Автор Тема: Ebay  (Прочетена 117255 пъти)

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Ebay
« Отговор #300 -: 02 Декември 2018, 22:44:20 »
Момчета - благодаря на всички. За нещастие модела отпътува не за България.. отказах се на 258 евро... стигна до 294 и вероятно щеше да мине 300.

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ebay
« Отговор #301 -: 02 Декември 2018, 23:02:42 »
ще споделя един трик той е не по правилата но може да се ползва
Ако много искаш нещо и то обикновено е скъпо можеш да видиш каква е максималната оферта
дадена от последния наддаващ като въведеш няква огромна сума
примерно това е хубаво да стане между 16 и 13 часа оставащи до края на търгът
след това отиваш на отказване от оферта и се отказваш 12часа преди края няма проблем можеш да отметнеш грешно въведена оферта така ще знаеш каква е максималната стойност и 5 сек преди края въвеждаш макс+50 цента и печелиш
с малко късмет разбира се  :lol:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Ebay
« Отговор #302 -: 03 Декември 2018, 10:51:15 »
Красене а какво искаше да си купиш?
Или линк към приключилият търг дай?
 :hi:
Може да следим за бъдеще ако се появи нещо такова за теб!

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ebay
« Отговор #303 -: 10 Декември 2018, 02:53:13 »
аз пазарувам от австрийци и англичани най много.   за части понякога от германия.  lok-doctor  на ebay не съм имал проблеми с никога.

италианците ги избягвам най вече заради цените щото са до един спекуланти.

никога по банков път. НИКОГА. само с paypal или кредитна карта иначе гориш ако има нещо. само 3 пъти съм правил задна с paypal на ebay но като изцяло доста повече. винаги е било в моя полза ако наистина имаш солиден иск.

paypal има няколко начина да имаш кредит линия с тях, и ти дава директно да слагаш покупки на тези и плащаш евентуално както си е думата. но това зависи от много неща дали може да те одобрят или дали можеш изобщо да ползваш за дадена покупка.

ако някой е упорит може да намериш добри зделки на евро модели от америка защото не са популярни там и някои минават през капките на ниски цени. пратката е около 22е от там. 1-2 седмици.




svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ebay
« Отговор #304 -: 10 Декември 2018, 17:45:17 »
Е що го твърдиш това никога по банков път
ми аз имам над 300 покупки от немския ибей и всички са по банков път
само два пъти са ме дънили единия път човека ми върна парите един път изгорях с 3 евро щото човека се кълнеше че го е пратил може би аз съм си виновен че преди се предлагаше една доставка
като рекламни материали за 1,9 евро и аз исках нея за по евтино
иначе то за това е историята като има само положителни коментари като продавач значи няма проблем
и ако си платиш 7 евро с дхл и с проследяващ номер и застраховка хептен нема проблем
аз разбира се никога не го правя щото гледам евтинийката но пък и нещата които купувам са си евтини

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Ebay
« Отговор #305 -: 10 Декември 2018, 18:39:36 »
Единствният път, в който съм горял си беше с paypal, та толкова за "защитата" предлагана от ebay & paypal. Казусът на кратко беше, че върнах локомотив до немец със 100% рейтинг, пратката пратих с подпис от получателя. Подпис имаше, но търговецът продължаваше да си твърди, че не го е получил. Така се разделих с 3 цифрена сума и си имам едно на ум и с немци и с paypal и със 100% рейтинги...
В същото време съм плащал и по-големи суми по банков път и проблем е нямало.

mite

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ebay
« Отговор #306 -: 10 Декември 2018, 22:12:41 »
Цитат на: bazitov link=topic=83.msg113770#msg113770 date=1544459976
Единствният път, в който съм горял си беше с paypal, та толкова за "защитата" предлагана от ebay & paypal. Казусът на кратко беше, че върнах локомотив до немец със 100% рейтинг, пратката пратих с подпис от получателя. Подпис имаше, но търговецът продължаваше да си твърди, че не го е получил. Така се разделих с 3 цифрена сума и си имам едно на ум и с немци и с paypal и със 100% рейтинги...
В същото време съм плащал и по-големи суми по банков път и проблем е нямало.

това не е възможно да стане както си писал. единствения начин е ако той а направил иск че това което си му върнал не е това което ти е изпратил или си го счупил.

проблема е при теб че не знаеш какво да правиш. и с мен са го пробвали. трябва да следиш случая и в момента в който видиш че той оспорва след като го е получил обратно  отваряш директно с пайпал. ебай затваря тяхното дело база на това и пайпал отчита за теб. той нищо не може да оспорва с пайпал а даже и да се пробва, всичко е в твоя полза.


Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Ebay
« Отговор #307 -: 11 Декември 2018, 10:00:48 »
Ще подкрепя идеята да се плаща само с Пейпал . Не че не съм плащал и по банков път , но комисионната товари яко и се чака 3-4 дена докато парите стигнат до продавача. После си изцяло в неговите ръце - ако реши да те излъже - гориш . Пейпал защитава парите ти до 40/45 дена - имал съм 5 диспута за некоректни търговци ( предимно  Китай и Хонг Конг) и 5те бяха в моя полза и ми върнаха парите ; а в 3 от тях стоката се появи в последствие - продавачите изгоряха , защото не са могли да докажат на ППал Застраховката на пратката - винаги изисквайте проследяващ номер ( застрахована пратка) .

иначе в духа на темата - от 5-10% отстъпка за моите продажби в оказиона - с любезното съдействие на Весела Колева !

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: Ebay
« Отговор #308 -: 11 Декември 2018, 11:10:59 »
Всъщност това с банката е гнусна история. Миналата седмица взех нещо с банка... направих си сметка, че доставката и цената на артикула са приемливи. Реших, че банката ще вземе някакъв процент за плащането... тъй като Пощенска на сайта си нямат конкретни цени за такива преводи... Оказа се, че 22 евро е таксата за такъв превод (и то споделен!!!) което си е обир. За 22 евро трябва на ръка с кафе да му ги занесат на човека.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re: Ebay
« Отговор #309 -: 11 Декември 2018, 11:36:13 »
От известно време във фирмата направихме акаунт в Paysera. Един колега, който има хоби озвучителна техника също много поръчва от Германия си направи акаунт там. Таксата за превод в евро е 0,15 цента в рамките на Евросъюза.

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
  • Рейтинг: 157
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Ebay
« Отговор #310 -: 11 Декември 2018, 12:23:28 »
Павка, за "PAYSERA" те подкрепям! Да минимални са им комисионите, ..............но! Имат един недостатък: в края на годината, когато се плащат данъците се иска и от тях данъчна декларация за пред НАП.  Проследяват да ли няма черноборсаджиство - сиреч да ли не е алъш -  вериш без данъци в полза на държавата.
Аз лично отдавна съм си взел сбогом с "EBAY", предпочитам да имам 10 чисто нови локомотива и 50 вагона , но да не са морално остарели и старо производство. За банков превод и дума не можа да става - комисионите са убийствени! Вариант е да попитате за "PAYPAL", имат го  99% от търговците, просто се правят на луди за да платите изцяло комисионната за превода - просто им го предложете този вариант. Другия вариант е с картово плащане.
Така, че всеки решава от къде и как да пазари - индивидуално е!  :hi:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Ebay
« Отговор #311 -: 11 Декември 2018, 12:55:42 »
Комисионните на банките , Уестърнюниън и пр са в зависимост от  примерно до 500е - толкова ; 500-1000е - толкова и т.н. Най-изгодно е ЦКБ.
Има и банкови такси , които обикновено плаща продавача , но повечето искат те да се споделят .

ако си купувач не плащаш комисионни на Пейпал - плаща ги ( удържат му) продавачът . Затова повечето крият Пейпал акаунта си . В момента , в който предложа да си поделим тези 3% fees или да ги поема изцяло аз ( което е мн по-сигурно и изгодно от банка) се оказва ,че имат Пейпал.

svetljjjo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Ebay
« Отговор #312 -: 11 Декември 2018, 17:39:51 »
проблема с пейпала е че преди години имаше много измами с него
предимно от италианци
точно через отваряне на диспут както каза и адриан търговеца почти винаги гори щото е нормално да няма какво да покаже като доказателство че е изпратил пратката и за това немците чесни лица не го предпочитат
а и защото комисионата се поема от получателя на сумата май беше 2,5% от сумата доколкото си спомням
също така преди години американците осъдиха пейпала и ги задължиха да изгонят всички съмнителни според тях лица от системата им за това вече нито един сайт за ПейТоКлик вече няма достъп

bazitov

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
  • Рейтинг: 93
Re: Ebay
« Отговор #313 -: 11 Декември 2018, 18:19:51 »
Цитат на: mite link=topic=83.msg113773#msg113773 date=1544472761
това не е възможно да стане както си писал. единствения начин е ако той а направил иск че това което си му върнал не е това което ти е изпратил или си го счупил.

проблема е при теб че не знаеш какво да правиш. и с мен са го пробвали. трябва да следиш случая и в момента в който видиш че той оспорва след като го е получил обратно  отваряш директно с пайпал. ебай затваря тяхното дело база на това и пайпал отчита за теб. той нищо не може да оспорва с пайпал а даже и да се пробва, всичко е в твоя полза.

Не знам дали не го пробвах и с двете, но определено не може да ми се случи, това, което вече ми се е случило  :hi:

gregary

  • Trade Count: (37)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2029
  • Рейтинг: 1418
  • SBB, BLS, RhB, DB, БДЖ
Re: Ebay
« Отговор #314 -: 05 Януари 2019, 09:47:09 »
Тоя ТЪРГ го следях от любопитство (няма PayPal), но да падне за 615 евра, не очаквах... :wacko: