Автор Тема: Ebay  (Прочетена 117815 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Ebay
« Отговор #45 -: 17 Април 2008, 19:03:11 »
Аз влакове досега не съм купувал, но други неща чрез приятел съм взимал. Така като гледам как вървят търговете, и цената за доставка до БГ, особен смисъл няма, освен за неща, които не са в производство и почти няма как да се намерят. Не казвам, че е невъзможно да се купи изгодно, но това си иска усилието и дебненето.

Иначе моя съвет е единствено да се купува от продавачи с добър рейтинг и само с Paypal (немците май не са му големи фенове), не че е задължително да изгориш, но това намалява шансовете значително.

А като допълнение днес гледах едни локомотиви на пико пуснати на Buy It Now, или там както е на немски, които преди доставката още бяха по-скъпи отколкото да се поръчат от Хобистронг, тъй че совите на са това, което са.  ;)

tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #46 -: 18 Април 2008, 17:32:05 »
Цитат на: caprycorn link=topic=316.msg3846#msg3846 date=1208443644
Не се подлъгвайте с "ниските" цени в eBay. Нервите са много, повярвайте. Днес полу4их един вагон, който съм платил на 7ми март, преди 41 дни, трябваШе да повдигам диспут в ПейПал, да ескалирам диспута (неШто като съдебно дело) и 4ак тогава продава4а благоволи да ми го прати. Жоро има хубав магазин, Conrad са сравнително то4ни, та дори и "Малкият цум" е за предпо4итане пред eBay!!!!
На мен всичките неща са ми от еВау и единствено имам оплакване от един турски вагон от Балкан-Експресс коплектите, но човекът днес ми отговори, че ще ми изпрати две нови талиги за негова сметка.

Много малко хора могат да си позволят да си купят неща ново производство, затова и залагат на по-стари неща, които изпадат в еВау. Важното е като се купува оттам да се гледай рейтинга на продавача, какви оценки е получавал, какви забележки и т.н.

Така че не е много коректно да се каже, че и Малкият ЦУМ е за предпочитане, тъй като нито там, нито в който и да било магазин могат да се намерят някои неща. Не искам да подценявам работата на магазините, но казаното от мен е факт.

Я питайте Лъчо за колко си купи двете гари на КИБРИ от еВау? Само да ви кажа, че следващата най-ниска цена точно в еВау беше с по 15-20 евра нагоре! Първите ми зелени спални вагони на БДЖ изпаднаха на 60 лева с доставката до БГ - нови и неопетнени, то си личи, че кутията даже не е отваряна!!! Вторите изпаднаха вече на 80 лева с доставката. Въпрос на късмет.

Що локомотиви изпуснахме покрай Великденските празницие преди 2-3 сецмици в Западна Европа, не е истина!!! Какво ще кажете за чисто нова Людмила на Брава за 67 евро? Не е ли изгодно?!

Пак казвам - който пазарува, да внимава откъде пазарува в еВау, и няма да има грижи. И както каза колегата - да има PayPal. Те не всички немци са го обявили, но доста го ползват. Само трябва да ги попитате и те да ви отговорят. Част от тях безкористно си дават мейла, други искат 3-5 Евро за плащането през PayPal ... но е по-добре от плащане по банка с/у 10 евра. А и по банка после по-трудно си връщаш парите.

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #47 -: 18 Април 2008, 23:23:45 »
Не съм ползвал Ибея, ама като чета коментарите, разбирам, че успешното придобиване на нещо е свързано с доста време, прекарано в дебнене, висене, ровене, чакане... следва въпросът с късмета да мине Кьоравото, че да го цапардосаме. Всичко това хубаво, но май пропускаме, че по този начин пестим донякъде пари, но пък губим време, усилия, печелим нерядко финансови разправии и други ядове, и т.н., а това също има своята стойност, която понякога далеч не е незначителна, а като че ли я пропускаме...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Ebay
« Отговор #48 -: 19 Април 2008, 10:21:26 »
Цитат на: Maktub link=topic=316.msg3881#msg3881 date=1208550225
Не съм ползвал Ибея, ама като чета коментарите, разбирам, че успешното придобиване на нещо е свързано с доста време, прекарано в дебнене, висене, ровене, чакане... следва въпросът с късмета да мине Кьоравото, че да го цапардосаме. Всичко това хубаво, но май пропускаме, че по този начин пестим донякъде пари, но пък губим време, усилия, печелим нерядко финансови разправии и други ядове, и т.н., а това също има своята стойност, която понякога далеч не е незначителна, а като че ли я пропускаме...

...а и през това време,прекарано в "дебнене" мога да сляза в гаража,да направя на някого нещо по колата и да изкарам много повече от частно , отколкото бих спестил чрез въпросната покупка.  ;D
И аз стигам до извода,че оттам се пазаруват само колекционерски рядкости и то от тези,които ги събират. ;)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Ebay
« Отговор #49 -: 09 Май 2008, 11:32:35 »
Хора, кажете от немско за колко време идват нещата обикновено? От щатско досега други неща повечето пъти са ми идвали за около 2 седмици. А вече трета седмица ни вест ни кост, пък километрите са в пъти по-малко.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Ebay
« Отговор #50 -: 09 Май 2008, 11:41:53 »
2-3 седмици

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Ebay
« Отговор #51 -: 09 Май 2008, 11:48:02 »
Цитат на: gervasii link=topic=316.msg4784#msg4784 date=1210322513
2-3 седмици

бих добавил МИНИМУМ 3 седмици - до 2 месеца

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #52 -: 09 Май 2008, 12:57:08 »
Яяя е защо така? Още не съм пазарувал от чужбинско, но е учудващо от Немция да стигат толткова бавно, пък от отвъд Голямата вода да пристигат за две седмици?

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Ebay
« Отговор #53 -: 09 Май 2008, 13:46:11 »


Ima парадокс такъв :

от Щатите и от Англия нещата ми пристигат най-бързо : 6-9 дена ( 95% от случаите , изключая една доставка през Нова година )

От Германия са най-зле - казах ,че до 2 месеца съм имал чакания

Обикновено , когато пратката е 'застрахована' - и е 17 euro shipping е по-бавна , отколкото да е не-застрахована - 6-10 euro ( пътува със статус на писмо)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Ebay
« Отговор #54 -: 09 Май 2008, 14:55:18 »
Баш такава от 17 евро чакам.
Не го очаквах, честно казано, но явно е факт. Иначе от щатите средно 2 седмици ми е било чакането.

Остави това ами и с немците едвам се разбираш на някакъв полу английски, полу немски, че и единия, с който се разправях незнаеше, че вече сме в ЕУ-то та му обяснявай, че не може да струва 30 евро пратката до БГ. Абе страшна работа.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #55 -: 09 Май 2008, 16:39:55 »


Остави това ами и с немците едвам се разбираш на някакъв полу английски, полу немски, че и единия, с който се разправях незнаеше, че вече сме в ЕУ-то та му обяснявай, че не може да струва 30 евро пратката до БГ. Абе страшна работа.

ВсъШтност по4ти вси4ки немци разбират английски, но се дразнят, когато им се пиШе на този език. Не е тук мястото да изу4аваме немската народопсихология, по скоро бих помолил някой, който знае немски, да подготви и публикува няколко Шаблонни въпроса на немски. Например: Имате ли доставка до БГ и колко струва; Полу4ихте ли парите и изпратихте ли модела; и т.н.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Ebay
« Отговор #56 -: 09 Май 2008, 16:54:39 »


Яско , ползвай Он-лайн транслатор :

http://babelfish.altavista.com/

този върши идеална работа


zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Ebay
« Отговор #57 -: 09 Май 2008, 17:05:17 »
babelfish-a е страшен и аз него ползвам. Дори получих похвала, че немския ми бил добър, щото в стандартните си въпроси съм турил и извинение за лошия немски.

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #58 -: 09 Май 2008, 17:14:06 »
Охо, това е добро, благодаря

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Ebay
« Отговор #59 -: 09 Май 2008, 17:19:14 »


Пишеш изречения на английски - простички , без и3лишни думи - тогава преводът е 1:1!

И гледай да не използваш " Stoichkov one two three "  ;D