Автор Тема: Нова книга!!!  (Прочетена 18290 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Нова книга!!!
« -: 07 Октомври 2008, 19:35:16 »
Нова книга на многоуважаният от нас инж.Димитър Деянов
 във съавторство със синът му - Стефан Деянов.
Второ преработено и допълнено издание на албума
"Локомотиви на Българските държавни железници".
Книгата е с малко по-малък размер от първото си издание , но пък горе долу два пъти по-дебела и тежка.Също шита , с твърди корици и на лускозна гланцова хартия.Абе мирише си на книга от всякъде...
Има много нови снимки на локомотиви и табелки, доста от тях са и цветни.Черно белите са превъзходно отпечатани (също има доста нови) и вече знам някой вагони които сме ползвали през І / ІІ епоха дори!
Допълнена е с последните серии (до 46 включително) в характерният стил на автора и албума.
Има го и Дезирото...
На ул."Иван Вазов" № 3 - всички знаете там какво е , са получили миналата седмица 50 екземпляра.До днес вече са продадени 11 бр. на цената им - 36 лв.
Който иска да има това бижу в библиотеката си - да побърза , щото така и не ми казаха колко е тиража.

IKAR

  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 947
  • Рейтинг: 265
  • HO DB,SBB III,IV, HOm Rhatische Bahn V София
Re: Нова книга!!!
« Отговор #1 -: 08 Октомври 2008, 10:09:52 »
Аз вече успях да я "цапардосам". Да обясня по-точно за тези, които не знаят. Значи влизате в сградата на БДЖ, на ул. Вазов N3, само че идете след 1 часа след обяд, иначе няма да ви пуснат. Жената на пропуска ще ви упъти, но все пак, за да не се объркате...От входа минавате направо и в ляво от главното стълбище има един остатък от "турникет" след който през едно много тясно коридорче излизате в задния двор. След като вече сте в двора, криввате в ляво, има една метална врата, на коята има стикер "списание Железопътен транспорт". Влизате и се качвате по тесните стълбички и стигате до тапицирана врата. Тази стая е редакцията на списанието. Книгата може само от тук да се купи. Въоръжете се с търпение за чакане (аз лесно се оттървах с около половин час), защото хората в тази сграда ходят целодневно по кафета. Другото кофти според мен е, че пишат фактура, в която ти вписват 3-те имена, адреса и ЕГН-то. От другите книги на Деянов има останали само 2 броя от "Локомотивното стопанство на БДЖ 1947-1990 г".
« Последна редакция: 08 Октомври 2008, 10:11:50 от IKAR »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Нова книга!!!
« Отговор #2 -: 08 Октомври 2008, 13:42:48 »
 >:( Поредната българска тъпня - само преди 30 минути книгата е купена от двама наши съфорумци на цената от 40 лв.!!!
Обяснинието е "поради засиленият интерес!!!" - ега ти хората , ега ти и държавата... >:( >:( >:(
Така ,че драги съмишленици , въпреки хубавата новина за книгата , бегайте купувайте , че на ден с по два лева и вдигат цената!!!
 :o :o :o (съжалявам че няма иконка която да псува тук...) >:( >:( >:(

refil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Нова книга!!!
« Отговор #3 -: 08 Октомври 2008, 14:18:47 »
Освен горното казано от Пламен,цената е променена и заради това,че при 36 лв била под себестойността си(в печатницата някой не бил  ??? догледал нещата)

пп Сега я почвам ;D

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Нова книга!!!
« Отговор #4 -: 08 Октомври 2008, 14:40:07 »
Аз бях първия, дето ме зарадваха с "промоционална" цена, а докато чаках да ми пишат фактурата, довтаса и Refil. Не че ми пука за 4-те левчета, ама да се издава нещо без да се направи съответния финансов план, незнам как ще се реализира печалба, съответно издаването на подобни неща да има смисъл.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Нова книга!!!
« Отговор #5 -: 08 Октомври 2008, 15:03:29 »
ако някой тепърва ходи - нека ми вземе 1 бр , плс?

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Нова книга!!!
« Отговор #6 -: 08 Октомври 2008, 15:18:37 »
И на мен.После на ЛС.плащам веднага.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Нова книга!!!
« Отговор #7 -: 08 Октомври 2008, 17:08:33 »
Видееете ли бре ? Сеа ако имааме вече клуб , щееме да я вземем с кашони и на друга цена  ;) ;) ;) ...и куцото пиуе с домато не мож ни стигна...
;D ;D ;D

Сериозно , ако някой се гласи да ходи , да пише тук и да се организира "изкупуването" !!!
 ;D ;D ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Нова книга!!!
« Отговор #8 -: 08 Октомври 2008, 20:32:00 »
Цитат на: pach link=topic=850.msg10893#msg10893 date=1223474913
Видееете ли бре ? Сеа ако имааме вече клуб , щееме да я вземем с кашони и на друга цена  ;) ;) ;) ...

...и после щехме да ги "коснем" по 70 кинта...  ;D ;D ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Нова книга!!!
« Отговор #9 -: 09 Октомври 2008, 08:07:22 »


Пацо е абсолютише прав!

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Нова книга!!!
« Отговор #10 -: 09 Октомври 2008, 12:09:03 »
Цитат на: XRISTO link=topic=850.msg10902#msg10902 date=1223487120
Цитат на: pach link=topic=850.msg10893#msg10893 date=1223474913
Видееете ли бре ? Сеа ако имааме вече клуб , щееме да я вземем с кашони и на друга цена  ;) ;) ;) ...

...и после щехме да ги "коснем" по 70 кинта...  ;D ;D ;D
И на кой ве Ице щехме да ги продадем ??? ??? ??? ??? ???

TANO

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 796
  • Рейтинг: 601
Re: Нова книга!!!
« Отговор #11 -: 06 Ноември 2008, 21:10:14 »
Явно тази книга е като виното-колкото по отлежава толкова по-хубава става.И съответно по скъпа.Днес се сдобих с нея с/у 42 лв.За сметка на това пък се наложи да чакам 45 мин. да дойде някой да ми я даде, и след като на заптието на входа му писна да ми гледа физиономията ме прати чак при главния редактор на списанието, който ме обзаведе с нея с/у горепосочената сума.Иначе чакането за такава книга си заслужава,де.
Ми, наздраве!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Нова книга!!!
« Отговор #12 -: 07 Ноември 2008, 08:27:15 »
Говорих със Стефан Деянов и той човека потвърди - целият тираж е 1000 бр. и е бил предварително платен от спонсор.На коментарите ми за търгашеството по адрес на въпросната редакция , бе дипломатично премълчано с усмивка...
Правете си изводите сами! ;)
Книгата е отлична , но е хубаво човек да има и по старото издание - просто двете взаимно се допълват със снимки и чертежи ...Което не е влезнало в първата , сега го има във втората , което е било в първата и сега е отпаднало , при втората на негово място е новото.На практика се наложи да се сдобия и със старата и сега двете си вървят комплект!
 ;D ;D ;D

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Нова книга!!!
« Отговор #13 -: 07 Ноември 2008, 08:36:42 »
Откъде намери старата?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Нова книга!!!
« Отговор #14 -: 07 Ноември 2008, 08:49:49 »
Купих си я от наш съфорумец - IKAR  ;D ;D ;D
Впрочем в "продава" мисля че му останаха още някакви книги...