Автор Тема: Ebay  (Прочетена 117929 пъти)

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #60 -: 10 Май 2008, 06:39:11 »
Този май е първият, който срещам по-добър, наистина ще върши работа.

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re:Ebay
« Отговор #61 -: 12 Юни 2008, 12:40:38 »
За всички които се вълнуват от ebay и PayPal na home страницата във Важно съм сложил линк с полезни съвети :)
« Последна редакция: 12 Юни 2008, 12:42:13 от ivo »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #62 -: 16 Юни 2008, 13:59:49 »
Цитат на: Maktub link=topic=316.msg4833#msg4833 date=1210390751
Този май е първият, който срещам по-добър, наистина ще върши работа.
Да не кажа и единствения.

Само да ви дам жокер на англо говорящите. Изречения от типа "You said you would ...." и "If you had told me ..." ГИ ЗАБРАВЕТЕ с преводачката, ще ви гледат умно и няма да ви разберат разбиращите немци. Пишете си в Present Simple и Past Simple за да нямате ядове.

Що касае доставките от Германия. ТОТАЛНА ТРАГЕДИЯ!!! И защо - защото DHL използват за куриери не кой да е, а ми БЪЛГАРСКИТЕ ПОЩИ!!!! Мисля, че това ви е достатъчно. Има някакъв вариант да се изпращат нещата по LUFTPOST, но тепърва ще проверя това що за пощенски услуги са - пристигат бързо (много по-бързо) и то директно в кварталната ви поща, а не да ходите в мизерията на Столична Митница.

От САЩ нещата идват бързичко, освен ако някой [*цензурирано*]-пощаджия не ви прати пратката за Белгия .... грам идея си нямам какво общо има Белгия с България (да не говорим, че на английски се пишат доста различно), но един симпатяга в Белгия в момента се радва на моята товарна гара и дирим начин да си я получа в БГ.

ОТ Англия наистина доставктие са доста по-бързи, но там асортиментът е по-малък. Бързо идват и от Австрия. От Швейцария по мои спомени беше средна работа, макар че и от там една пратка я чакахме с Адри не помня колко седмици.

Така че успех на всички!

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #63 -: 16 Юни 2008, 15:33:17 »
Цитат на: XRISTO link=topic=316.msg3886#msg3886 date=1208589686
...а и през това време,прекарано в "дебнене" мога да сляза в гаража,да направя на някого нещо по колата и да изкарам много повече от частно , отколкото бих спестил чрез въпросната покупка.  ;D
И аз стигам до извода,че оттам се пазаруват само колекционерски рядкости и то от тези,които ги събират. ;)
Това е относително и е много индивидуално. Моята работа не свързана със слизане в гаража, там отивам само, когато си тунинговам колата. Иначе съм прокетант и работя на бюро. На 8-часов работен ден съм, и не винаги времето ми е запълнено с ангажименти. Така че мога да заделя един час на ден сумарно да се поровя из еВау.

Да не говорим, че интересните неща излизат обикновено на търгове. Там няма какво да го дебнеш освен когато решиш да наддаваш. Ако ти е кеф - залагаш си предварително една цена, която си склонен да платиш, и отиваш да спиш. На другия дн само влизаш в еВау и гледаш дали си го спечелил или не.

Също така всеки един модел се пуска в производство в някакъв тираж. Той в един момент се изчерпва. И производителят е решил, че от него повече няма да пуска ... тогава алтернативата да слезеш в гаража и да изкараш някой лев от клиент просто не върви, защото даже и да изкараш 2 пъти повече пари, няма да има откъде да си го купиш.

.... и в един момент кръгът се затваря - ти дебнеш еВау за точно такива рядкости, а докато дебнеш и се ровиш, току изкопаеш още нещо интересно за теб. ;-) И идваме в изохдната позиция, където ВЕЧЕ няма смисъл да слизаш в гаража и да изкарваш повече пари.

Забравяме и още нещо съществено - еВау не е единственото място, откъдето можеш да си купиш влакове. А WWW-то е необятно. 99% от всички части, които съм си купил за тунинговането на колата, са ми от интернета, но не и от еВау. ;-) Така че човек ако иска да си колекционира влакове, трябва да се научи да търси навсякъде. Едно ще си вземе от Жоро, друго от Адри, трето от Липето, 4-то от еВау, 5-то от някъде другаде от Интернет .... източници на такива неща бол!

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #64 -: 16 Юни 2008, 17:34:50 »
Taka e, много редки модели се намират в ибей, понякога на изключително изгодни цени. Но, винаги това но... много често попадаме на продавачи калпазани, които учудваШто имат добър имидж (99.99%), купуваме от тях и живота ни се вгорчава оШте повече. Системата е такава, че много често не успяваме да дадем "негативен" фийтбек и така имиджа на продавача остава добър. И след нас много други хора се подлъгват. Затова много моля тези, които имат опит в ибей, пиШете тук от кой продавач сте доволни и от кой не

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #65 -: 16 Юни 2008, 18:19:36 »
Мммм ти, ако гледаш 99,9% позитив фийдбек, ама на 3000 продажби, нали се сещаш последните 10 дори да са го насрали тотално, пак няма да му се отрази много... затова освен рейтинга е хубаво да се гледат и коментарите от последните да речем 3 месеца. То си има табличка за последните 3, 6 и т.н. месеци и пише еди колко си позитивни, еди колко си негативни... та така...

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Ebay
« Отговор #66 -: 16 Юни 2008, 19:27:47 »
Цитат
Също така всеки един модел се пуска в производство в някакъв тираж. Той в един момент се изчерпва. И производителят е решил, че от него повече няма да пуска ... тогава алтернативата да слезеш в гаража и да изкараш някой лев от клиент просто не върви, защото даже и да изкараш 2 пъти повече пари, няма да има откъде да си го купиш.

Ами точно това имам впредвид-като няма BR01 на "пико",примерно,защото вече не се произвежда,ще си взема такъв на "роко" или от някаква друта фирма , която го произвежда.Не държа да притежавам такъв,който вече е спрян от производство.Е,не отказвам ако припадне,но не ми е самоцел. :(  ;)

А,ето и един точен продавач,за една седмица си взех вагоните:

<a href="http://img225.imageshack.us/my.php?image=topvw5.jpg" target="_blank">Free Image Hosting at [url=http://www.ImageShack.us[/url]
« Последна редакция: 16 Юни 2008, 19:52:45 от XRISTO »

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Ebay
« Отговор #67 -: 17 Юни 2008, 01:55:40 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=316.msg6946#msg6946 date=1213629576
Мммм ти, ако гледаш 99,9% позитив фийдбек, ама на 3000 продажби, нали се сещаш последните 10 дори да са го насрали тотално, пак няма да му се отрази много... затова освен рейтинга е хубаво да се гледат и коментарите от последните да речем 3 месеца. То си има табличка за последните 3, 6 и т.н. месеци и пише еди колко си позитивни, еди колко си негативни... та така...
Пак не се изразих ясно: Мисълта ми беШе ,че по фийтбеците не може да се разбере какъв е продавача, заШтото никъде не пиШе колко диспута има отворени среШту него. А когато имаШ отворен диспут не можеШ да даваШ фийтбек. Трябва да свърШи цялата процедура с пайпал и тогава чак може да пиШеШ фийтбек. Но след 60 дни от покупката вече не може да се дава фийтбек. И така имиджа на modellbahnberlin е 97,5%, а всъШтност тя не е получила поне тройно повече отрицателни фийтбеци

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #68 -: 17 Юни 2008, 16:40:42 »
Продавач в еВау вече НЕ МОЖЕ ДА ДАВА НЕГАТИВЕН ФИТБЕК!!! Това са новите правила от съвсем скоро. Да не говорим, че в Австралийският еВау от 16.07.2008 година единственото и изключително средство за плащане на стоки в еВау става PayPal. Надявам се тази тенденция да обхване и другите сайтове на еВау в най-скоро време. Така ще сме значително по-гарантирани, че ако не си получим стоката, ще си получим парите или поне по-голяма част от тях.

Щом като продавач не може да ти пусне негативен фидбек, ние можем да си ги работим както искаме. Аз лично вече пркратих практиката да пускам фидбеци, преди продавачът да ми е пуснал такъв за траназкцията от моя страна. И ако не получа от него фидбек, вече го предупреждавам, че ако той не ми пусне, аз ще му метна един неутрален.

Ако пък някой се опита да ме работи, негативният му е гарантиран. Лъчо ако го питате досега колко негативни би метнал, ще се замаете. Ама не смееше, защото или ще оцапа акаунта на Иво, или моя. Лъчка!!!! Сега можеш да ръсиш негативни фидбеци от акаунта ми колкото искаш и на воля!!

Та такива ми ви работи.....

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #69 -: 17 Юни 2008, 16:44:59 »
От днес почвам! Давай да ги храним подред!  ;D

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4775
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Ebay
« Отговор #70 -: 17 Юни 2008, 18:26:37 »
Цитат на: caprycorn link=topic=316.msg6953#msg6953 date=1213656940
Цитат на: EMPEROR link=topic=316.msg6946#msg6946 date=1213629576
Мммм ти, ако гледаш 99,9% позитив фийдбек, ама на 3000 продажби, нали се сещаш последните 10 дори да са го насрали тотално, пак няма да му се отрази много... затова освен рейтинга е хубаво да се гледат и коментарите от последните да речем 3 месеца. То си има табличка за последните 3, 6 и т.н. месеци и пише еди колко си позитивни, еди колко си негативни... та така...
Пак не се изразих ясно: Мисълта ми беШе ,че по фийтбеците не може да се разбере какъв е продавача, заШтото никъде не пиШе колко диспута има отворени среШту него. А когато имаШ отворен диспут не можеШ да даваШ фийтбек. Трябва да свърШи цялата процедура с пайпал и тогава чак може да пиШеШ фийтбек. Но след 60 дни от покупката вече не може да се дава фийтбек. И така имиджа на modellbahnberlin е 97,5%, а всъШтност тя не е получила поне тройно повече отрицателни фийтбеци
Като стана дума за тази другарка от Берлин,закупих няколко вагона от нея.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160210056279&ru=http://modellbau.search.ebay.de:80/160210056279_Spur-Z_W0QQcatrefZC6QQcoactionZcompareQQcoentrypageZsearchQQcopagenumZ1QQdfspZ32QQfposZPostleitzaQQfromZR2QQfsooZ2QQfsopZ32QQftrtZ1QQftrvZ1QQga10244Z10425QQsabfmtsZ1QQsacatZ30655QQsadisZ200QQsaobfmtsZinsifQQsaslcZ3QQsbrftogZ1QQsofocusZunknownQQfviZ1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160247381823&ru=http://modellbau.search.ebay.de:80/160247381823_Spur-Z_W0QQcatrefZC6QQcoactionZcompareQQcoentrypageZsearchQQcopagenumZ1QQdfspZ32QQfposZPostleitzaQQfromZR2QQfsooZ2QQfsopZ32QQftrtZ1QQftrvZ1QQga10244Z10425QQsabfmtsZ1QQsacatZ30655QQsadisZ200QQsaobfmtsZinsifQQsargnZQ2d1QQsaslcZ3QQsbrftogZ1QQsofocusZbsQQfviZ1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160248442913&ru=http://modellbau.search.ebay.de:80/160248442913_Spur-Z_W0QQcatrefZC6QQcoactionZcompareQQcoentrypageZsearchQQcopagenumZ1QQdfspZ32QQfposZPostleitzaQQfromZR2QQfsooZ2QQfsopZ32QQftrtZ1QQftrvZ1QQga10244Z10425QQsabfmtsZ1QQsacatZ30655QQsadisZ200QQsaobfmtsZinsifQQsargnZQ2d1QQsaslcZ3QQsbrftogZ1QQsofocusZbsQQfviZ1
Като за последният вагон,бях казал на купувача,че давам до 30 евро.Той явно ги е сложил,като автоматично потвърждава с това първоначалната цена от 17,50 евро.Какво е направила тази гад от Берлин,вижте сами,започнала е да ме товари докато е стигнала до моят лимит.Но не е натдала още 0,50 евроцента,и по този начин ме принуди да взема вагона  на 30 евро.По този начин стигам до заключението че е тя,защото ,ако му трябва на някой,той ще ме надцака с 0,50 евроцента и го взима.Или пък някой ми прави номер,да ме товари?????не знам!?Ще ви държа в течение,дали имам някакви проблеми с този продавач.Разчитам на това че,купувача си е там от Германия и може на него да не му създава ядове,както на вас.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #71 -: 17 Юни 2008, 19:19:46 »
Добре, а като на всеослушание се казва да не се пазарува от там, за чий сам си го буташ ???

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4775
  • Рейтинг: 625
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Ebay
« Отговор #72 -: 17 Юни 2008, 19:39:25 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=316.msg6979#msg6979 date=1213719586
Добре, а като на всеослушание се казва да не се пазарува от там, за чий сам си го буташ ???
Има разлика,дали пазаруваш от Германия ,или от чужбина.Другото е че аз не давам пари за нищо.Купувача си е Немец,той си се оправя,аз не мисля за нищо.Чак като ми пристигнат нещата,евентуално нещо плащам,защото повечето неща са ми подаръци от шефа.Последният път ми дойдоха двете пощи в БДЖ по 45лв,подари ми ги,платих си 90лв само почистващия вагон в ЗЕТ.Не си мислете че можете да постъпите на работа при нас заради хобито ;DОбещал съм,че ми трябват само още два вагона и приключвам,щото и на него не му се занимава да ангажира шефовете в Германия с мойте неща.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Ebay
« Отговор #73 -: 17 Юни 2008, 20:09:48 »


има един modell-auto-berlin , не взимайте оттам!! Оня ден PayPal ми присъди едно дело и ми върна парите от спечелен търг.Минаха точно 2 месеца , на 45 -я ден повдигнах диспут , на 50 -тия тоя ми пише ,че ей сега ми ги пратил ; аз си го 'осъдих' , ако наистина дойдат нещата - няма да ходя да си ги взимам - те ще му ги върнат автоматично- баси тъпака

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Ebay
« Отговор #74 -: 17 Юни 2008, 20:18:36 »
Ходи и си ги вземи, иначе няма да се научи...