Автор Тема: Основен мотив на жп макета /тема/  (Прочетена 17589 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #15 -: 20 Юли 2008, 13:34:53 »
Не,нямам я и се надявам да пуснеш най-интересните планове , че да взаимствам за моя макет,който скоро ще започвам.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #16 -: 20 Юли 2008, 15:39:52 »
За съжаление и аз я нямам:(
Спомням си че навремето съм я държал в ръцете си, което означава че някой я имаше...

Леха

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #17 -: 13 Август 2008, 17:03:16 »

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #18 -: 13 Август 2008, 19:31:00 »
Цитат на: vasko58 link=topic=88.msg4245#msg4245 date=1209391719
Ето едно макетче с контраст в МТО условията в зависимост от надморската височина ;D
Ето за това се говори в експозето си Еrik. На снимката, показана от Vasko58, нито едно от правилата на Erik не е спазено. Този макет е абсолютен кич, а аз ще добавя и фототапета отзад с изображение на караибски залез. Не е маловажно какъв е фонът, пред който поставяте макета си. Той не трябва да се натрапва, а да допълва атмосферата на макета.

Влади е казвал многократно, че е направил хиляди снимки по трасето на БДЖ, преди да започне макета си. Това е най-правилният начин да изработиш план и да имаш разни детайли пред погледа си постоянно по време на изработката. Аз, тъй като пресъздавам френско-немска действителност, съм се запасил с цял куп снимки, направени от мен или от интернет и продължавам да търся и да гледам. Иначе не става. Само за цвета на реката имам над 50 снимки, а също и за това как зеленясват камъните и бетонните диги в зависимост от времето и мястото; какъв е цветът на тревата на полянка в планината или в градската градинка - ето такива детайли. А те са хиляди в процеса на работа.

Ето един пример за добре изработен макет http://www.youtube.com/watch?v=Qu0g9JpjOvA&feature=related
Обърнете внимание на всеки детайл: баластра, контактна мрежа, скали, тунели и мостове, озеленяване, реката...
« Последна редакция: 13 Август 2008, 20:36:30 от eurostar »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #19 -: 13 Август 2008, 22:22:31 »
Цитат
здесь есть

Е,какво пък,мене ме зариби да се регистрирам в този форум.Дано получа тази вечер потвърждение,че да отворя книгата с плановете,надявам се.

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #20 -: 29 Август 2008, 15:49:42 »
Цитат на: br118 link=topic=88.msg8112#msg8112 date=1216546046
А някой случайно да притежава тази книжка:

(Image removed from quote.)

 ??? ??? ???

http://misho.avproxy.net/H0_Gleisplane.pdf

PDF-ът беше заключен и не можеше да се принтира, но Д-р Мишо му извърши планова операция и му резна излишните екстри..... ползвайте я със здраве.... опа, исках да кажа да си търкаляте влакчетата.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #21 -: 29 Август 2008, 21:33:24 »
Още чакам потвърждението.... ???Добре,че е
Цитат
Д-р Мишо
- иначе щях да видя книгата през крив макарон!  ;D Благодарско,свършил си отлична работа!

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #22 -: 30 Август 2008, 04:21:40 »
Лелееее... Лудница! Страхотна книга! Нищо не отбирам от немски, но схемите са достатъчни и има страхотни идеи! Голямо мерси!  :o  :D

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #23 -: 11 Юли 2009, 13:45:09 »
Здравейте! В книжката PIKO - GLEISPLANE, преполагам че има много интересни идеи.
Но линка не работи: http://misho.avproxy.net/H0_Gleisplane.pdf
Дали ще може някой да го обнови, за да мога да си я запиша...
Предварително благодаря...

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #24 -: 11 Юли 2009, 14:55:28 »
Извинявай, ето новия линк:

http://misho.peugeot605svti.com/H0_Gleisplane.pdf

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #26 -: 30 Май 2011, 18:31:35 »
Цитат на: TheJackal link=topic=88.msg3882#msg3882 date=1208554278
Лично аз не робувам на тези правила. По някога и в най-обърканият на пръв поглед макет се крие доста истина. Ако долу е лято, по сколоновете е пролет, а по високите върхове има сняг, не се ли преплитат три годишни времена? Според мен нужно е да има някакви правила, които да са отправната точка на един макет, но в крайна сметка всеки го реди, майстори и прави както на него му е кеф!!! Дерзайте!!! ;) 
Абсолютно подкрепям, и ще добавя, макет, е едно- в най - общия случай това е най- просто казано -среда.Средата не се прави за себе си, а да подчертае основния обект, а именно композициите. ДА не оставяме и факта, че всеки има различна нагласа и реално може всичко. Ако става въпрос за макетно пресъздаване на конкретен обект, това е друго нещо, примерно гара Подуене,- трябва да е тя а, не вуобще гара. И не на последно място, за разлика от фотографията, където пак разбира се има аранжиране , светлина и тн., когато има намеса на човек, и неговите естетически подходи, композиционни и цветови усещания, е абсурдно да говорим за сляпо следване на нещо унифицирано, общо прието и тн.

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #27 -: 30 Май 2011, 23:54:16 »
.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Основен мотив на жп макета /тема/
« Отговор #28 -: 31 Май 2011, 09:43:44 »
хайдеее, пак изровихме мъртвеца...