Автор Тема: Препоръчвам ! -  (Прочетена 15744 пъти)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #45 -: 21 Юли 2009, 18:56:00 »
Има елегантен начин за мен лично, за излизане от положението с многото снимки, ето примерно с един такъв линк от форума:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php?action=dlattach;topic=1045.0;attach=3798

Това е htm файл с големина 1,5КВ , закачен в пост, може и в текущия и става много добре.

Само че тая красота има 2 проблема:
1. Някой трябва да ги пише тия htm-файлове, за мен не е проблем, но за другите - не знам ...  :fie:
2. Тоя линк така даден работи само за регистрирани потребители, на другите иска първо да се регистрират, иначе  :nono:

От второто веднага следва, че това не е решение и проблемът в крайна сметкa опира единствено до - къде да закачвам миниатюрните htm-файлове, щото на хостинг машините не дават - може само картинки и pdf, Yahoo направи публичните си фолдери платени от известно време, а друго не се сещам, дайте някаква идея. Говорих с двама модетатори, да ми отпуснат 1МВ от форума, предостатъчен за безброй htm-файлове, но ми казаха да говоря с Dispatcher, щото от него само зависело, но прецених, че проблемът е маловажен и по-добре да се откажа и от тоя вариант.

За мен на практика остават 2 варианта:
1. Да давам само линкове и да се клика за всяка снимка - по-неудобно от това едва ли има ...
2. Да направя собствен сайт и да давам линкове към него, а там да правя каквото си искам, но снимките вече няма да са от форума, а от сайта. Остава обаче да имам и желанието да се занимавам и с това ...

Не знам кой каза на последната среща, май Жори, че понякога с някои снимки във форума има проблеми, че не се виждат винаги и от всякакъв компютър, но "сашовите снимки винаги се виждат отвсякъде и проблем никога не е имало". Ами да, целта ми винаги е била моите снимки да може да ги види и "всеки германски пенсионер, без регистрация". И това може би популяризира хобито и ни сближава повече, отколкото всички други начини.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Препоръчвам ! -
« Отговор #46 -: 22 Юли 2009, 09:21:53 »
Цитат на: CaLLlo link=topic=883.msg26937#msg26937 date=1248191760
...

Не знам кой каза на последната среща, май Жори, че понякога с някои снимки във форума има проблеми, че не се виждат винаги и от всякакъв компютър, но "сашовите снимки винаги се виждат отвсякъде и проблем никога не е имало". Ами да, целта ми винаги е била моите снимки да може да ги види и "всеки германски пенсионер, без регистрация". И това може би популяризира хобито и ни сближава повече, отколкото всички други начини.

За това започнах и аз - трябва ли да се клика, било то за да отидеш там където ще видиш снимката, или пък за да я уголемиш, пиши я "бегала" тая работа.
И не става въпрос за мързел или бавна връзка, а просто за красотата и прегледността на темите.
Никой не може да ме убеди ,че в старото положение темите не бяха по красиви и привлекателни.Пък за чуждунците си е направо "лукс" да разглеждат нашият форум.
Не ме разбирайте грешно, но в случая така си беше по "читаемо".
Не напразно най-привлекателните сайтове за нас са тези дето имат ГОЛЕМИ снимки - като култовият сайт например.
При нас със снимките на Сашо, до сега се съчетаваха, красотатата на снимките със същината на форума!!! :good: :good: :good:
Жалко ,че няма някакво решение ...
Или както казва Лъчо, все някой от нас ще е недоволен...
Добре че нямаме сред нас някой на който , да трябва "четяща" програма.... :beee:
 :drinks: ;D ;D ;D