Автор Тема: Препоръчвам ! -  (Прочетена 15752 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #15 -: 16 Март 2009, 10:02:12 »
Подкремям Пламен, па макар и частично.Наистина, за да се популяризира хобито трябва да има лесен достъп до форума.Обаче, от друга страна не е лошо да се скрият темите с представянето, да речем, с цел да не може случайни (и нерегистрирани) хора да се доберат до имената ни и местоживеене, телефони и др., пък то така и въпросните срамежливци ще се поотпуснат и току-виж взели, та се регистрирали.  :good:
« Последна редакция: 16 Март 2009, 10:03:46 от XRISTO »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #16 -: 16 Март 2009, 10:05:19 »
Цитат на: pach link=topic=883.msg21199#msg21199 date=1237189945
...вие обмислете какво да правите още по въпросите за управлениета на този сайт - ние само главоболия ще ви създаваме  ...

В това сме повече от сигурни  :lol: :lol: :lol:
А че обмисляме и премисляме всичко по 100 пъти не се съмнявай :)

Цитат на: XRISTO link=topic=883.msg21203#msg21203 date=1237190532
Подкремям Пламен, па макар и частично.Наистина, за да се популяризира хобито трябва да има лесен достъп до форума.Обаче, от друга страна не е лошо да се скрият темите с представянето, да речем, с цел да не може случайни (и нерегистрирани) хора да се доберат до имената ни, пък то така и въпросните срамежливци ще се поотпуснат и току-виж взели, та се регистрирали.  :good:

Ами точно това обмисляме... Частично заключване на форума. Т.е. само определени раздели да са видими за нерегистрирани.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #17 -: 16 Март 2009, 10:06:56 »
честно казано ми е все тая но от опит ще споделя, когато съм попадал на форуми с език който не разбирам като поиска регистрация се отказвам, така че решението е на админите :hi:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #18 -: 16 Март 2009, 10:28:54 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=883.msg21204#msg21204 date=1237190719
Ами точно това обмисляме... Частично заключване на форума. Т.е. само определени раздели да са видими за нерегистрирани.

Дойдохме си на думата !!!
 :drinks: :drinks: :drinks:
От сега мога да препоръчам тема която да може да се чете от всеки . "Простотии на килограм" , както и раздел "Общи приказки свързани с хобито"!!!
Като начало де...
 ;D

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #19 -: 16 Март 2009, 10:35:48 »
Това е мое лично мнение, но считам, че скриването на съдържание, зад регистрация е доста неуместно и ползата е повече от съмнителна. Най-вече от гледна точка на индексирещите машини, там в голяма степен важи принципа колкото повече, толкова повече. А ако те няма в гугъл, кажи речи не съществуваш в интернет.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #20 -: 16 Март 2009, 13:11:48 »
Пацо, като изключим личните данни, които ако питаш мен, за да не бъдат намерени, просто не трябва да бъдат публикувани, каква полза има да скриеш някаква информация зад регистрацията?

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #21 -: 16 Март 2009, 13:31:49 »
Ползата се състои в това, че:
1. Лишава се наказания от възможност да комуникира с други членове на форума;
2. Предупреждават се всички, че същият се е провинил и причините за това;
3. Оказва се предупредително въздействие спрямо другите да не вършат същото.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #22 -: 16 Март 2009, 13:39:07 »
А ти ПОНЕ ВЕДНЪЖ можеш ли да приемеш това, което са решили модераторите или не?
И двете положения имат плюсове и минуси, преценили сме кое има повече плюсове и сме избрали него. Толкоз по тоя въпрос!

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #23 -: 16 Март 2009, 13:53:01 »
Цитат на: pach link=topic=883.msg21225#msg21225 date=1237202824
На този въпрос ще ти отговоря ( :on_the_quiet: :pleasantry:) когато ти ми отговориш , каква полза има от бан на даден човек тук?
 :yes: ;D

Единствено и само може да покаже, отношението ни към подобни прояви, нито ще го спре да посещава форума, нито да контактува, с който и да било. Повече от това без да се превръща в саморазправа, няма какво да се направи.

+

Цитат
1. Лишава се наказания от възможност да комуникира с други членове на форума, чрез настоящата регистрация;
2. Предупреждават се всички, че същият се е провинил и причините за това;
3. Оказва се предупредително въздействие спрямо другите да не вършат същото.

Цитат
Това с предупредителното действие спрямо него не помогна , що смяташ че срещу нас ще фане декиш???
Щото ако не разчиташ поне малко на добронамереност и съвест от хората в едно микро-общество, каквото сме тук, здраве му кажи.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #24 -: 16 Март 2009, 13:58:27 »
Пламене, ние не сме съд! Нито административен, нито наказателен, нито граждански, нито особена юрисдикция! И с оглед на това не можем да накажем някой и да го накараме да плати обезщетение, глоба или да го вкараме във форумския затвор за излежаване на наказанието, наложено му за извършеното престъпление (нарушение), просто защото такъв няма и няма да има. Нашата санкция има по-скоро морален характер - щом се провиниш, останалите ти обръщат гръб. Това е! Какво повече да сторим, че на наказания да му е по-тежко? И аз виждам накъде клониш - към ограничаване видимостта на форума от гости. Но пак повтарям, че не бива заради един да страдат много! Аз съм твърдо против видимостта на форума да е само за регистрирани. Това е мнението и на останалите от екипа и докато ние сме този екип и докато не се случи нещо, което да промени позицията ни, положението ще остане това.  :comando:
« Последна редакция: 16 Март 2009, 14:10:44 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #25 -: 16 Март 2009, 14:44:07 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=883.msg21229#msg21229 date=1237203547
А ти ПОНЕ ВЕДНЪЖ можеш ли да приемеш това, което са решили модераторите или не?
И двете положения имат плюсове и минуси, преценили сме кое има повече плюсове и сме избрали него. Толкоз по тоя въпрос!

Аз , какво не съм се приел до тук  , само дето НЕ РАЗБРАХ???
Или ти просто всяко предложение и коментиране , го разбираш като неприемане?
Ми  :( , чети по - бавно , та да не скачаш без повод!!!
Владо никой не оспорва КОЙ тук е екипа , нито неговите решения !!!
....де го чукаш , де се пука ??????????
Какво ви става бре хора - няколко коментара и въпроса ...и едва не ме набихте бре !!! :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:
Нещо май сте се бъгнали на тема власт и т.н. :haha:
По-малко вестници четете , по-малко скандали ще виждате там дето ги няма!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

сам ще си изтрия тук предложенията и коментарите! :swoon: :suicide_fool:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #26 -: 16 Март 2009, 15:01:49 »


Path ,
малко се замисли -
няма смисъл да се заключва форумът , ще зпочнат да се регистрират разни  sfhgj57dskd  FFggHHj o99 и всякакви подобни никове с 0 постинги ; бан-натият ще си направи нова регистрация , ако го баннат по IP ще си смени доставчика и т.н. - няма начин да не може да се влезе в даден форум . Даже е по-добре хората да го четата без да се иска регистрация , а такава да се иска примерно ако има желание за мнение или сделка.

Така е , Банът има чисто морална стойност - хем да покаже на виновника ,че така не може , хем да предупреди другите ,че този човек не е коректен.

Напълно подкрепям екипът , който прави всичко въможно да използва максимално възможностите на този доста старичък форум (като софтуер има пр.в). Обърни внимание каква добра система за рейтинг направиха - браво !

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #27 -: 16 Март 2009, 15:07:37 »
Цитат на: pach link=topic=883.msg21241#msg21241 date=1237207447
Цитат на: EMPEROR link=topic=883.msg21229#msg21229 date=1237203547
А ти ПОНЕ ВЕДНЪЖ можеш ли да приемеш това, което са решили модераторите или не?
И двете положения имат плюсове и минуси, преценили сме кое има повече плюсове и сме избрали него. Толкоз по тоя въпрос!

Аз , какво не съм се приел до тук  , само дето НЕ РАЗБРАХ???
Или ти просто всяко предложение и коментиране , го разбираш като неприемане?
Ми  :( , чети по - бавно , та да не скачаш без повод!!!
Владо никой не оспорва КОЙ тук е екипа , нито неговите решения !!!
....де го чукаш , де се пука ??????????
Какво ви става бре хора - няколко коментара и въпроса ...и едва не ме набихте бре !!! :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:
Нещо май сте се бъгнали на тема власт и т.н. :haha:
По-малко вестници четете , по-малко скандали ще виждате там дето ги няма!!!
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

сам ще си изтрия тук предложенията и коментарите! :swoon: :suicide_fool:


Дам трий си ги сам, щото така е най-удовно. Питаш отговаря ти се, но не спират нещата до там. Почва се ама не е ли това, ама не е ли онова. Трима човека трябва да ти се обясняваме защо така сме сметнали за добре. Каза си мнението, отговорихме ти и до тук трябваше да спре всичко. Ясно ни е, че всеки има различно мнение и си отстоява на него и сам за себе си е прав. Но ти пък разбери накрая, че ние не правим нещата с цел да ви ущетим, а точно обратното! И не винаги ще ти се харесват нашите решения, но те са факт и са продиктувани от оценяване на плюсове и минуси и то колективно решение, а не единично.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #28 -: 16 Март 2009, 15:22:03 »
Цитат на: Adrian link=topic=883.msg21244#msg21244 date=1237208509
... ще зпочнат да се регистрират разни  sfhgj57dskd  FFggHHj o99 и всякакви подобни никове с 0 постинги ;

Като тези ли имаш предвид?
Anutochka
begemot1
decar
deultum
Dubinal
elikalina
Granados
greenbird
Ieroglif
joindoff
krapulax
pablo3
polval
Sungak


Ми то и сега си ги има!!!!! Адрииии ....ако не те познавах , щях да кажа ,че в момента си на наколенки!!!!!!
Лъчо , никъде не съм казал ,че не съм съгласен , нито съм ви карал да ми обяснявате и тримата ( май друго ви гони вас...).Нищо не съм почвал - аз просто изяснявах позицията си , но вие сте тези дето не я харесвате и скачате без причина!
Имах предложение , аргументирах се , а вие го обърнахте на какво ли не още!!!!!!!
Какво стана с ТВОЕТО предложение от тук ?
Цитат
Ами точно това обмисляме... Частично заключване на форума. Т.е. само определени раздели да са видими за нерегистрирани.
Единствен Зазо схвана за какво иде реч!!!
Нито съм искал винаги да ми харесва тук (макар това да си е логично само по себе си!!!), нито съм казвал такова нещо , така че това са си твой интерпретации , защото не мислиш с главата си , а слушаш лоши съветници...
Лъчо , поне не ми слагай чужди думи в устата!

....

Ай стига вече  - така да се коментираха истинските теми тук , за моделизма - пък то все минискандалчета се вихрят !!!
Нямам думи прости да ви кажа колко съм смутен и възмутен от глупостите ви!
 :swoon: :swoon: :swoon: :swoon: :swoon: :swoon: :swoon: :swoon:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #29 -: 16 Март 2009, 15:29:34 »
Да каза си мнението, ние ти отговорихме и до там трябваше да се спре по темата, ама не би. Хубаво се аргументираш и за себе си си прав както казах и по-рано. Не винаги всяко наше решение ще ти се струва удачно.

За begemot1 мога да ти кажа, че е човек, който пише и в друг форум със същия ник. Не съм си правил труда да гледам за всички, а и повечето никове са автоматично направени от скриптове, преди да въведем тъй нареченото "captcha" (иначе казано, оня код който се генерира при регистрация и трябва да го напишеш, за да я приеме).

По повод МОЕТО предложение, веднага беше внесено за разлеждане в скрият раздел на форума, където мнозинството не го прие и беше отхвърлено. Аз се съобразих с мнозинството, но не виждам защо за всичко трябва да ти се дава обяснение. Не си малък, мислех че и сам можеш да го съобразиш. Аз еднолични решения не вземам. Предложих мнение тук, а след това и в секцията в която модераторите коментираме и гласуваме.