Автор Тема: Ebay  (Прочетена 117265 пъти)

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: Ebay
« Отговор #285 -: 12 Октомври 2018, 20:59:35 »
Този път - 13 евро.
Канадски и-бей има, също фенове на влакчетата бол. Дори в селото, в което живея в момента, 12 хил. жители, се оказаха 10-тина човека. Че и клуб има, но за да не се плаща наем за помещение, държат модулите в едно камионче-фургонче, а всяка събота/неделя се събират в една от къщите, сглобяват ги и карат. Иначе във всеки по-голям град има хоби-магазини, в най-големите, като Торонто, Монреал, Едмънтън, Калгари, Ванкувър - по 10-тина. Всяка година в Калгари, в края на април, има панаир с клубове/модули и с търговци, които правят доста големи намаления. Съизмерим е с немските и австрийските панаири.  Докато бях там, не пропусках, но се преместих заради работата. В по-малките градчета магазините за играчки изпълняват тази роля, доставяйки модели по поръчка. Иначе има много хубави модели, дори по-детайлни от европейските, на цени горе-долу на половина на немските. Говоря и за H0, и за 0. Примерно Athearn. В Калгари видях месингов Биг Бой, направо да ти изтекат очите, за 1200 долара (тук, ако наистина искаш такъв, по-добре си купи, иначе тия пари гарантирано си ги профукал за две седмици, животът наистина е скъп, а данъците, големи). Лошото е, че предлагат само американски модели, които много не ми допадат, хич даже. Като видиш американски локомотив, вагон, че и автобус, на живо, някак си изглеждат склепани и недодялани, като сандъци, не са така фини и изваяни като европейските. Субективно мнение.. От познатите ни фирми тук най-застъпени са Мерклин (с доста голям магазин в Калгари, собственикът ми е приятел, има малко също Роко, Флайшман и Брава), и Пико. Останалите, точно имам предвид Роко и Флайшман, като че ли немците им стигат, и не ги е еня за Америка, единственият вариант остава поръчка онлайн от голям търговец в Канада, от САЩ или от Европа. Като от Европа е за предпочитане, понеже нещата не се обмитяват, докато от САЩ - в повечето случаи слагат мито, отделно доставката е по-скъпа, отколкото от Германия или Англия. Аз нали вече искам по-едромащабни модели, та по този повод доставчикът на Мерклин в Калгари ми се оплака от КМ-1. Изгубил редовен клиент, понеже човекът поискал някакъв немски локомотив, та той се свързал, поръчал го, клиентът го капарирал 100% и след 3-4 месеца чакане "Съжаляваме, но локомотивът вече е изчерпан!". Явно доставят с абсолютно предимство на германците...Иначе Мерклин - ами съжалявам, но като сложиш един до друг локомотив на Мерклин и такъв на Роко - направихме го в магазина - сещате се кой "бие".

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ebay
« Отговор #286 -: 12 Октомври 2018, 21:54:19 »
ебаси 13 евро он германия до канада
а на мен до българия ми искат по 18 а от австрия може за 14
ама на мен не ми се дават то като се замисля и 5 евро за вътрешна доставка до адреса на габко не ми се дават
ама немам избор .
И съм се регистрирал в ДХЛ рекох като член нещо отстъпки промоций ама нищо не дават
само имейли ми пращат до къде е стигнала пратката  ;D

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re: Ebay
« Отговор #288 -: 30 Октомври 2018, 15:59:18 »
А това Кракомобила го изрови (дано не се сърди)  Технически паспорт на 15.156




vesko76

  • Trade Count: (0)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Рейтинг: 48
Re: Ebay
« Отговор #289 -: 30 Октомври 2018, 17:32:07 »
Табела на локомотив 15.234 https://www.ebay.de/itm/232979633058?ul ... 9fDYsmoj64 и гара КАРНОБАТ https://www.ebay.de/itm/332853208326?ul_noapp=true в ИБЕЙ.Преди време табелата на локомотив 15.270 беше продадена за 271 евро. https://www.ebay.de/itm/332337579238htt ... 2337579238

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Ebay
« Отговор #290 -: 30 Октомври 2018, 19:23:31 »
Жалко ,че тези важни за историята ни неща заминават по чужди колекции на баснословни цени. За мое щастие успях да се сдобия с табелата на последната лодка - 15 275. Получих я безвъзмездно като я видях съвсем случайно на една сграда. Благодаря на човека, че бе така отзивчив и ми я подари. Сега е част от колекцията ми и ще остане за винаги в Бълагирия.  :)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Ebay
« Отговор #291 -: 28 Ноември 2018, 14:19:25 »
Искам да играя един търг в ибей, но не мога да разбера начина на плащане желан от продавача. Някой ще ми помогне ли ? Това пише:
Цитат
Bestimmte Zahlungsmethoden werden in der Kaufabwicklung nur bei hinreichender Bonität des Käufers angeboten.

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Ebay
« Отговор #292 -: 28 Ноември 2018, 14:40:45 »
"Някои методи за плащане на покупката се предлагат при достатъчна кредитоспособност на купувача."...каквото  и да значи. Ако имаш парите - играй, печелИ и плащай :buba:

Дай на лична линк за търга, може там да има още нещо

София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re: Ebay
« Отговор #293 -: 29 Ноември 2018, 19:52:24 »
Краси, няма ли пей-пал ,не става номера, щото трябва през банка. Когато има пей-пал , може и с дебитна карта да се плати, без да се премине през пей-пал и съответно да се вземат от тях комисионни.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Ebay
« Отговор #294 -: 01 Декември 2018, 13:17:20 »
Търга приключва утре. Твърдо съм решил, че ще го играя - тъй като е единствен модел на машина, която се движи в България. Продавача уж каза, че ще пусне пейпал - ама за сега няма... ще видим.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Ebay
« Отговор #295 -: 02 Декември 2018, 17:19:07 »
Може да ти го пусне индивидуално на теб, ако спечелиш.
Ако пък ли не, можеш да се откажеш от сделката по доста причини, включително и тази. Но както разбирам,
 ще очакваме да се похвалиш!
 ;D

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ebay
« Отговор #296 -: 02 Декември 2018, 19:44:50 »
можеш да се откажеш без проблем само 12 часа преди да изтече времето след това всичко зависи от продавача
ако той не приеме няма как да се откажеш и ще получиш черна точка за неплатен артикул
Няма проблем и някой друг да плати с банков превод вместо теб
аз ползвам услугите на ask@dostavki.de вече над 300 плащания ми е направил човека аз после му превеждам парите през изипей

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Ebay
« Отговор #297 -: 02 Декември 2018, 21:24:42 »
Ако ти е обещал на запитването, Пейпал и не ти го пусне,
няма как да не приеме отказа ти защото черната точка ще е негова!!!!
Останалото са български глупостти, защото там хората
взаимно се уважават и по презумпция са добронамерени!!!

mgirginov

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (34)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1930
  • Рейтинг: 192
  • N Länderbahnen I еп. София
Re: Ebay
« Отговор #298 -: 02 Декември 2018, 21:46:24 »
Германците в ebay са по-големи цигани и от нас! Така, че - ако иска да е почтен, ще го направи. Не му ли пука - плащаш по банков път...Наказания и рестрикции за купувачи няма от 3 години, а за продавачи наказателна процедура можеш да инициираш при непращане или некоректно описание, само ако плащането е през PayPal

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ebay
« Отговор #299 -: 02 Декември 2018, 22:35:33 »
как да няма рестрикций
има само че те се избират от продавача не се налагат автоматично
продавача може да избере да не можеш да надаваш при 1 или 2 неплатени позиций през последните 6 месеца или през последната година
има още много опций които продавача може да избере при побликуването на търгът
но както казах това зависи изцяло от продавача не ибея автоматично да налага рестрикцийте
А и германците последните 2 години верно станаха по големи цигани и от нас бедните
преди като се помоля за по евтина доставка и те правеха като рекламни материали можеше за 1,9 евро
или като обикновен пакет примерно за 3 евро това до килограм разбира се
сега вече не щат и да чуят за по евтина доставка и се псувам с тях добре че гугъл транслатора сигуро не превежда това което аз пиша  :lol:
Виж австрийците наистина са много добронамерени хора
няколко пъти съм купувал от тях и се навиват да пратят по пощата директно до адрес в България ходят питат кое е най евтино
за 12 евро съм получавал неща от тях по пощата