP = оригинална опаковка (в повечето от нашите случаи - кутийка)
Mit OVP = със такваз
Ohne OVP = без таквази

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Ebay
« Отговор #40 -: 17 Април 2008, 16:47:39 »
Сърдечно благодаря.
Тамън си бях харесал нещо, ама цената една съмнителна и това "Bastelmodell", започна яко да ме човърка, а тия немците хич не искат да говорят английски.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12256
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Ebay
« Отговор #41 -: 17 Април 2008, 17:18:49 »
Интересното е , че мойта любима се върна от Германия миналата седмица , и както не ги харесва , бе принудена да ги похвали , че всички там до продавача на вестници и цигари на улицата знаят и говорят английски...
Иначе и аз съм решил да посъбера малко средства и да хвана някой от вас за един ден да напазарумваме от там (търговете в последния час) щото има добри неща в ТТ на приемливи (да не кажа евтини ) цени.
Надявам се някой от играещите в Ибей - да ми съдества със своя опит и познания  ;D ;D ;D

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Ebay
« Отговор #42 -: 17 Април 2008, 17:27:46 »
Цитат на: br118dosto link=topic=316.msg3833#msg3833 date=1208437530
Bastelmodell значи че е вероломно поломен и става само за чаркове или се нуждае от реставрация
Любчо, не се бъзикай братле. Bastelmodel означава "кит за сглобяване". Практика на Конрад напр. е да продава готови платки и същите в наливно състояние, за сръчковци, които сами да си налепят елементите. По същия начин продава и някои вагони.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #43 -: 17 Април 2008, 17:47:24 »
Не се подлъгвайте с "ниските" цени в eBay. Нервите са много, повярвайте. Днес полу4их един вагон, който съм платил на 7ми март, преди 41 дни, трябваШе да повдигам диспут в ПейПал, да ескалирам диспута (неШто като съдебно дело) и 4ак тогава продава4а благоволи да ми го прати. Жоро има хубав магазин, Conrad са сравнително то4ни, та дори и "Малкият цум" е за предпо4итане пред eBay!!!!

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Ebay
« Отговор #44 -: 17 Април 2008, 18:32:12 »
Цитат на: Жоро link=topic=316.msg3841#msg3841 date=1208442466
Цитат на: br118dosto link=topic=316.msg3833#msg3833 date=1208437530
Bastelmodell значи че е вероломно поломен и става само за чаркове или се нуждае от реставрация
Любчо, не се бъзикай братле. Bastelmodel означава "кит за сглобяване". Практика на Конрад напр. е да продава готови платки и същите в наливно състояние, за сръчковци, които сами да си налепят елементите. По същия начин продава и някои вагони.

Много се извинявам за неволно поднесената дезинформация  :-\
Грешката е моя  ::)
Получи се объркване с някои сходни думи  :-X
А и отделно с тоя английски напоследък съм позабравил немския, а от време на време като имам време и италиански уча... :o
Такива сме ние гениите - разсеяни, да ни е простено  ;D

А колкото до темата и придържането към нея - в Ebay забелязах доста принудително (нефабрично) преработени Bastelmodell-и подобни на всеизвестния "антикварен локомотив", както и някои доста сполучливо променени електро-дизелови локомотиви (заб. да не се бърка с дизел-електрически), за които освен че трябва да си "сръчко" е нужна и голяма фантазия и доста импровизация за да възвърнат първоначалния си външен вид какъвто е бил според божия замисъл  :'(
« Последна редакция: 17 Април 2008, 19:05:57 от br118dosto »